bugün

Mısır mitolojisine inanan kişi senin bir ineğe taptığın kadar inanıyorum dinine.
Ey hindu senin yarı insan yarı hayvan tanrılara inandığın kadar inanıyorum dinine.
Ey viking senin elinde şimşek tutan tanrıya inandığın kadar inanıyorum dinine.
Ey eski yunan genci senin elinde balyoz tutan tanrıya inandığın kadar inanıyorum dinine.
Ey yehova şahidi senin göktanrıya inandığın kadar inanıyorum dinine.
Ey şamanist sana üçüncü göz çıkaracak bir tanrıya inandığın kadar inanıyorum dinine.
Ey yahudi senin islamın hoşgörü getireceğine inandığın kadar inanıyorum dinine.
Ey hristiyan senin toraya inandığın kadar inanıyorum dinine.
Ey müslüman senin isanın tanrının oğlu olduğuna inandığın kadar inanıyorum dinine.

Siz inançlı kişiler. Dersiniz ya "Neden ateistsin?" diye... Sizler neden diğer dinlere inanmıyorsanız o sebeple senin de dinine inanmıyoruz. Bu kadar basit. Sizler neden zeusu saçma buluyorsanız ben de sizin tanrınızı saçma buluyorum. Sizden düşünmenizi istiyorum. Neden şu an mensup olduğunuz dindesiniz? Ailenizden bu şekilde büyütüldüğünüz için değil mi?
Eğer zerdüşt bir ailede doğsaydınız Ahura mazda ya zerre kadar şüphe etmeyecektiniz. Düşünün, Sorgulayın!

peşin edit: şimdi birileri çıkar, "hristiyan toraya değil isa' ya inanır, müslüman isa' ya değil, allah' a inanır" saçmalamışsın der. zaten yazının amacı ters köşe. anlayana.
sonuc olarak, Allahu Ekber.
dinlere laf sokucam derken farkında olmadan kendini itin götüne sokmuş yazar beyanı.

şimdi dön bir daha oku yazdıklarını, başka bir ateiste okutsam bu mal ne saçmalamış der.
cayır cayır yanacak bir kafirin imanlı bireylerin akıllarını çelme çabasıdır. sen git kendini ters köşe yap. söz şimdi zebanilerde.
elinde hiç bir argüman olmadan hatta inandığı kitabı bile okumadan "sadece inandığını söyleyen" kişileri de ters köşeye itmiştir.
eğleniyoruz efendim.
Oo din çökmüş.
Hemde Zeus la kıyaslanarak.
Sen bildin mi cam üzerinde ot bitiren bir yaratıcının olmayışına inanmak insana verilen en üstün yetenek olan düşünme yetisine ders düşer.
Neresinden tutsak elde kalan ateizm müridi önce kendinden çok üstün bi varlığı bünyeye kabul ettirecek sonra varlığını ispata kalkacak.