bugün

(bkz: 2001 A Space Odyssey)
uyurgezerliğin cinlerle alakalı olduğunu iddia eden gerçek bi olayı konu alan film. sinema da izlenilen ve korkudan (korkak biriyim) yanımdakine sokulduğum film.
izlerken kaç kere titrediğimi dahi hatırlamadığım film . evet olmuş bu sefer tebrikler .
Yabancıların korku filmlerinden bin kat daha iyidir. Çünkü bizim dinimizde varolan hadiseleri anlattığı için aklımızda ayrı bir yer edindirir. Bu nedenle her serisi tutmuş film serisinin 3. Filmidir. Her ne kadar amatör gibi çekilse de bence amaç budur.
korku filmi yapamıyoruz diyenin ağzına terlikle vurmaya sebep olacak filmdir. sıçırtmıştır.

korkmadık, saçma diyenlere öneri:

evde açık ışık kalmayacak, 2+1 veya 5+1 ses sistemi ayarlanacak, mümkünse yalnız veya bir arkadaşla izlenecek (aile ile izlersen korkmazsın tabi amk). su içmek için dolabı açabilirsen gel ağzıma sıç.
paranormal activity'i donunda sallar bu film. korkacağımı zerre düşünmeyip, hayal kırıklığı yaratacağını düşünüyordum beklenti sahibi olursam. film beni yanılttı. tabiri caizse altıma sıçtım. evet oyunculuklar çok kötü ama o köydeki ev nedir arkadaş. bu kadar mı sahici olur. tam kafamdaki cin musallat olan ve mahvolan ev. o havayı çok iyi vermiş efektler sıçratıyor. ama gerçek cin görüntüsüymüş falan onlar traş. yok öyle bir şey. filmde cin olduğu öne sürülen herhangi bir görüntü yok ki. sesler de gerçek olamaz. ama film korkutuyor. izleyin.
paranormal activity ile kıyaslamayın derim. madem ısrarla sadece çekim tekniği benzediği için kıyaslanıyor , derim ki bu film paranormali ezer geçer.

hiç boşuna girdim filme gülmekten öldüm diye ergen havası atmasın kimse. hasan karacadağ türkiye de yapılmayanı yapmış ve bu türün öncüsü olmuştur. dabbe 1 ve semum u da öneririm.
ses yönetmeni tebrik edilesi film. o ani çıkışların yedi bitirdi beni.
son dakikalarına gülmekten yarıldığım** son dakikalarında ise korkudan altıma sıçtığım film.
götünüze güveniyorsanız gidin efendim, iyi film olmuş.
gayet de olmuş türk korku filmidir. paranormal le karşılaştıranlar olmuş ben paranormal activty i bacak bacak üstüne atarak izledim fakat bu filmde baya irkildim diyebilirim.

hasan karacadağı gerçekten tebrik etmek lazım filmin başından sonuna kadar bir gerilim havası hakim. eğer gerilmek ve bazı bazı korkmak istiyorsanız paranızın karşılığını kesinlikle veriyor.

ayrıca filmin başında gösterilen orjinal sağlık belgesi raporu hikayenin gerçek oldugunu gözler önüne seriyor.
zeki d. ve kayıp projelerini hayata geçiremiyen şenol baytarın filmi.*
15 ağustos çarşamba saat 22:00 seansı ile bahçelievler metroportta 3 arkadaş izledik bu filmi. malum tuzağa düştük sahnesinde 12 yaşındaki velet anne diye ağlamaya başladı. teyzenin çekme çekme dediği komik sahnelerde salon komedi filmiymiş gibi kopuyodu. bunlar yüzünden filme konsantre olamadık. ama şöyle söyleyebilirim çok kötü bir film değil. paranormal activity'den arakta olabilir. ama hasan karacadağ dışında kimse pek bu işlere girmediği için takdir ediyorum bu adamı bir korku filmi sever olarak. çekebilen buyursun daha iyisini çeksin efendim. son olarak evde tek başına veya gülmeyen arkadaşların olduğu ciddi bi ortamda sizi etki altında bırakabilcek filmdir.
son matineye kalıpta hatun kişisini eve bırakıp karanlık sokaktan eve dönmek pek tavsiye edilmemekle birlikte filmin sonunda ''gerçek bir olaydan alıntıdır, sesler gerçek cin sesleridir.'' adamın psikolojisinin üstüne patlar. noktayı koyar.
anladığım üzre, semum filmine benziyor büyü kamera falan, dabbeyle ilgisinide çözemedim.
--spoiler--
sonu iskelet anahtar filmi ile aynıdır.
--spoiler--
ceyda t. ve ailesinin filmde ısrarla tamamen yaşanmış bir olay ses kayıtları aynen aktarılmıştır diye özel ibarelerle süslenmiş psikoloji bozan bir film.
hasan karacadağ'ın gata tıp fakültesinde öğrenciyken inceledikleri uyurgezer vakası ceyda t. ve ailesinin başından geçen gizemli öyküyü anlatmaktadır.
fragmanıyla gerçekten çok korkutmuştur.
(bkz: gerçek cin görüntüleri kullandık)
türklerin korku filmi anlayışı sadece ruhani şeylerden ibaret. veya da ruhani şeyler dışında bir şeyden korkmuyoruz. ağlasak mı sevinsek mi?
yine tersten okunarak çözümlenen cümleler varsa uuu şimdiden titredik kardeş.
ismini burada duyduğum ve fragmanını izlemiş olup önceden izlediğim ''Dabbe'' nin ikincisi olan bir ''Hasan Karacadağ'' filmidir.
ne kadar afişi çok korkunçlu bir filmmiş gibi görünsede dabbe2 gibi bir hayal kırıklığı yaşadıktan sonra asla izlemem.
http://www.youtube.com/watch?v=UxreeBPQ6Zk

korkmama fragmanı bile yetti.
Bu tür filmleri kötülemek yerine eksilerini ortaya çıkarmak gelecek türk korku filmleri açısından daha anlamlı olur. Önemli bir sektör ve en çok malzeme ülkemizde var. ilerde daha iyi fikirler ortaya çıkacağına eminim.