bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. ?.
  bursanın bir semti.uludağ üniversitesinden 44 numaralı otobüsle ulaşım sağlanır.3 tane durağı vardır.
  ... doksanüç
 2. ?.
  bursa'nın en kötü yerleşim yerlerindendir.
  1 ... anthrax
 3. ?.
  lazların cogunlukta bulundukları bursa ilcesi. canınız sıkıldıgında bir kahveye girip rahatlıkla herhangi birilerinin oldugu masaya oturabilir, oyunlarına katılabilirsiniz, mahallenin yerlileri cok cana yakın insanlardır. yılın bir haftası - hangi hafta oldugunu hatırlayamadım - boyunca yapılan laz etkinlikleri de gorulmeye degerdedir. ayrıca, bursa nın geneline hakim olan "ogrenciye ev verirken felaket yaglarız" felsefesi bu semt icin gecerli degildir, 400ytl ye 3+1 evler gonul rahatlıgıyla bulunabilir

  (bkz: gonul rahatlıgıyla ev bulmak)*
  1 ... sazan
 4. ?.
  igrenc, sapık dolmuscuların bayanlara bakarak "dikkaldırırım" şeklinde telaffuz ettigine bizzat birden cok defa sahit olmuşumdur.
  -2 ... trinfr
 5. ?.
  (bkz: dikkaldırımspor)
  ... optimus prime
 6. ?.
  önümüzdeki seçim döneminde dikkaldırım ve hüdavendigar mahalleleri olarak ikiye bölünecek olan bursa'nın nüfusu en kalabalık mahallesi...
  ... ergenekon
 7. ?.
  (bkz: bursa daki garip yer isimleri)
  ... radament
 8. ?.
  ilk duydulduğunda akılda dik yokuşların oluşmasına neden olan yerdir.*
  ... hyaena hyaena
 9. ?.
  15 senedir otobüs, minibüs, araba, motosiklet vb. araçla evimden şehir merkezine giderken geçtiğim ve geçmek zorunda kaldığım, mahalle sakinlerinin sağa sola bakmadan caddeye atladıkları * dolayısıyla yeni kurulan trafik ışıklarınında bir anlamı olmayan aşırı kalabalık ve laz vatandaşların çoğunlukta olduğu çekirge-beşevler arasını kapsayan mahalledir.
  ... asansor boslugu
 10. 0.
  2 yıldır nüfus patlamasının olduğu mahalle, ayrıca yaşlı nüfus okadar fazladır ki o merkezde yer alan yolun tam ortasına yapılan camiden günde 2 ve ya 3 sela sesi duyabilirsiniz.
  ... basileus vasiliyas