1. 1.
  dünyanın hiçbir yerinde olmayan, demokratikliğini robotlaştırılan insanların sağladığı ütopik devlet. ne kadar az fikir, o kadar demokrasi.
  2 ... zibidi
 2. 2.
  egemenliğin bir kişi, zümre veya sınıf tarafından belli kesimlerin yararına kullanılmadığı, serbest ve genel seçimlerle iktidara gelen, iktidardan ayrılan ve iktidarın tüm millet yararına kullanıldığı idare şeklidir.
  (bkz: sosyal devlet)
  (bkz: hukuk devleti)
  2 ... vend avesta
 3. 3.
  (bkz: ütopya)
  ... suspus
 4. 4.
  Yasama, yürütme, yargı güçlerini kullanan kurumların temsilcileri yetkilerini halktan alırlar ve seçimle belirlenirler. Ayrıca bu güçler birbirlerinden bağımsız organlar tarafından kullanılır.
  1 ... lilith
 5. 5.
  Türkiye'nin yönetim şekli olduğu iddia edilendir. bülent Arınç tarafından da dün iddia edilmiştir. Öyle ki "Türkiye yargıçlar devleti değildir, cübbelerini çıkarıp siyaset yapsınlar" da demiştir. Keşke olsaydı. Evet keşke, monark tarafından yönetilseydik de adil olmayan kararlar alınmasaydı.
  1 ... yeni nesil aliye rona
 6. 6.
  arınc; türkiye yargıclar devleti değildir, demiş. eee, demokratik de değil. bu tanımlamanın sokulduğu cuval üzerinde yazan ise, demokratik şeriat olabilir.

  arapca yazıldığından ancak tahmin edebiliyorum.
  3 ... cheb
 7. 7.
  açım açım açılan saçım saçım saçılan bir yer düşlüyordum ki bakınız canım ülkem.
  ... pembee
 8. 8.
  yasama, yürütme, yargı güçlerini kullanan kurumların temsilcileri yetkilerini halktan alırlar ve seçimle belirlenirler. ayrıca bu güçler birbirlerinden bağımsız organlar tarafından kullanılır.
  ... ece kscg