bugün

şayet başbakan'ın verdiği bu ayardan sonra dili tutulmadıysa, ana muhalefet lideri deniz baykal'ın recep tayyip erdogan in simon peres e verdigi ayar sonrası sarfetmesi muhtemel sözlerdir.

-"şimon peres yaşlıydı, yaşlıya hürmet etmeyen insan bu ülkeyi nasıl yönetebilir?"

-"davos'a kadar rte ile yüzme yarışı yapalım, tabii yüreği yeterse"

-"moderatöre vurmamalıydı, moderatör laiktir laik kalacaktır"

gibi...
-parasız kaldık. bize onur değil, para lazım.
(bkz: imf)
- rte nin bu hareketi dostum peres'i oldukça kırmıştır. yaşlı bir adama bunu yapmak müslümanlığın neresinde vardır. bu müslümanlıkmıdır.
bir büyük ortadoğu projesi eşbaşkanı için iddiali bir ayar..
ben olsam terk etmezdim.*
Deniz baykal:Arkadaşlar artık apaçık görülmüştür ki başbakan, tarafını belli etmiştir. Modern, gelişmiş batı dünyasının değil radikal dinci bir terör örgütünün yanında yer almıştır.
Deniz baykal ın iç sesi:oğlum deniz geçen hafta bunları ılımlı islamcı diye yaftalıyorduk. amerikan kuklası israil uşağı diyorduk. musa nın çocuğuydu oğlum bunlar. sence kendimizi bile aşmadık mı?
- görüldüğü üzere başbakan ne usul biliyor, ne adap ..ee.. bir başbakana yakışmayacak şekilde kendinden büyük bir insana saldırıda bulunuyor.

eğer tayyip orada sesini çıkarmamış olsaydı:

- görüldüğü üzere başbakan sesini çıkaramıyor, süt dökmüş ..ee.. kedi gibi ..ee.. oturuyor.. ülkesinin onurunu iki paralık ediyor.
-davos zirvesi laikliğe karşı büyük bir tehlike odağı haline gelmiştir!.. ( devamında o sinsi gülücükleri)
recep tayyip erdoğan'a arka çıkacağı ender yorumlardandır.

hatırlayanlar bilirler, ab aralık 2004'te türkiye'yi küçük gören tavırlar sergilediğinde, "sayın başbakan dik durun, tüm türkiye arkanızdadır" açıklamasını yapmıştır.
"ben şimon peres'in avukatıyım!"
kaddafiye hatta saddama rakip olabileceğini kanıtlayarak ahmedi necat dayımızın kendini süt oğlanı gibi hissetmesine sebebiyet vermiştir.
-"bu bir diplomatik skandal"...
''çok fevri davrandı.''

''orda da tevrat dedi, yine dini soktu araya''
baykal değil de, onur öymen tarafından yapılan saçma yorumlardır.
"işte bu benim başbakanım. kendisiyle gurur duydum. chp olarak bütün desteğimizi veriyoruz kendisine. lider karakterli davranışından dolayı kendisini kutluyorum"

(bkz: oha)
milli onurunu düşünmeden,basit mantıklı siyasiler gibi "yerel seçimler için şovunu yaptı ve ülkesine döndü" diyecek.
tevrattan okunan ayetler laik bir ülke başbakanına yakışmadı.
konuyu peres e hakaretten mahkemeye taşımayı düşünüyoruz.
(bkz: ben bilmem sabih kanadoğlu bilir)