bugün
halihazırda mhp genel başkanı. 57. hükümette dsp-mhp-anap koalisyonunda başbakan yardımcılığı yapmıştır. milliyetçi çevreler tarafından çok eleştirilen, vatansever kimselerin,(solcu veya sağcı olsun) etrafında birleşmeyeceği düşünülen, tez elden mhp genel başkanlığını bırakması gereken kimsedir aynı zamanda.
"devletin başına devlet gelecek" sloganında ki devlet bu kişi olmaktadır...
tam bir devlet adamı.
(bkz: amerika sırnaşık devlet bahçelileri)
bülent ecevit ile birlikte en kötü giyinen parti lideri.
Partisine uymayacak şekilde efendi, sakin, sağduyulu lider. (bkz: büyük devlet adamları)
muhalefetteyken iyi esip gürleyen,iyi atıp tutan ama iktidara gelince hayal kırıklığı yaratan siyesetçilerden biri.
3 kasım 2002 seçimlerini kaybettikten sonra okuldaki birçok arkadaşımı üniversiteye geri dönüyormuş şeklinde kandırıp korkutmamı sağlamış kişidir.**
Devlet Bahçeli, 1948 yılında Osmaniye'de doğdu. Yörede Fettahoğulları olarak bilinen geniş bir aileye üye olan Bahçeli, ilk öğrenimini Osmaniye'de, orta öğrenimini istanbul'da, üniversite öğrenimini Ankara iktisadi ve Ticari ilimler Akademisi'nde yaptı.

Dr. Devlet Bahçeli, 1967 yılında Ankara iktisadi ve Ticari ilimler Akademisi'nde öğrenci iken Ülkü Ocağı Kurucusu ve yöneticisi olarak görev aldı. 1970-1971 yıllarında Türkiye Milli Talebe Federasyonu Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. Bahçeli , bir yandan aktif olarak siyasi faaliyetleri yürütürken, diğer yandan da akademik çalışmalarını devam ettirdi.

1972 yılından itibaren Ankara iktisadi ve Ticari ilimler akademisi ve bağlı Yüksek Okullarda iktisat Bölümü asistanı olarak görev aldı. Yine 1970'li yıllarda Ülkücü Maliyeciler ve iktisatçılar Derneği'nin kurucularından, Üniversite Akademi ve Yüksekokullar Asistanları Derneğinin (ÜMiD-BiR) kurucularından, Üniversite Akademi ve Yüksekokullar Asistanları Derneğinin (ÜNAY) Kurucularından ve genel başkanlarındandır. Devlet Bahçeli, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde iktisat Doktorası yaptı ve aynı üniversitenin iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi iktisat Politikasında Ana Bilim Dalı'nda 1987 yılına kadar öğretim üyeliği görevini sürdürdü. Dr. Bahçeli yine bu süre içerisinde Türkiye ve Dünya Ekonomisi, Türk Tarihi ve Dış Politika konularıyla ilgilendi ve bu alanlarda çalışmalar yaptı.

17 Nisan 1987 tarihinde üniversitesindeki öğretim üyeliği görevinden istifa eden Bahçeli, 19 Nisan 1987 tarihinde yapılan MÇP Büyük Kurultayında parti yönetimine seçildi ve Genel Sekreterlik görevine getirildi.

MÇP ve MHP'nin yönetim kadrolarındaki görevi uzun yıllardır sürdüren Bahçeli, çeşitli zamanlarda Genel Sekreterlik, Genel Başkan Yardımcılığı, Merkez Yürütme Kurulu Üyeliği, Merkez Karar Kurulu Üyeliği, Genel Başkan Baş-Danışmanlığı görevlerinde bulundu ve 6 Temmuz 1997 tarihinde yapılan MHP 5. Olağanüstü Kongre sonrasında Genel Başkanı görevini üstlendi. 1999'da yapılan genel seçimlerde MHP'nin ikinci parti çıkması üzerine DSP ve ANAP ile koalisyon hükümetinde başbakan yardımcılığına geldi.

(kaynak wikipedi)
somurtmayı ciddiyet ve devlet adamlığı zanneden, demokrasi kelimesini gayet antipatik bir biçimde 'demokraağsi' şeklinde söyleyen siyasetçi. *

devlet bahçeli Başlığındaki Önemli Entry'ler

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.