1. 1.
  uktecinin notu: zekeriya beyaz dışında aklıma başka bir şey gelmiyor.

  ukteyi veren: uvjb (14.09.2008 05:24)

  ukteydi.

  inançları paraya çevirenler için kullanılan deyim.
  2 -2 ... eurasian
 2. 2.
  atatürkçülük bezirganlarıyla sayıda yarışan bezirganlar.fakat gariptir ,Türkiye tarihi "din bezirganlığı" korkusu üzerinden "vatan-devlet-laiklik muhafızlığı" yapanların "götürdükleriyle" doludur .

  (bkz: 1960 darbesi) : bir başbakanı asarak demokrasinin ırzına geçme amaç : laiklik

  (bkz: 28 şubat darbesi) : hükümeti devirip 40 milyar doları "hasıraltı ederek" 2001 krizine de zemin hazırlama amaç : irticayı önleme

  (bkz: 12 eylül darbesi): içerik bakımından diğerlerine benzemese de sonuçları incelendiğinde , imam hatiplerin çoğaltılması din bezirganlığına , gençlere ders kitaplarıyla kemalizmin tek doğru ideoloji olduğu aşılanması da "karşıt bezirganlığa" örnektir.

  (bkz: menemen olayı) : görüntü itibariyle irticai bir girişimdir , fakat bu kanlı eylemi gerçekleştirenlerin "esrarkeş olması" , eylemlerin akabinde "asma-kesmelerin" yurt geneline yayılması akıllarda soru işareti bırakır.

  (bkz: sivas olayları) : görüntü itibariyle yine irticai bir girişimdir.fakat olayların gelişim incelendiğinde , tıpkı danıştay saldırısı gibi "kasıtlı güvenlik boşluklarının oluşturulduğu" ve "karanlık odaklarca" planlandığında ortaya çıkmaktadır.

  (bkz: hrant dink cinayeti) : cinayetle vatan kurtaran zihniyetin ürünü.

  (bkz: trabzondaki rahip santoro cinayeti) : aynı odak aynı tip


  (bkz: malatya katliamı) : ve yine...
  2 -3 ... comengineer
 3. 3.
  her dinine bağlı ve varlıklı müslümana bok atma bahanesini sözlükçülere vermiş isim tamlaması.
  2 -3 ... hidden feelings