bugün

mahir kaynak'ın kızıdır.
Lütfi Arıboğan'ın eşidir aynı zamanda.
yapmacık. samimi bulmuyorum kendisini. zaten sarışın olup insanları zeki olduğunuza inandırırsanız ve cumhuriyet savunucusu modunda gezerseniz ideal türk kadını yakıştırmasını kolaayca elde edersiniz. ideal türk kadını olmak bu kadar kolay mı? hayır. ideal türk kadını böyle mi? hayır.
çok bilgili ayrıca güzel ve nazik bir hanımdır görüşleri ise hangi taraftan olduğunu belli etmiyor sorunlara siyasetten uzak cevaplar veriyor diye düşünüyorum...(bilemiyorum yanlış mı düşünüyorum)
şu an habertürk'te açılıma dair görüşlerini mehmet altanla birlikte dile getiren gayet de güzel konuşan bayan. Söyledikleri mantıklı olmakla beraber sesinde bir "kuzuum yoksa beni sevmiyor musun" diyen belgin doruk edası var.
bir zamanlar istanbul üniversitesindeki dersleri kapalı gişe yapan değerli hoca.Kantinde vakit öldüren öğrencilerin bile sandalyelerini kapıp,yer bulamadıklartı anfide yer yarışına girdikleri rivayet edilirdi.Olaylara,konulara farklı bakış açısı ve bugün bazı isimlere yakın görünse de ders esnasında rengini hiç belli etmeyen dosdoğru ve eğlenceli anlatım şekliyle her kesimden öğrencinin sevgisini kazanmıştı.Şimdi böyle bir hocayı i.Ü.lilerin ancak TV lerden takip edebilmesi okul açısından büyük kayıptır.
bahçeşehir üniversitesinin eski rektörüdür. 1 mart 2010 itibari ile bırakmış. * mahir kaynak'ın da kızı olur.
hayalimdeki kadın * çok güzel,konuşmasından bilgi fışkıran ,kibar hoş bir hanım 2 dk konuştu bıraktığı izlenim bu. *
samimiyetine bir türlü inanamadığım profesör...
'Maalesef hayatımız avaz avaz bağıran marjinallerin ürettiği bir gerçeklik içinde dönüyor.' sözüyle türk siyasi yaşamının özetini geçmiştir.
az önceki tweet'iyle acı acı gülmeme sebep olmuş insan.

"Colin Kazim bence yilin en buyuk transfer bombasi. Muthis bir oyuncu aldik. Kaleciydi degil mi?"
futbola ilgisiyle beni şaşırtmış öğretim üyesi ve köşe yazarıdır. son tweet'inde trt'de ki program yüzünden arsenal -barcelona maçını kaçırdığından yakınmış.

--spoiler--
TRT'deki program yüzünden Arsenal Barca macini izleyemedim. Cok mutsuzum:(
--spoiler--
boyuna ve yaşına göre güzel kadın.

profesör olmayı hak etmiyor. özellikle televizyondaki yorumlarında da bunu gösteriyor. bir profesör bu kadar boş beleş yorumlamamalı olayları. bir de "ne şiş yansın ne kebap" dercesine pek kimseleri kızdırmayacak söylemlerle tepki çekmemek için çabalıyor.

mahir kaynak'ın kızı işte. akademik kariyeri ona altın tepside sunulmuş. o da bunun farkında olacak kadar uslu en azından.
güzel olduğu kadar akıllı kadın. maşallahı var hanımefendinin. bir de iki çocuk annesi, oğlu 88'li kızı 94'lü. ne kadar genç gösteriyor halbuki
sanırım gerçekte saçları sarı olmayan güzel bir kadın, bir de ses tonu çok kötü ve çok konuşuyor.
görsel
zekanın yakıştığı ender kadınlardandır.
insan belki babasını (mahir kaynak) seçemez ama kocasını (lütfü arıboğan) seçebilir. kendisi de bir başka klinik vak'a.

çocuk doğursa ensesinde barkodla çıkar muhtemelen...

suriye'ye kürtler ve amerika için girilsin diye açık açık yalan söylüyor.

orada dökülecek türk çocuklarının kanını içecek sanırım ya da ailecek tüketiyorlar bilemiyoruz. umarım bir gün mahkemelerde hesap verir . babası sıyrıldı bu işlerden ve günahlarından onu mecburen allah'a havale ediyoruz ama bu ve kocası ve ilişkide bulundukları insanlar yargılanacak inşallah.
Röportaj için bizi evinde ağırlayan sempatik kadın. Fotoğraf çektirmeye oldukça meraklı.
çok hızlı konuşan ama ne konuştuğu belli olan akademisyendir.
lütfü arıboğan'ın eşi.
görsel
popüler öğretim üyesi. mahir kaynak ın kızı.
profesör olduğunu duyunca dumura uğradığım kadın.

arkadaş, az önce şöyle bir twit atmış: "Fazıl Say'a verilen hapis cezası utanç verici.Başbakan Erdoğan'a verilen cezanın mantığı ile aynı. Ömer Hayyam'ı cezalandırsaydınız ya!"

birincisi, ömer hayyamın arkasına sığınmak yersiz, zaten o kısım çürütüldü yalan çıktı hiç detaya girmiyorum.

ikincisi, be kardeşim, hiç mi görmüyorsun, biri şiir okuyor, diğer peygambere hakaret ediyor. nasıl ikisini de aynı kefeye koyuyorsun. profesör aklının son vardığı nokta mıdır mahalle kadını diyalektiği kurmak?

üçüncüsü, şu kendini zeki görüp halkı aşağılayan zihniyetin profesörlerinin bile incileri yeterince malca, ben böyle mantık yürütmeye ne diyeyim.. insaf...
hala mevzuyu evirip kıvırıyor şu an cnn türkte.
ya doğruları olanca açıklığıyla göremiyor ki yorumları net değil ya da korkuyor sağlam bir tavır almaktan.