bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ideolojisinin PKK'nın Türkiye'deki sol örgütlere yönelik eleştirisinden kaynaklanmasından dolayı, PKK'nın Türk partisi olarak eleştirilen siyasi partidir. Yayın organı Alternatif dergisi 90lı yıllarda 20 bin civarında satış yapmıştır.

  1994 yılında merkez üyelerinden birinin polise teslim olarak bilgi vermesinin ardından onlarca üyesi ve merkez komitesi tutuklanmistir. Örgüt strateji olarak, Türkiye de bir gerilla savaşını esas alır. Anadoluluk kimligine sahip çikar. Türkiye'nin temel sorununu birçok halkın asimile edilerek Türkleştirilmesi olarak açıklayarak halkların kimlikleriyle buluşmasi için demokratik halk devrimi tezini savunmuştur. Özellikle sol örgüt çevrelerinden gördüğü yoğun eleştirilerinin yaninda ilgi ile karşılanmıştır. DHP'nin gördüğü ilgi başta PKK'yı rahatsız etmiş ve gelişmesi kontrolden çıkar kaygısıyla engellenerek, dağıtılmıştır. *
  1 -1 ... wers
 2. 2.
  Devrim anlayışına ters düşen gidişatın sahip olduğu bir insan grubu.
  ... beautycrema
 3. 3.
  pkk'nin türkiye solunun güçsüz olduğunu ileri sürerek kurdurduğu partidir. kuruculuğunda meral hıdır ve mehmet can yüce rol almıştır. başarısız olup kendisini fesh etmiştir.
  1 -1 ... demokles
 4. 4.
  PKK'ya yakın olan bir grup. Daha çok Türk Soluna karşı PKK tarafından kurulan Karadeniz ve Alevi kesimde faaliyet göstermeye çalışan ama beceremeyen dağılan yapılanma.

  Yayınlar : Alternatif.
  ... conspirator
 5. 5.
  Genel Başkanı Ömer Gürcandır.

  http://www.devrimcihalkpartisi.com/

  adlı internet siteleri mevcuttur.
  ... maximumdrink
 6. 6.
  türk silahlı kuvvetlerine mensup bir albay'ın kızı olan ve bununla kalmayıp aynı zamanda pkk nın ilk kadrolarından olan Meral Kıdır tarafından apo'nun isteğiyle kurulmuş parti.
  7 ... kurtcebe noyan
 7. 7.
  2011 yılında kurulmuş hikmet kıvılcımlı çizgisine yakın bir sol kemalist* ideolojiyi benimsemiş yasal siyasi partidir.
  -1 ... sockrates
 8. 8.
  kısaca dehape.
  ... dovmeliveokuldankacanliseli
 9. 9.
  7 haziran 2015 seçimlerinde chp ye destek vereceğini açıklamış partidir.
  1 ... at nicki