bugün

luis dede nin ikna edip getireceği futbolcuymuş.
ispanyol basınına göre 17.4 milyon euro'ya bonservisi fenerbahçe'ye verilmiş futbolcu. transfer miktarı oldukça astronomik.

(bkz: fayda maliyet analizi)

hobbit: http://en.wikipedia.org/wiki/Daniel_Guiza
eğer fenerbahçe ye gelirse gol kralı olmak için alex de souza ile arasını iyi tutması gereken futbolcudur.

(bkz: marcio nobre)
(bkz: semih şentürk)
kendisi hakkında çok fazla bir bilgim olmasa da ispanya gol kralı olması iyi bir golcü olduğunu gösterir. avrupa şampiyonasında fazla forma şansı bulamayışına rağmen iki gol atmış özellikle rusya'ya attığı gol ustalık kokuyordu. yalnız transfer olduğu iddia edilen miktar gerçekten çok yüksek. o kadar eder mi soru işareti, o paraya guiza yerine daha iyi bir transfer yapılabilirdi sanırım.
an itibariyle fenerbahceli olmus ispanyol futbolcu.
fenerbahçe sportif aş.'nin kadrosuna kattığını resmi yollardan ilan ettiği ispanyol santrfor. transferi biraz pahalıya patlamış gibi görünmektedir umarım bonservisine ödenen paranın hakkını verir. gol attığında kendisine has bir sevinci vardır.
an itibariyle transferinin gerçekleştirildiği fenerbahce.org tan duyurulan ispanya gol kralı.
an itibariyle fenerbahçeli olmuş futbolcu. zaten kim gelirse gelsin kezman'dan iyi olucaktı. bakalım merakla bekliyoruz kendisini neler yapıcak fener formasıyla.
fenerbahceye transferi ile eto'o haberlerini yalana cıkartmıs futbolcudur.
bonservisine 17.4 milyon euro verilen futbolcu. yildizlara yatirim yapmayi yanlis anlamis aziz yildirim. buyuk kulupler kucuk yasta aliyor, oynatiyor sonrada astronomik bir ucrete satiyor, sen napiyorsun omrunden 3 4 yili rahatlikla yedigin semih i bile hala goz ardi ediyorsun. guiza ya verilen paraya yazik ustune 5 10 da ben vereydim de etoo yu alaydiniz en azindan...

her unlu yildizla forma geliri elde eden yonetim bakalim ismi daha bu sene duyulan bu ustun superstar(!) in formasindan kac tane satabilecek?
türkiye süper liginde yada herhangi bir türkiye liginde iş yapamayacak, sadece avrupa kupası maçlarında* kendini gösterebilecek bir futbolcudur. 4 yıllık yada 14 yıllık bir anlaşma imzalaması da önemli değildir. ikinci ribery vakası olabilir.
fenerbahçe nin renklerine katttığı futbolcudur. fenerbahce nin bu sezon gol atmak için sıkıntı çekmeyeceğinin göstergesidir. bu ligi alır götürürler fakat önemli olan avrupa da göstereceği performanstır, tabiki la liga da 27 gol atmış bir arakdaş için fazla söylenecek birşey yok kanımca doğru transferdir bekleyip göreceğiz.
kesinlikle bu lig için çok fazla topçudur. kezman bile otura otura bu ligde 12-13 gol atıyosa, la liga da 27 gol atmış olan bu adam çok daha fazlasını yapabilir bu ülkede. hem oynadığı maçlarda da var olan kalitesini sergilemiştir. sağlam bir oyun zekası var. top daha havadayken arkasındakini, yanındakini görüp pas dağıtabiliyo, asist özelliği de bulunmakta yani. ne yazık ki mateja da bunlar mevcut değil. ya da mevcuttu burda unuttu! her halükarda iyi işler yapacağını düşündüğüm futbolcu.

yıllar sonra gelen edit: allah da beni nasıl biliyorsa öyle yapsın..
aziz yıldırım ın sanırsam roberto carlos tan daha çok ses getirecek dediği transfer. fenerbahçelilerin ise ronaldinho, eto, henry, shevchenko geliyor derken avuçlarının ucunda buldukları transfer.
(bkz: başlayın yalamaya)
(bkz: afiyet olsun)
kalitesi tartışılabilir bir futbolcudur. bakınız ki bu adam sadece bu sezon böyle harkulade oynamış. hem de liginde orta seviyede bir takımda. yani bu size zafer biryol'u hatırlatmaz mı? bana hatırlatır.
kezman'ı sevinçten havalara uçuracak futbolcudur. kezman neden gol atamıyordu sorusuna kezman dahil futboldan anlayan herkes tek başına yetersiz kaldığı ve ona asist yapıcak futbolcu eksiğiydi. psv'de altın yıllarını yaşamasının en büyük neden haselink ve mükemmel kanat oyuncularıydı ceza sahasına kesilen ortalar haselink'in asistleri ve kezman'ın bitiriciliği ve karşınızda mateja kezman efsanesi ha için tanım kısmını gelirsek kezmanı tekrar yıldız yapıcak oyuncudur adamın euro 2008 maçlarını izlediğinizde hava toplarını takım arkadaşlarına nasıl alda gol at şeklinde servis yaptığını eger maçları götünüzle izlemediyseniz görmüşsünüzdür bonservis konusuna gelince de hani sonuçta fenerbahçe ispanya liğinden herhangi bir futbolcu almadı gol kralını aldı hani tek sezonluk oyuncu diyenler içinde adamın bundan önceki sezon istatiklerine bakmalarını öneririm 12-13 şeklinde bir ortalaması var türk futboluna hayırlı olsun fenerbahçenin bu transferi buna benzer asist yapmasını bilen bir adamda bizim beşiktaşa lazım bu arada.
12-13 gol ortalamasını ispanya nın alt liglerinde yapmış oyuncudur. la liga da sadece 4 sezon top koşturmuştur.
gerçekten 17.4 milyon euro ise (ki bu kadar olmadığına dair umudum var hala) bonservisi aşırı pahalı olan futbolcudur.
tam da istediğim tipte bir oyuncu. inanın shevchenko gelseydi bu kadar sevinmezdim hatta üzülürdüm. bu adam aç. kelimenin tam anlamıyla "aç". sheva gelse ne yapacaktı oynayacak mıydı ? ligde "belki" derbilerde, bir de canı isterse şampiyomlar ligi maçlarında. kime kanıtlayacak kendini ?, ya da paraya mı ihtiyacı var ki oynayıp değerini artırsın ?. ama bu adam oynayacak kim tanıyor ya guiza'yı ? euro 2008'i izleyenler artık ismen biliyor bir de sorsan iyi golcü derler. adam şimdi avrupada yükselen bir değere geldi. çatır çatır işlyen bir makinanın yeni dişlisi olacak artık. şampiyonlar liginde de derbilerde de g.tünü yırtacak. işte yıllardır ben bunu bekliyordum "aç forvet". tok forvet mi ? onu da aldık zamanında. sağolun ben yedimde geldim tadında 1,5 sene ve vınn.

(bkz: nicolas anelka)

bir sezon sonra gelen edit: ne kadar da heycanlı yazmışım, yaşadığım hayal kırıklığının somut bir delilidir bu entry. allah belanı versin guiza.*
semih ve kezman ile 3 aşağı 5 yukarı aynı seviyede olan futbolcudur. hatta bu adam 17 milyon euro ise semih en az 20 milyon euro dur. * *
yeni golcümüzmüş, hayırlı olsun.

çok ekstra özelliklere sahip bir oyuncu olmasa da özellikle lig için çok iyi bir transferdir. çünkü bu adam son vuruş oyuncusu açıkçası ben londra deplasmanında iki adam geçip gol atmasını falan beklemiyorum kendisinden. girdiği pozisyonları değerlendirme yüzdesi fazla olsun yeter.

15 ya da 17 milyon euro ise gerçekten çok büyük bir miktar değil. bu paraya bu adamı alırsınız, sözleşmesinin bitimine bir sene kala 11-12 ye satabilirsiniz. zararlı da çıkmazsınız. ya da çok daha iyi bir performans gösterir ve 25 milyon euro'ya satarsınız. guiza için ikinci seçenek pek geçerli gibi görünmese de mallorca'daki performansını gösterdiği takdirde 10 milyon euro'ya alıcı bulacaktır. semih-guiza ikilisi forma bulur gibi görünüyor kezman ise şu an bu takımda ekstra. kim kaç para teklif ederse oraya gönderilsin ve en azından aldığı yıllık ücretten kurtulalım derim.

edit : 1700. entarim okçuma feda olsun be! legolas kill him!
ispanya'nın zafer biryol'udur.

(bkz: gülizar)
15 temmuz 2008 de resmi imzayı atacak fb nin yeni transferi.
kimileri liverpool'un gondermek icin neredeyse ustune para verdigi adami alinca havalara ucar; kimileri 15 milyon euro verip la liga gol kralini getirir ama yine de taraftarini tatmin edemez.

fenerbahce son yillarda yildiz futbolculara ve buyuk isimlere o kadar alistirdi ki taraftarini.. o kadar abartti ki olayi; inanin dani guiza gibi bir isme supheyle bakar olduk.

gecen sezon la liga'da 37 macta(penaltisiz) 27 gol atmis; fenerbahce'nin yillardir aradigi/ihtiyacini duydugu tipte bir oyuncudur. hayirli olsun.
maliyeti bayağı yüksek olmakla beraber la liga gol kralı olması bile başlı başına bonservisine referans olmasına yeten yeni fenerbahçeli futbolcudur.