1. 1.
    şayet başbakan'ın verdiği bu ayardan sonra dili tutulmadıysa, ana muhalefet lideri deniz baykal'ın recep tayyip erdogan in simon peres e verdigi ayar sonrası sarfetmesi muhtemel sözlerdir.

-"şimon peres yaşlıydı, yaşlıya hürmet etmeyen insan bu ülkeyi nasıl yönetebilir?"

-"davos'a kadar rte ile yüzme yarışı yapalım, tabii yüreği yeterse"

-"moderatöre vurmamalıydı, moderatör laiktir laik kalacaktır"

gibi...
    10 -4 ... protest sanayici
  2. 2.
    -parasız kaldık. bize onur değil, para lazım.
    (bkz: imf)
    7 -2 ... buny
  3. 3.
    - rte nin bu hareketi dostum peres'i oldukça kırmıştır. yaşlı bir adama bunu yapmak müslümanlığın neresinde vardır. bu müslümanlıkmıdır.
    8 -2 ... kirmizi baslikli kiz
  4. 4.
    bir büyük ortadoğu projesi eşbaşkanı için iddiali bir ayar..
    2 -1 ... kadikoy de bir surrealist
  5. 5.
    ben olsam terk etmezdim.*
    2 ... mincirma
  6. 6.
    Deniz baykal:Arkadaşlar artık apaçık görülmüştür ki başbakan, tarafını belli etmiştir. Modern, gelişmiş batı dünyasının değil radikal dinci bir terör örgütünün yanında yer almıştır.
    Deniz baykal ın iç sesi:oğlum deniz geçen hafta bunları ılımlı islamcı diye yaftalıyorduk. amerikan kuklası israil uşağı diyorduk. musa nın çocuğuydu oğlum bunlar. sence kendimizi bile aşmadık mı?
    5 -1 ... sekerpinar
  7. 7.
    - görüldüğü üzere başbakan ne usul biliyor, ne adap ..ee.. bir başbakana yakışmayacak şekilde kendinden büyük bir insana saldırıda bulunuyor.

eğer tayyip orada sesini çıkarmamış olsaydı:

- görüldüğü üzere başbakan sesini çıkaramıyor, süt dökmüş ..ee.. kedi gibi ..ee.. oturuyor.. ülkesinin onurunu iki paralık ediyor.
    6 -1 ... kabizkugu
  8. 8.
    -davos zirvesi laikliğe karşı büyük bir tehlike odağı haline gelmiştir!.. ( devamında o sinsi gülücükleri)
    2 ... i belong to che
  9. 9.
    recep tayyip erdoğan'a arka çıkacağı ender yorumlardandır.

hatırlayanlar bilirler, ab aralık 2004'te türkiye'yi küçük gören tavırlar sergilediğinde, "sayın başbakan dik durun, tüm türkiye arkanızdadır" açıklamasını yapmıştır.
    3 ... paleface
  10. 10.
    "ben şimon peres'in avukatıyım!"
    5 -2 ... freewheelin