yok yazılmadığın sürece çok da problem olmayan hatta dönem dönem arzulanan durumdur.
ilkokulda olduğu zaman insanı bayaa üzen eylem. ama yaş büyüdükçe artislik oranı yüksek bir eyleme dönüşür. arkadaş ortamlarında anılar anlatılırken herkes sınıftan bi kere atılmıştır! mutlaka.
derse geç kalan öğrencinin başına gelen iğrenç durumdur. buna okudğum okulda bazı hocalarımızın yapması sinirlerimi alt üst etmiştir. * son ders mutlaka derse gelin bu sorular sınavda çıkacak diyip derse geç gelme süresinde 15 dk opsiyon tanıyan türk vergi sistemi hocamız 14, dkda gelen öğrenciyi derse almaması, bir başka hocanın kendisine kapıyı tutan öğrenciye benden sonra sınıfa giremezsin şeklinde kabaca davranması örnektir.
aslında güzeldir, zevklidir ama o esnada çok önemli bir konu işleniyor ve bu konu ileriki birkaç yılda da karşılaşma olabilitesi yüksek olan bir konuysa durum vahimdir. o yarım saat eglencenin daha sonradan kaç yarım saat insanın başının belası olacagı anlasılır. hem ne demisler *
ulan üniversitede gelirdi başıma bu olay hep.

bölüm başkanının girdiği alan dersimiz vardı. adam inanılmaz sıkıcı, kitabı okur, mıy mıy mıy anlatır giderdi. uyuz bi tipti anlayacağınız, ama bölüm başkanlığı da götünü kaldırmıştı elbet.

bi gün ben farkında olmadan ağzımda sakızla derse girmişim. bu bana çıkar sakızını diye sert şekilde söylendi, ergenliğimin verdiği gazla "çıkarmıyorum" dedim. o zaman çık dersten dedi, "devamsızlık hakkım yok çıkmam" dedim.

adam sustu, derse devam etti ama otorite sarsılmıştı bir kere.

sonra ne zaman dersimize gelse, "oğlum tamam yok yazmicam hadi sen çık" derdi, mis gibi çıkardım ben de.

bazen benim o sınıfta olduğumu unutur, direkt derse başlardı. ders arasında gözü bana takılınca susar, kafasıyla "çık" işareti yapardı.

ulan ne güzel günlerdi...
bugün başıma gelmiş olay. otçu baba sağ olsundur. güldürdü beni.
derste beni deli eden öğrencilerimin başına gelen durumdur.
lise 1. sınıfta sakalım uzun diye tarih hocası tarafından maruz kaldığım durumdur.
lise yıllarında sürekli yaşadığım durum, özellikle fizik derslerinde. Liman erbay isminde hoca mı olur ya? Tabii ki ergen ergen şakalar yaparım.
bir hediye olarak kabul edile bilir. tabi ki yeniden derse girmenizi istemezse.
şu zamana kadar 44454654545 kez başıma gelmiş olaydır. şaka lan şaka üni yi saymazsak 15 falan. hatta 12.5 falan.
lisede ilk yıl sıkça yaşadığım durumdur. her kimya dersinde kendimi sınıfın dışında buluyordum. Baktım böyle olmuyor hiç bir kimya dersine girmemeye karar vermiştim..hey gidi hey