bugün

fotoğraf çekme meraklılarının model olarak kullandığı, malzemesi karton olan robot görünümlü sevimli model.

http://riqz.wordpress.com/?s=danbo
Japonyada Yotsuba serisinden popüler bir robot manga kahramanmış. aslında çizgi roman karakteri.
ismini danboru kelimesinden alıyormuş. japonca bükülmüş karton demekmiş. Japonya'da Amazon firması tarafından karton bir oyuncak olarak piyasaya sürülmekte. bu firmanın yurt dışına kargo servisi yok ama ebay aracılığıyla satın alınabilirmiş.

fotoğrafçıların yeni gözdesi olmuş bile. hoş da durmuyor değil hani. ben bile heves etmiştim taa ki fiyatını öğrenene kadar beğendiğim model 97 dolar evet o kadarcık karton oyuncak...

(bkz: neden pahalı olduğu anlaşılamayan şeyler)

şu da sevimli karakterimizin modellik yaptığı bir kare;

görsel
yeni kullanıcı adım.

''bu nick de bir gün gidecek"
her duruma iyi bir cümlelik tespit bırakır bu zat. tespit sıçan denir ya tam o. fark yaratıyor.
Danbo nickiyle ilk kez nickaltı almış, bunu bile 20 gün sonra fark etmiş yazardır.
karton adamcıklar.

fakat bizim danbo başka, mesela bizimkinin kocaman bir kalbi var, buz kesmişlere inat eder gibi. ayrıca çok yerinde tespitleri ve tanımlamaları da var ki bu da onun özünde gerçek bir yazar olmasından kaynaklı. hep severek ve daha da çok sevilerek kalınız efenim.
Yıldız sever, mars aşığı, kendi dünyasının kaşifi...