Şuan iktidar olabilmek için yalan haberlere başvuran zihniyettir
1923’ten bu yana tek toprak kaybeden iktidar kim acaba?

Bunu irdelesek mi?

Ent.
osmanli hukumetidir. donanmayi curuten, adi kotuye cikmasin diye adalardaki muslumanlarin olduruldugunun haberini bile yasaklayan yavsak abdulhamittir. yuz yil once de sizin sacmaliginizi cekiyorduk. bir guruh hic degismez mi?
Şimdi bu konuda ben ince bir farklılık görmeye başladım, son dönemde…

Yunanistan, türkiye ile kıta sahanlığı ve münhasır ekonomik bölge sorunlarını tahkime götürmek konusunda fazla ısrarcı..

Çünkü bu, aslında zımnen yunanistan’ın mevcut haritasını kabul etmek anlamına geliyor.

Sanıyorum türkiye buna yanaşmayacaktır, çünkü aslında elimizde bugüne kadar savunulmamış, büyük enstrümanlar var..

15 sene önce falandı, Avrupa birliği uzmanlık eğitimi aldığım dönemlerde büyükelçi bir hocamız vardı, çok da hoş bir insandır, işte bize uzun uzun anlatmıştı.. adalar aslında anadolu yarımadasından çıkan, denizaltı haritasının bir parçasıdır, anadolu’nun doğal uzantılarıdır, dolayısıyla yunanistan’ın “biz bir adalar deniziyiz” tezinin makul olmadığını falan uzun uzun anlatmıştı… tabii bunlar o zaman da biliniyordu da, özeleştiri yapalım, son 10 yıldaki (davutoğlu sonrası) dışişleri mahareti, dışişlerinin savunma ve istihbaratla olan mükemmel uyumu var olmadığı için aslan türkiye, kedi yunanistan’a boğduruluyordu..

Eşittir, türkiye bu konuda bir şeyi kabullenmiyor, bana kalırsa.. Türkiye’nin zihniyeti bence bize ait olanı söke söke almaktır ya da bu hale dönüşecektir.