bugün

asıl adı sünni islam dersidir.bilgiden ziyade arap emperyalizminin kırbacıdır.babası imam kenan evrenin marifetidir.

sübyancılar yoktur burda,
recm öncesi sessizlikte olmaz.
islam hoşgörüdür ama;
kimse bu putları kim yıktı diye sormaz.
kurtuluş savaşındaki kalleş *, burda kardeş olur.
bundan 7 yıl önce bu dersin hocasına, bu dersin zorunlu olmaması gerektiğini, kimsenin islamiyeti zorla öğrenmemesi gerektiğini söylediğimde allah yok, din yalan gibi bir şey demişim gibi beni azarladığını hatta küfrettiğini hatırlıyorum. ibne herif, dediğime gelindi işte. bu arada adam gerçekten ibne çıktı. bu konu da bambaşka zaten.
bildiğin çocuk istismarı arkadaş bu.brainwash varya o anam işte.bi keresinde sormuştm bu dersin mübarek hocasına, "hocam ibrahime koç gelmese ne olur" diye."baban seni keser yavrucuğum" demişti.muta nikahı anlatılmaz, gözyaşı ve kan yoktur burda.dogmalar ve dolmalar, yersen.
bu ders okullarda sadece haftada bir saat verilmektedir buda çok yetersiz kalıyo. devlet çocuklarına dinini öğretmek isteyenlere okullarda bu fırsatı sağlamalı. ancak ateistlere yada din dersi almak istemeyenlere bu dersi zorla vermeninde bir manası yok. sonuç olarak din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin sayısı arttırılmalı ve ders seçmeli olmalı.
mantar kültürü ve otlak bilgisi dersi olarak idrak ettiğimiz için gençliğimizin harcandığı derstir.
Zorunlu dersler listesinden çıkarılması gereken derstir.
sünni islam dersidir. zorunludur. çocuk istismarıdır.
1 sınıfa haftada 1 saat verilen bu ders ygs puanı en yüksek olan öğretmenliktir. okul müdüründen sonra en yüksek maaşı aldıkları söylenir zaten müdür ve yardımcıları da çoklukla bunlardan seçilir. ama müdürünün dinci olması hiçbir öğrenciyi diploma parası, karne parası ve başka envai çeşit mazeretle söğüşlenmekten de kurtarmaz.
Madem laik bir ülkeyiz o halde ya bu ders kaldırılmalı ya da içeriğinde hemen her dini anlatmalı tarafsızca. devlet bir yandan islamı benimsetmek için ders koyuyor bir bakıyorsunuz ki tarih kitaplarında atatürkün meclisi açtığı günü anlatan görsellerde millet elinde bayraklar coşku içinde ama bu bir resim. bilenler çok iyi bilirler o günün fotoğrafı vardır kuranla açıldığına dair.ve meclis cuma günü açılmıştır. ama o fotografi koymaz oraya bu devlet. bu ülkenin kurucusunun dinle falan hiç alâkası yoktur mesajı verir adeta. ve ekler onun yolundan gidin. bu din dersini devlet koymadi sanki. bir de universitelerde türban yasağı vardır ki bu da ayrı bir çelişki oluşturur. ben çözemedim. yoksa kendi devletimiz halkın kutuplaşmasinı mi istiyor. kaostan mı nemalanıyor.
Madem laik bir ülkeyiz o halde ya bu ders kaldırılmalı ya da içeriğinde hemen her dini anlatmalı tarafsızca. devlet bir yandan islamı benimsetmek için ders koyuyor bir bakıyorsunuz ki tarih kitaplarında atatürkün meclisi açtığı günü anlatan görsellerde millet elinde bayraklar coşku içinde ama bu bir resim. bilenler çok iyi bilirler o günün fotoğrafı vardır kuranla açıldığına dair.ve meclis cuma günü açılmıştır. ama o fotografi koymaz oraya bu devlet. bu ülkenin kurucusunun dinle falan hiç alâkası yoktur mesajı verir adeta. ve ekler onun yolundan gidin. bu din dersini devlet koymadi sanki. bir de universitelerde türban yasağı vardır ki bu da ayrı bir çelişki oluşturur. ben çözemedim. yoksa kendi devletimiz halkın kutuplaşmasinı mi istiyor. kaostan mı nemalanıyor.
bu dersle ilgili genel olarak yerleşmiş yanlış bir kanı var.

bu ders sadece belirli bir din üzerine yönelen , o dinin eğitimini veren ders olamaz.
çünkü bu anayasada yasaklanmıştır.

fakat din kültürü ve ahlak bilgisi dersi diyerek
tüm dinleri kapsayan bir ders olduğu vurgulanmak istenmiştir.
en azından dersin konuluş amacı budur.
varolan tüm dinleri anlatmalı , tüm dinler konusunda bilgilendirmeli ve genel ahlak kurallarından bahsetmelidir.

fakat bu dersin hocaları sadece bir din üzerine yoğunlaşarak , o dini anlatmakta.
bir bakıma kişilerin din hürriyetine gasp edilmiş oluyor.
sadece bir dinin gereklerini öğrenmeye kimse mecbur değil.
hal böyle olunca farklı dine mensup kişiler zorunlu olan bu dersin kaldırılmasını istiyor.

gelgelim bu dersin konulmasında , derste bir sakınca yok.
sıkıntı en derinde
din kültürü öğretmeni olacak , ilahiyat öğrencilerine sadece müslümanlığı göstermekte...

din kültürü derslerine boş ders gözüyle bakılmasa keşke
ve keşke din kültürü hocası tarafsız olarak tüm dinleri taaa ilahiyat okurken öğrense incil , tevrat , kuran
ve derste konuyu işlerken bu konuda incilde şöyle tevratta böyle kuranda böyle deniyor arkadaşlar dese
kişi kendi ayrımını kendi yapabilse.
belkide diğer dinlerin mantıksız taraflarını kendi görse müslümanlığı daha çok sevecek.
ama bu şekilde sanki dayatılıyormuş , mecbur kılınıyormış gibi olunca gençlik dinden uzaklaşılıyor.
kolayına kaçarak ateist olmayı tercih ediyor.

sonuca gelirsek
bu dersin zorunlu olmasında bir problem yok.
görülsün efenim.
kişilerin bir din kültürü olsun tüm dinler açısından fikri olsun.
lakin dersin işleyişi , müfredat değiştirilsin.
tek bir dinin eğitimi olmasın.
zaten anayasaca din eğitimi yasaklanmıştır.
bunun için dersin adı din kültürü ve ahlak bilgisi olmuştur.
kendi yaptığımız anayasaya uyalım.
netekim tarafından zorunlu hale getirilen bugünkü fundementalistlerin de kaldırılmasını ısrarla reddettikleri sünni olmayan tüm türkiye vatandaşlarına yapılan manevi eziyettir.
1980 darbesinin islamcı partilerin önünü açmak için yaptırıldığını artık herkes kabul etsin. aklın yolu birdir.

laiklik ilkesini anayasasının açılış maddesine koyan bir devlet, din eğitimi ve hizmeti veriyorsa ortada büyük bir çelişki vardır.

türkiye cumhuriyeti 30 yıldır gerçek anlamda laik bir devlet değil tabiri caiz ise din devletidir.
literatüre atatürk koymuştur.ruhuna bol bol üfleyin amına koyyim

http://www.kidap.com.tr/c...dulbaki-r100418-sz380.jpg
eğitimde gerçeğe yatkınlık ve bilim bir argüman ise, mevcut müfredatımızdaki inkilap tarihi dersinin yanında kanun kabul edilmesi gereken ders. açık ve net.
son on dakika:
-Dinden çıkmamıza 10 dk var diyen ergenler yüzünden öngörüyle yaklaşılan bir derstir. *
zorunlu derstir. bir anlamda laikliğe aykırıdır.
Türk kültürünü ve islam dininin anlatıldığı haftada iki ders okutulan bir ders.
ilköğretimden mezun olduğum okuldaki dinci hocamızın' ben bir Türk milliyetçisiyim' diye söze başlayıp, bizi ülkü ocaklarındaki toplantılara kadar davet ettiği derstir. Haa bir de diyorlar' yok muhavazakarmış, yok gericiymiş' diye. Peh peh peh, uğraşmayın halkın görüşüne de gidin bana bi çay koyun, hadi bakiiiiim.
28 şubat süreci'nde branşın öğretmenlerine kadro verilmediği için mini etekli kadın müzik öğretmenlerinin verdiği derstir.
Eğitim sistemimizdeki en gereksiz ders. Bu işin kaymağını yiyen öğretmenimsiler de cabası.
genelde öğretmenine bağlı olmakla beraber, ne din ne de ahlak hakkında bir şeyler öğretilen ders.
sıkıcı derstir. ha hiçbir şey yapmayız orası zevklidir sadece.
80 darbesine kadar seçmeliydi.
olmasa da olur derslerden biri.
güncel Önemli Başlıklar