bugün

ne olduğunu merak ettiğim bir söz öbeği. sıradaki tanımları merakla takipteyim.
üniversitelerde* hocaların slaytlarına verilen genel isimdir. öğrenciler tarafından slaytların fotokopilerinin üzerlerine bir de not tutulmuşsa bunun adı öğrenci notudur. devir değişti.
her sınav döneminde not tutan arkadaştan almak için yapılmadık şebeklik kalmaz. eve davet etmeler, çay ısmarlamalar vs.

bir de mağdur ayağı vardır;
abi hiç sorma ya, çantamı kaptıkaçtılar!
notlarım kayboldu, kahretsin kalıcam!
hastaydım derse gelemedim,
eniştemin amcasının bacanağı öldü.

ha birde, sular kesikti, kontörüm yoktu, hat çekmiyor, yurda giremedim vs.
çoğunlukla kızlardan aldığımdır.
derste anlamadığında netten bulmaya çalıştığın acayip bir şeydir.

(bkz: bulunmaz arkadaş)
sınav zamanı çalışmak kadar dert olan mevzu . bunun toplması da çalışması da zordur .
sınav bitiminde, sınavın gerçekleştiği alanda oluşmuş kağıt yığınıdır. masadan kalkınca bırakılan boş tabaklara benzer.
Genellikle fotokopisi çekilmiş haldedir.
genelde sınavdan bir gün önce inek bir öğrencinin defterinden alınan, puntosu %50 küçültülmüş yazı stili ile a4 kağıtlarına hazırlanan notlardır.
bana ait olanları okuyup ta anlayanı çıkmamıştır.
- yuh ordan oraya nasıl atladın.
- kısa devre yaptım da canım.
ingilizce lecture note diye gecer.fransizca nasil inanin bende bilmem.
vize döneminde harıl harıl aranan ve sınavın ardından hunharca bir köşeye atılan, final dönemine kadar da hatırlanmayandır.
Hocaların %50 si kitap vermezken is hukuku hocamın çıkarttığı şeydir. Tek kotu yanı Ada'm fotokopi çekmemiz icin vermiyor. Bir de böyle renkli renkli küçük küçük yazmış okunmuyor da. Valla adama kızsam mı sevsem mi bilemiyorum. Karışık duygular içerisindeyim.
görsel
Devlet sırrı.
iki önemli ve birbiriyle ilişkili anlam ifade eden sesteş sözcük. *