bugün

Köyde Damda uyurken damdan düşen bir kız vardı.
Allah affetsin her aklıma geldiğinde gülerim.
Güney anadolu gibi yazları aşırı sıcak coğrafyalarda bazen mecburiyetten yapılandır.
köyde yan yana serilen yataklarda,yıldızları seyrederek yapılır.
canım çekti
by asitorun.
Şehirlesmenin ardindan balkonda yatmaga yerini kaptirmis olan mukemmel otesi eylem.
sıcak yaz günlerine en ideal çözümdür. sadece sinekler sıkıntı. evet.
Eğer çukurova gibi insanin gözbebeklerinin dahi terlediği bir coğrafyada yaşıyorsanız tadına doyum olmayacak eylemdir.
Üniversite döneminde Adıyaman'da yaptığımız şeydi, inanılmaz keyifliymiş.
görsel
Kro işidir. Dam nedir lan. Balkondur o balkon. Evet.
85 derece evin içinden kaçıp sezonun açılışını yapıyorum bu gece.
Evet çok fakir işi köylüyüz biz dağda yaşıyoruz fakiriz.
Gecenin şarkısı Pinhani- yitirmeden.
Adanada güzel olandır. Bide hava serinse ohh.
Gaziantep'te 4 Eylül itibarı ile sof Dağı'nın eteklerinde gece hava sıcaklığının 15 derecelere kadar düştüğü rüzgârlı serin şu Günlerde gerçekleştirdiğim eylem. Hayat güzel hele damda yatınca. Hobilerim arasında cirit atmaktan sonra gelir.
karpuz kabuğu kokusu eşliğinde.
harika olan olaydır. tek sıkıntı sinek. evet.
Konya'da her yaz tatilinde yaptığım eylem. Serin serin oh mistir.tek kötü yanı sabah güneşe yakalanmamak için erken kalkmanız gerekir.
şehirden uzak gokyuzunun lambalarının altında uyumak... ama bilgisayarımda olacak..
Şu an gerçekleştirdiğim eylem çok serin lan manyak bir şey. Hele birde 1100 m deniz seviyesinden yüksekte ve Antep'te yaşıyorsanız.
diyarbekirin sıcağında tabii ki damda yatılır amma sıkıntı çoktur.
Diyarbakırda bir adamın 4 çocuğu damdan düşüp ölmüştü iki sene içerisinde. Adama yahu dama tahta çak çocuklar uyuyorken düşüyor işte dedik, adamdan ne cevap gelse beğenirsin ''Ben yapamam devlet gelip yapsın.'' Ağzımız açık kaldık ama herifte zaten var 22 çocuk. Anlaşılan kurtuldum diye bakıyor gidenin ardından.
memleketim mardinde cokca yattigim yerdir.
hasret kaldığım bir eylem memleketten bu kadar uzak olunca,hayalini tek kurabiliyorum.tabii sivrisinekler olmayaydı iyiydi.
Kaldığınız ev temizse ve damda ranza varsa, hava bulutlu değilse, köy gibi bir yerdeysen, telefon çekmiyor, etraf karanlık, yıldızlar net görülüyorsa, etrafta sinekler yoksa, muhabbet edebileceğin bir arkadaşın varsa, semaverde çay varsa, hava bunaltıcı derecede sıcak değilse;
o gece yaşadığın en güzel gecelerden biri olur. 7 yıldızlı burj al Arab otelinin King Suiti bile sana bu hazzı yaşatamaz. O kadar netim. Bir defa Mardin Midyatta denk geldi bana. Hayatımın en keyifli gecesiydi. Gökyüzü yorganım, yıldızlar televizyonum olmuştu resmen.
Artık yavaş yavaş zamanının geldiği olay. Evet.
Sıcak havalarda yapılması gerekendir. Şiddetle tavsiye edilir.
uzun bir aradan sonra bu gece an itibariyle yaptığımdir.Harika bir şey yıldızlar yorganım tatlı bir meltem tenimi okşuyor.herkese tavsiye edilendir.