bugün

korona virüs salgınına yakalananlara yardım için düzenlenen açık artırmada, Napoli forması 55 bin Euro'ya satılmış.

https://www.milliyet.com....asina-55-bin-euro-6199721
Alex bundan daha iyi futbolcuydu.

Evet fenerliyim.
yattara'nın sol bacağı olamaz.
asif kapadia'nın kendisi için hazırlanmış belgeseli mutlaka izlenmeli.
tüm zamanların en iyi 2 oyuncusundan biri.
Futbolun Mike tyson'ı. ikisi de dallarında bana göre gelmiş geçmiş en yetenekli isimlerdi ama spor ahlakına ters yaşam biçimlerinden ötürü dallarında kendilerinden daha az yetenekli isimler tarafından geçildiler. ikisi de kendi dallarında goat olmak varken yeteneklerine ihanet ederek birer kokainman,alkolik ve esrarkeş olmayı seçtiler. Bana göre mesela ne Messi Maradona dan ne de Muhammed Ali mike tyson dan daha yetenekli(yanlış anlaşılmasın arada çok fark yok Messi ve Ali 97 98 ise Maradona ve tyson 99 diyelibiliriz) ama ikisi de yüksek disiplin ve iradelerinden ötürü bu iki isimden daha iyi bir kariyer yaşadı. Siz bakmayın Messi nin dünya kupası alamamasına vs. Bir oyuncuyu bireysel değerlendiriyorsanız o oyuncunun bireysel istatistiklerine bakıcaksınız. Messi genel performans olarak maç içinde top sürme, başarılı pas, isabetli şut, asist, gol gibi yüzdelerde mesela Maradona dan çok daha iyi. Ona en yakın isim Cristiano Ronaldo. O da sadece gol ve asist olarak yarışabilir. Yoksa diğer maç içi istatistiklerde Messi ondan da açık ara farkla önde. Yani demek istediğim Maradona daha yetenekli olmasına rağmen(bunun nedenini aşağıda açıklayacağım) Messi ondan daha başarılı bir futbolcuysa eğer, bunu istikrarına ve sağlıklı özel yaşamına borçlu. Aynısı Mike için de geçerli. 1.78 boyla +1.90 boksörlere karşı o eskiv fent ve serilikte o kadar güçlü vuruşlar yapabilen bir boksör bu dünyaya gelmedi. Eşsiz bir yetenek, eşsiz bir boksör. Buna rağmen alinin başarılarının yanına yaklaşamadı. 22 23 yaşlarında başı götü dağılmaya başladı. Özel yaşamı kariyerini bitirdi tıpkı diğer kokainman gibi.

Nedenlere gelirsek öncelikle dediğim gibi ikisi de bana göre diğer rakiplerinden daha yetenekliydi . Tyson ağırlığına göre çok daha seri ve kuvvetliydi aliye kıyasla. Kendinden çok daha iri adamları 1 2 rauntta pert ettiği çok maç sayarım. Maradona ise Messi ile Ronaldinho nun en iyi yanlarının birer birleşimiydi. Hani Messi ye diyoruz ya çok yetenekli müthiş bir zeki skorer vs ama Ronaldinho daki o artistik skill hareketleri yok gösterişsiz oynuyor diye hah işte Maradonada üstüne bunlar da vardı. iyi oynadığı maçta istatistiğin ve kazanmanın yanında aynı anda görsel şov da yapardı. O yüzden bu kadar çok sevildi. Messiyi sevmeyenler bundan sevmiyor çok garanti oynuyor hep aynı şeyleri yapıyor diye. Ama işte Maradona istikrarsızdı abi . Bunları her maçta yapamazdı. Geceki seks partilerinden olsa gerek. Yani sonuç olarak yetenek her şey değil arkadaşlar. Messi ve Muhammed Ali genel başarı olarak branşlarının en iyileridir. Yetenek ile disiplinin harmanıdır ikisi de. Yoksa ne aşırı yetenekle (Maradona, tyson) ne de aşırı çalışma ile(c.ronaldo) en iyi olunmuyor. Gençler örnek alıcaksa futbolda Messiyi boksta Muhammed aliyi örnek almalı.
görsel
bugün 60 yaşına girmiştir.
çocukluğumun futbol kahramanı.

nice sağılıklı yaşlara.
Vefat etmiştir.
An itibariyle hayatını kaybeden eski Arjantinli topçu..
Not: kalp krizi geçirmişti..
Kalp krizinden öldüğü iddia edilen, dünyanın gelmiş geçmiş en yetenekli futbolcusu.

Muhtemelen pompa öncesi attığı hap kalbini durdurmuştur.
bugün 60 yaşında kalp krizi nedeniyel vefat etmiştir.
Speaking to reporters at the Vatican on Wednesday, Maradona said: “I went into the Vatican and saw that golden roof. And I said to myself how could somebody be such a son of bitch as to live with a golden roof and then go to poor countries and kiss children with a full belly? I stopped believing.
2. Babam dediği fidel'e ölüm yıldönümünde kavuştu..
(bkz: rip)
çok uzun yaşayamayacağı belliydi, alkol ve uyuşturucu sorunlarının yanında kalp yetmezliği gibi hastalıklarının olduğunu biliyordum.
ilk ölümünü duyunca corona mı acaba dedim, meğer bu ay beyin ameliyatına alınmış.
Allah rahmet eylesin ama bir alex değildi.

Not:fenerliyim.
çok uzaklara götürdü beni vefatıyla..

gelmiş geçmiş en büyük fitbolcu idi kendisi halit kıvanıç' ın tabiri ile ki sonuna kadar haklıdır..

ne messi, ne ronaldo, ne pele..

bambaşka adamdı maradona.

tek efsane, toprağın bol olsun.
https://www.youtube.com/watch?v=uq4b0ecNno0

hayatını kaybetmiştir.
Bu adam daha 1995’te futbol oynuyordu. Bana bu zamanlar çok yakın geliyor. Çok değil 25 sene. Çocukluğun bir yıldızı daha kaymıştır. Işıklar içinde uyusun.
Üzdün bizi reis..
görsel
allah rahmet eylesin toprağı bol olsun. hayat çok kısa ve acımıyor kimseye. tak diye götürüyor tarihin en iyi iki oyuncusundan birisiydi.
Fidel Castro'nun ölüm yıldönümü bugün. Allah rahmet eylesin, mekânın cennet olsun.
Maradona’nın ölüm haberinin altında bin tane çöl bedevisi gelip ahlak ve iman dersi vermeye çalışmış vay arkadaş ya.
necmettin erbakan gibi adam öldü maradona ölmüş çok mu söylenesi durumdur. abartmayın herkes ölecek..
1977 doğumluyum ,net olarak ilk hatırladigim 1986 Meksika dünya kupasını tek başına arjantine kazandırmıştır.
Maradona maradona kurban olam yaradana nidalarıyla mahalle maçlarında çalım atardik birbirimize.vay be olayin kahramani vefat etmiş.
80 lerde dünya kupası maclariyla ekran basına kitlenirdik.
Meksico 86.
güncel Önemli Başlıklar