bugün

Penny Taylor ile çocukları olmuş.

görsel

http://www.posta.com.tr/d...t&utm_campaign=gundem
WNBA tarihinin en skorer oyuncusu olmuştur.
11 nisan 2014 ekaterinburg gs odeabank maçından sonra çok fena göt olan amerikalı basektbolcu. bu kadın, gördüğüm en çirkef kadın basketbolcu bugüne kadar.
spartak moskova taraftarlarına orta parmağını göstermesi muhtemel basketbolcu. e malum kendisi orta parmağına hakim olamıyor.
gün gelecek buradayken çıkan dopingli sonucu abd'de de onaylanacak kişi. o doping testi hem de bir kaç sporcuda çıkması ardından hacettepe'nin elinden lisansının alınması ortada olmayan defterler. ve sonrasında ilk 16 hafta maçlarda 60 dakikayı zor çıkaran fener 18'de 17 yapıyor. şike arayanlar o da vardır mutlaka ama asıl o 18 maçın doping tahlilleri incelenmeli.
UMMC Ekaterinburg'a transfer olmuştur.
Geldiği takımda uzun yıllar kalamama gibi bir sorunu var ama gerçek bir yetenek. Benim için Fenerbahçe ya da Galatasaray forması giymesi önemli değildi. Hem bir Beşiktaşlı hem de bir basketbolsever olarak Türk liglerinde oynaması yeterliydi. Sonuçta kadın çok yetenekli ve bayanlarda bir basketbol dehası. Sonra hakkında doping iddiaları çıkınca başta Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe camiası tümüyle arkasında durdu. Aziz Yıldırım'dan pek hoşlanmazdım ama o olmasaydı çoktan Türkiye macerası bitmişti. Aziz Yıldırım kendisinin aklanması için gerçekten çok uğraştı. Sonuçta Hacettepe'nin verdiği karar hatalı çıktı... Büyük bir skandaldı ve bölüm de kapandı. Taurasi'nin yeniden Fenerbahçe formasına kavuşması beklenirken Galatasaray işi bitirdi. Bunun Stoch'un intikamı olduğu da söylendi başka transferlerin de. Daha önce Fenerbahçe'de benzerini yapmış olabilir ama aynısını değil. Bu en azından etik olarak Galatasaray'ı haklı kılmaz. Bununla birlikte Diana Taurasi'nin bir yıllık Türkiye macerasından sonra iki kulüp arasındaki rekabeti kullanarak cebini doldurduğunu düşünüyorum ama onunki de etik değil... Biraz karaktersizlik ve vefasızlık. Açıkçası Taurasi'yi Beşiktaş bu şekilde transfer etmiş olsa içime sinmezdi.Yine de rakibinin elinden oyuncu kapma yarışının ne ilk ne de son durağıdır Taurasi. Fenerbahçe eminim ilk fırsatta bunun intikamını alıp sıraya Galatasaray'a devredecek ve bu oyun bu şekilde devam edecektir.

Böylesine sansasyonel bir şekilde transfer edilen Diana Taurasi ile yollar ayrıldı. ABD'li oyuncu önümüzdeki sezon Rusya'nın Ekaterinburg takımıyla anlaştı.
kendisini bayan basketbolda durdurabilen tek isim; (bkz: ceyhun yıldızoğlu)
--spoiler--
hani derler ya topu ağzına soktu...
--spoiler--

http://www.youtube.com/watch?v=asF9KFeVWVw
fenerbahçe'de oynarken gereksiz yere suçlandığında bütün "minik kedi" tayfası tarafından "dopingci lan bu karı" denilen, ama kendi takımlarına transferi sonrasında "yavşakça" sahiplenilen ve bu akşam gereken dersi alan ve bunu da taraftarıyla beraber dibine kadar hakeden eski fenerli, şimdinin kedicik takımının son 5 dakika mağduru oyuncu.
cappie pondexter tarafından elinden şampiyonluğu alınan hain. geçmiş olsun canım... *

(bkz: yazık la kimin çocuğuysa)
attığı her basketten sonra fenerlileri yutkundurandır.
hangi formayla oynarsa oynasın orta parmağına hakim olamayan basketbolcu.
öncelikle:

(#15192615)

şimdi soruyorum, bizim oyuncumuz tribünü tahrik etti diye düzenlşi olarak 2 maçlık cezalar alırken, geçen yıllarda cappy vs final serilerinde cezalar nedeniyle oynayamazken, taurasi geçen maç hakemin düdüğünü çekti ağzından. bakın hakemin ağzından düdüğünü çekti. bu cümleyi iyi analzi etmeniz lazım. neyse, normal bi ülkede bu eylemin sonucu 1/2 maç cezalı olur dimi? ama normal bi ülkede.

yahu, dünyanın neresinde görülmüş hakemin ağzından düdüğü çekmek, kabahat tauraside değil hakemlerde, federasyonda, o ayrı...

peki taurasiye verilen ceza ne bunun karşılığında? 5.000 TL para cezası...

allahınızdan bulun, böyle adaletsizlik olamaz. böyle oyun oynanamaz. böyle dümen çevrilmez. her yerde gs'yi ileri çıkarmak için oynanan oyunların ne zaman sonu gelecek bilmiyorum ama yeter artık. fenerli sporcularla diğer sporculara uygulanan çifte standart, bu adaletsizlik ne zaman son bulacak?
34 sayi, 4 ribaund, 9 asist 8/12 iki sayi, 3/7 üc sayi, 9/11 serbest atış ile fenere koymuş basketbolcudur. candır.
17 nisan 2012 galatasaray mp fenerbahçe maçındaki 34 sayı 7 asist ve 4 ribaundluk performansıyla maçı kazandırmasının yanında fenerlilere de parmak ısırtmıştır.
bu akşam ki oyunu ile erkeklere taş çıkarmış galatasaray'ın aslan parçası...
efsane olacağı yerden nefret edilen bir basketbolcu olarak kaçtı. tabi ki mükemmel bir basketçi. ama insan değil.
fenerbahçe'nin ayıbını değiştirmez yenilmesi.

emekçisini sokağa atan kulüp, 8 aydır şikecisinin arkasında.

hep kaybet, farketmez. yanındayız diana'm.
takımıyla beraber yediği fener şamarlarının haddi hesabı kalmadı ama hala hazımsızlık diz boyu. alış artık be melisim gözü yaşlım...

görsel
dünyanın en çirkef kadın basketbolcusu, o kadar net söylüyorum...

bizim futbol takımında emre neyse, malesef gsmp'de de taurasi aynısı. kadın basketbolunda daha çirkefi bulunmaz, bulunamaz...

14.02.2012 fb-gsmp bayan basket maçı sonrası, maç bitmiş, bütün oyuncular tokalaşıyo öpüşüyo, sonuçta bu bir oyun, taurasi ne yapıyo peki, gidiyo esmeral'e dirsek koyuyo. esmeral de şaşırdı, şok geçirdi, sonuçta tokalaşmaya için ordaydı o da.

ulan bu kız (esmeral) senin anana mı küfretti? bacını mı taciz etti? ne yaptı? seni o bile tutmadı ki kinlenesin, senin kime kinin ahlaksız insan? ama hakemlerde de kabahat. o kadar yüz verirsen tepene çıkar. çirkeflikten devreleri yanmış artık, hala korursan bu çirkefi tepene çıakr, sonra da sana güler rezil eder. bu maçta hakemleri şamar oğlanına çevirdi taurasi.
her fenerbahçe sonrası ağlayan basketbolcu.
Galatasaray'a transfer olma sebeplerinden biri Taylor'a yakın kalabilmek olduğu düşünülürse, aralarında normal arkadaşlığın ötesinde bir ilişkinin olabilmesi muhtemel basketçi.

Öyle bile olsa umarım mutludurlar.
(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=B93bJZjyaOg)

Şu klipten sonra penny taylor ile lezbiyen ilişkileri olduğunu düşündüğüm basketbolcu. Tabii bunu bana düşündüren klip olsa gerek. Ama biri bir açıklama yapsın harbiden merak ettim.
iyi ki fenerbahçemizden gitmiş dediğim basketbolcu.