bugün

türkiye'de onlarca insanın sanatçı sıfatıyla dolaşmasının yanında garip karşılanmayacak hadisedir
virtüözite nedir bilmemek demektir.
Ben bu işten anlamıyorum demektir.Fakat Demir Demirkan yine de iyi müzisyendir.
dünyanın en iyi defans oyuncusu servet çetin'dir *
virtüözlük solo ile mi olacak yoksa enstrumana hakim olmakla mı ilgili. Bana göre virtüöz kavramını asım can gündüz ve tom morello daha iyi karşılar gerisi iyi solo atabilen kişilerdir.
virtüöz paltosunu, kimin kime, hangi kıstasları baz alarak giydirdiğini bellemek lazım önce.

kimi der kirk hammett virtüöz. kimisi bunu hadi lan adam daha sweep atamıyor diye eleştirir.

kimisi john petrucci'ye virtüöz der. bazıları karşıt argüman bulamaz(ad hominem güzeldir vesselam) olm o duygu veremiyor lan der.

bir diğeri michael romeo manyak virtüöz der. birisi çıkar olm adam hep aynı, alternate, sweep, tapping, alternate sırasını bozduğu solosu yok daha der.

ben çıkarım jason becker virtüöz derim. sen gelir yok olm, onun asıl olayı marty friedman'dı dersin.

birisi çıkar michael angelo virtüöz der. başkası gelir o kim lan, anca turrrrrrr der.

daha bu örnekler malmsteen, vai, satriani, gilbert vs için de çoğaltılabilir. her türlü konuda olduğu gibi burada da işin içine görece girer. zira genel geçer hangi kıstasların bu kategorizasyonun temelin oluşturduğunu bilemeyiz.

türk insanının mantığı için bi' örnek vereyim, demir demirkan'ı siz kendiniz çözün;

-olm ben sweep atabiliyorum.
+eeeee
-ne eeeeesi lan, hammett'tan iyiyim ben.

şeker şeyler yaa.
gür akada yapılan haksızlıktır.
diyen insancığın düşüncesidir. katılınmayabilir. kaldı ki kişinin öyle olup olmaması katılıp-katılmama payına bağlı değildir. kısaca boşuna açılmış bir başlıkla son bulan ego tatminimsi olayla laf atılan eylemdir.
demir demirkan'ın gitarı konuşturduğu hatta öttürdüğü doğrudur ama virtuoz demek hakiki virtuozlere haksızlıktır. demir demirkan'ında öyle bir iddiası yoktur zaten.
bunun 'ota boka başlık açmak' versiyonu vardır ki, tadından yenmez.
(bkz: siz var on fırım ekmek yemek)
(bkz: demir demirkana fritöz demek)
iyi gitarist oldugu dogrudur,ancak virtuoz degildir.
ibo'nun veliahtı alişanı olarak göstermesi kadar doğaldır.
(bkz: reklamları izlediniz)
(bkz: rüyanda görsen inanma)
serdar öztop tarafından demir demirkana yakıstırılan unvandır.
(bkz: jimi hendrix) gibi insanların, hepsine küfür etmek
(bkz: aldığı ayara bozulup baslık acmak)
Saçmadır çünkü demir demirkan gitar virtüözü olamaz şöyle ki ; virtuoz demek ensturmanında son raddeye gelmıs insan demektir. Bu son nokta o kişinin kendi sınırları içindeki son nokta değildir. Dunyadaki tüm çalgıcıların içindeki son noktadır. Virtuozitelik göreceli bir kavram da değildir. Sana gore bana gore değişmez. Demir demirkan cok iyi bi sarkı yazarıdır cok iyi bir produktordur ama asla gitar vırtuozu değildir. Sen şimdi al di meola ile demir demirkan'ı aynı kefeye koyabilir misin? ya da daha yakın bi ornek John petrucci ile demir demirkan'ı aynı kefeye koyabılır mısın? saçmadır. Gitar vırtuozu herkes için kullanılmamalıdır. Cok iyi bir gitarist ile gitar virtuozu arasında cok buyuk farklar vardır. Demir demirkan da emınım kendini virtuoz olarak gormuyordur.