bugün

(bkz: dikkat cekme bakınızı)
dikkatli bakılması istenen durumlarda söylenen söz (bu konuya dikkat çekmek istiyorum).
binbaşı ve daha rütbeli bir subayın ortamdan geçtiği sırada '' kaaaayyyttt '' şeklinde verilen hazırol komutu.
toplum içinde cafede, sınıfta, kantinde, yüksek sesle konuşmak "ben burdayım bana bakın" izlenimi vermek.
başlangıçta klitoral bir masumiyetken sosyal yaşam ve beraberinde gelen medeniyetle birlikte oluşan sistemlerin ve üstyapının etkisinde özünü kaybederek rekreasyona uğramış bir dürtüdür. sözlük dikkat çekme kavramının ne kadar sapma gösterdiğini anlamak için güzel bir gözlem alanıdır. amacı hatun kaldırmak olan daimi ezik daimi abazanların güç gösterisi alanı bulduklarını sanmalarını gözler önüne sererek temelde dikkat çekme dürtüsünün bulunduğu kabın şeklini alabilirliğini ve gerektiğinde ne kadar iğrençleşebileceğini bize gösteren sözlüğün sanallığının ve baskıcı regülasyonlardan uzaklığının ezikliğe özgürlük tanıması bu durumun temel nedeni.

kırlangıçların öttüğü, kekliklerin özgürce havalandığı, yeşilin her tonunun göz alıcı güzelliğiyle kendisini tüm doğaya sunduğu bir bahar öğleden sonrası kırlara gezintiye çıkmış bir dişi arslanın olanca kıvraklığı, güzelliği, çekiciliği ile arz-ı endam eylemesinin ve erkek nasıl ki yaşamak için avlanıyorsa o da bu özelliklerini kullanarak kendisine ömür boyu arkadaşlık edeceği güçlü, kuvvetli, çalışkan, bilgili bir eş aramasının ilk basamağını teşkil eden nadide bir kutsallık çabasının zorunlu yan ürünlerindendir dikkat çekme dürtüsü. aslanlardaki zerafeti sözlükteki denyoluklarla kıyaslayın hele!

anlayışlı modern insan numaraları yaparak seksi kültürün bir parçası haline getirmeden tut geleneksel değerlere kıyasıya saldırmaya kadar, bilgili ve zeki görünmek için kıçını yırtana kadar internet araştırmaları yapıp sonunda ne idüğü belirsiz beş para etmez, içinde kendi görüşünü, kendi dokunuşunu barındırmayan saçmalıklardan tut hayal gücünde sınır tanımayarak bu saçmalıkların kendisini tabiri caizse sözlük piçi yapacağını düşünmelere kadar ezikliğin her türlü dışavurumunu görmek mümkün satır aralarında. eğlenceli, bilgili, kültürlü olabilirsiniz ama bütün bunları "o halde dikkat çekmeliyim"le birleştirip başarısızlığınızı abidik gubidik şebekliklerle süsyelince buram buram aptallık kokmaktan başka bir işe yaramıyorsunuz.

bir iki saçma sapan giri gir, tespit yaptığını san, ondan sonra milletin eksi oy atması bile senin dikkat çektiğin anlamına geldiği için kendi kendine orgazm ol. hele bir de nick altı yazmıyorlar mı, of of! sürekli bakıyorsun değil mi yeni bir şey yazılmış mı diye? biliyorum, sürekli şahsım'a tıklayıp zevk alıyorsun oylandığını görünce. böyle tipler kendi halinde, kendi eziklikleri, kuruntuları ve başarısızlıklarının doğurduğu o karşı koyulmaz dikkat çekme istekleriyle baş başa bırakılmalı, zira ne bir mesaj ne bir oyu hak ediyorlar.
kimi zaman koca bir burun, kimi zaman kısa bir boy, kimi zaman gizem, kimi zaman katil suratı, kimi zaman bebek surat, kimi zaman zeka, kimi zaman pantolondaki kabarıklık dikkat çeker. uzatabilirsiniz bunu. tüm bunları konu dışında bırakırsak bile insanın toplim içindeki göze batarak oraya ait olma ya da oradan uzaklaşarak var olma çabasını görürüz. kimi ait olmak ister kimi kendini tecrit ederek kendine bir aidiyet yaratır. kendine aidiyet yaratanların sayısı azdır. her çıkıntı olanı kendisini tecrit etmiş olmakla itham etmek mümkün değildir. hırçın çocuk saldırganlığı çoklukla şeytanın avukatlığıyla karıştırılır.

dikkat çekmek için eğer dış görünüşünüzü kullanıyorsanız, bir gruba ait olmak istiyorsunuz demektir. dikkat çekmek için güzelliğinizi, aksesuarlarınızı kullanıyorsanız yine bir gruba, topluma ait olmak istiyorsunuz demektir. dikkat çekmek için kitleleri yanınıza çekmeye çalışıyor, alfa olmaya çalışıyorsanız yine bir topluma ait olmak istiyorsunuz demektir. dikkat çekmek için daha önce başkalarının yaptıklarını yapıyorsanız yine bir topluma ait olmak istiyorsunuz demektir. bunlar da uzatılabilir.

dikkat çekmek için insan kaybetmeyi göze alıyorsanız, insanların düşünüşlerine balta vurmayı göze alıyorsanız kendinizi tecrit ediyorsunuz demektir. dikkat çekmek için öldürüyorsanız tecrit edilmek için uğraşıyorsunuz demektir. bunlar da uzatılabilir.

dikkat çekmek sadece bir çabanın ürünü değildir. yaşantınız, zekanız, düşünceleriniz sıradanın dışındaysa olağandan fazla dikkat çekersiniz. bunlara karizmatik denerek geçiştirilmektedir.

velhasıl dikkati herkes çeker, kimi az kimi çok, kimi olumlu kimi olumsuz fakat herkes. kimi çaba gösterir, kimi göstermeden çeker. her halükarda insan doğası ve yaşama içgüdüsü, survival of the fittest dikkat çekmeyi ve yok olmamayı öğütler.
birisinin bana acilen açıklamasını istediğim olay.

nedir kuzum bu dikkat çekme. hadi çektin dikkati ne olacak.

sözlükte tutturmuş bir dikkat çekmek için onu yapan, dikkat çekmek için bunu yapan, dikkat çekmek için gö.... tövbe.

hayır yani nedir. noldu dikkati çektin de. ya da dikkat çekince ne olacağını sanıyorsun. hepi topu çok çekersen kopartırsın o olur. ne ama.
Süslü püslü olmak kısacık giyinmek vs. ya da barışısı ve zekasıyla dikkat çeken kişilikler.
bu durum sezildiği anda üzerinizde bir ağırlık bir gerginlik olur zira sürekli izleniyormuşsunuzdur izlenimine kapılırsınız.şeytan tüyü diye adlandırılan bu durum ergenlik döneminde hoşunuza gidebilir fakat daha sonraları bir suskunluk baş göstermeye başlar.aman kimse beni farketmesin diye konuşmamak tercih edilir.bu seferde ''bu da hiç konuşmuyor ''.''demek ki bunda birşeyler var'' diye düşünenlerin dikkatini çekersiniz.insanların sadece dış görünüşünüze değer vererek yanınıza yaklaşılması huzursuz etmektedir.lakin çözümü buldum kendin gibi olup sık sık kendini kötüleyeceksin.
-ben aslında şımarığın, huysuzun, geçimsizin, aksinin ,gudubetin, leş karaklerlinin tekiyim.
-kendine haksızlık ediyorsun.
-yok yok gerçekten öyleyim.
en son çare aptal takliti yapmak.hiç kimsenin aptal insanlara tahammülü yoktur.fakat kişinin kendisine özsaygısı nedeniyle
pek sık tercih edilmemelidir
Dikkat çekmek her şeyle olabilir. Dikkat çekmeye çalışan insanların çabalarını da bir yere kadar anlayabilirim. Aykırı davranmakla, sizin her söylediğinizi çürütmeye çalışıp dikkat çekmeye çalışanlara ise tahammül edemiyorum. Geçenlerde böyle biri bana sırf dikkat çekmek için "ben tarihi kabul etmiyorum"dedi yahu. Yok artık. Hala sinirleniyorum.
dikkat çekmemeye çalışmakla doğru orantılıdır. ne kadar dikkan çekmemeye çalışıyosan o kadar dikkat çekiyosun, en azından benim için böyle.
sözlükte troll olmakla eş anlamlıdır.
Sekste Önemli Olan ! *
Neyse dikkatinizi çektiğine göre konuya gelelim...

Yaralı bir hayvan görünce hemen 153'ü arayalım arkadaşlar, duyarsız kalmayalım...
yolu yordamı olan şeydir. şu yolu yordamı bir ben bulamadım ya da bulmak istemedim.
bazen geri zekalıca bir durum sebebiyle gerçekleşebilen bir olaydır.insanlar böyle bööön bööön bakmıyorlarsa çok sıkıntı vermez.
world wide fund tarafından ilk kez 2007 yılında avustralya'da iklim değişikliği, kaynakların aşırı tüketimi, ormansızlaşma, kirlilik ve tüm diğer çevre sorunlarına dikkat çekmek için başlatılan 1 saatlik ışık kapatma eylemi, 150 ülkede aynı anda 29 mart'ta 20.30- 21.30 arası gerçekleştirilecek. türkiye'de kampanyaya destek çıkıyor. boğaz köprüleri, ayasofya müzesi, beylerbeyi sarayı, beykoz kasrı, dolmabahçe sarayı, galata kulesi, ıhlamur kasrı, küçüksu kasrı, topkapı sarayı ışıklarını kapatıyor.
Sanırım her sözlük ahalisinin istediği şey. Bunu uludağ sözlükle kısıtlamak olmaz. Aynı zamanda bir Ekşi sözlük yazarı olarak bu durum orada da mevcut. Yalnızlaştık da mı böyle oldu yoksa doyumsuz mu olduk bilmiyorum.
Tek bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir. Hayır hayır her şeyi en çok ben bilirim. Belki de o yüzden hep kaybeden oldum.
Farkındalık yaratacak kadar farklı olmak. Sadece farklı olmak yetmez.
her zaman kullanışlı değildir. bazen de kalabalıkta kaybolmak lazım.
görsel
güncel Önemli Başlıklar