bugün

d-smart hedesinin, dünkü steaua bükreş - fenerbahçe maçında yapmış olduğu büyük ayıp, hatta saygısızlıktır. ister fenerli olsun, ister cimbomlu olsun, maç izlemek herkesin doğal hakkıdır kardeşim.. bir defaya mahsus, tnt kanalına şifresiz olarak yaptırdıkları yayını adamın burnundan getirdi allahsızlar... kanalı dondurmalar, ekrana kocaman d-smart logosu koymalar... bu ne saçmalıktır? 70 defa tekrarladılar, bu maçın telif hakkı d-smart'a aittir, sizi de d-smart almaya davet ediyoruz diye. anladık mna koyum, niye 80 defa reklam yapıyorsun? kumandayı tv ye fırlatmamak için zor tuttum kendimi... spiker, spiker değil saçmalıyor, kanal da kanal değil paso tırmalıyor reklam diye.. siz böyle yaptıktan sonra niye alayım ki ben d-smart'ı?
kocaman logo koyup, spikerin her dakika maçı bırakıp reklam yapması, yasal yollar masal yollar anlatması, alt yazıda yetmezmiş gibi birde üsttende yazı akışı yapmaları, insanın midesini bulandırmaya yetmiştir.

(bkz: çok küfür ettim çok)
ulan hadi digiturk'un bunu yasal olmayan yollardan yaptığını belirtiyorsun, iyi tamam. ama bizim gibi d-smart sahipleri gayet yasal ve parasını vermiş olarak izlememiz gerekirken maçın 70 dakikasında spikerin d-smart tellallığını, ekranı tamamen kaplayan logosunu ve ekranın altından üstünden geçen alt yazıları izlememek zorunda kalmamıza sebep olmuştur.

maç boyunca digiturk'e karşı "her türlü hukuki işleme başvuracağız" derken bizlerden gelecek olan hukuki işlemlere karşı bakalım ne yapacaklar?
altyazını geç, ufak logonu koy banane. ama sen öküz gibi logoyla benim gözümü, spikerin 5 dakikada bir ''hakkımızı bik bik bik'' diyerekten kulağımızı sikip maçın içine ediyorsan ayıp.

gerçi ''maçlar şifresiz yayınlanacak'' diyip yayın hayatına başlayan platformdan başka ne beklenebilir ki?
Bu tarz yayın yapan kuruluşlar haklarını mahkemede arasınlar efenim. televizyondan "hakkımız yeniyo" diye bas bas bağırmak da ne oluyor. üstelik çok önemli bir maç yayında bunu yapıyorsun. yetmiyor yayının üstüne koskoca dsmart logosunu koyuyorsun. yayınladığın maç senin logon yüzünden izlenemiyor. "diğer yayıncı kuruluşu mahkemelerde sürüm sürüm süründüreceğiz" diye sürekli alt yazı geçiyor. ülkemizde böyle bir yayın yapılıyor ve rtük denen kurum da bunu seyrediyor. böyle bir yayın yapan kuruluşa çok ağır ceza verilmeli, gerekiyorsa lisansı iptal edilmelidir. eğer hukuk ülkesi isek.
(bkz: emre tilev)
EDiTLiYORUM BU REZALETi HÜLEN:(#6332567)
tnt'nin son 3 maçı yayınlaması üzerine d smart'ın harekte geçmesidir. yaptığı ayptır evet sen önleyemiyorsan biz ne yapalım. 2 gs maçını da tnt sağolsun izlemiştim haftalar evvel.

ayrıca beşiktaş maçında spikerin defalarca ''fenerbahçe maçını d smarttan ve tnt den izleyebilirsiniz'' dediği gerçeği de mevcut.

kablolu tv var kardeşim evimde. tnt veriyor bende açıp izliyorum. hakkını git mahkemede ara.
protesto ve şikayet edilmedikçe devam edecek, süregelecek olan terbiyesizlik ve ayıptır. doğan grubu gibi "ben büyüğüm ister veririm yayını ister içine edip cezası neyse öderim" mantığıyla hareket eden ve büyük ihtimalle cezalandırılmayacak bile olan bir kurum, bu yolla izleyiciyi aptal yerine koymaya devam edecektir. umarım bir bilen çıkıp bu rezil kuruluşun ne şekilde şikayet edileceğini bildiren bir açıklama yapar. uefa'ya mı şikayet edilecek ne haltsa, bir daha yayın hakkı vermesinler bu dolandırıcılara...
(bkz: d smart dışındaki dijital platform) -amk-
sadece fenerbahçelilere değil sporseverlere yapılan ayıptır. d smart kalitesini bir kez daha göstermiştir.
eğer ülke doğan' ın eline verilse hepimiz doğan görünümlü şahin' e benzetir. öyle maçların 20 dakikalık geniş özetini trt' ye hemen vermez. meletir de meletir.
d smart ın kendisi zaten büyük bir ayıp olduğu için yaptıklarını yadırgamamak gerekir, nede olsa altında aydın doğan imzası var.
Doğan grubunun bir an önce batmasını istediğim cacıktan yapılmış platform.
maçın son dakikasında açtım tnt'yi ve karşıma çıkan logoyu görünce yuh dedim. 10 saniye geçmedi yayın şifrelendi. *
(bkz: d smart ayıp etmissin kardeş)
beş para etmez uydu sistemleri olan dsmart denen kanalın ne kadar işe yaramaz bir firma olduğunu dün akşam ki maçta bir kez daha görmüş olduğumuz hadisedir.
kitlesel olarak ses çıkarmadıkça her maçta yaşanacak rezilliktir.

info@uefa.com adresine gönderdiğim mail, kopyala/yapıştıra açıktır. Belki bir umut UEFA doğan yayıncılığın kulağını çeker diye ümit ediyoruz.

söz konusu mail:

"we are futbol fans. we want to watch our favourite football team in one of the biggest competition, uefa european league. however in 22 october 2009, fc steaua bucureşti-fenerbahçe sk match, we had a broadcast scandal in turkey. the tnt channel, which broadcast the match, put a full screen logo on the match and nobody can watch the match, nobody can see the goal perfectly. you can see this terible broadcastin scandal in this video (http://www.youtube.com/watch?v=um303iw2lzg#t=0m19s)

this is a broadcasting scandal, i lost my interest to this competition because of this kind of broadcasting. please provide us watching uefa european league matchs in an enjoyable way in turkey."

özetle uefa avrupa ligini çok takip etmek istiyorum ama bu yayıncılık skandalı yüzünden tüm ilgini kaybettim diyorum mailde. uefa'nın isteyeceği en son şey ilgi çeksin diye kıçlarını yırttıkları bu organizasyonun ilgiyi kaybetmesidir düşüncesinden yola çıktım.

Uyarı: Youtube video linkleri büyük/küçük harf duyarlı, sözlükte büyük harf kullanılamadığı için yukarıdaki link çalışmıyor. Gerçek video linki için ...watch?v=UM303iW2Lzg deki u, m, w, l harfleri büyük olacak.
#6333134 enritye destek veriyorum ve yayıncılık skandalını protesto ediyorum. Bu hafta fener maçı böle oldu 2 hafta sonra cimbom maço böyle olacak. iki takım taraftarıda bu protestoyu yapmak zorunda olduğunu sanıyorum.
Tepkiler sonucu UEFA'nın ayar vermesinden midir yoksa d-smart yetkililerinin kulaklarının çınlamasından mıdır bilinmez ama 5 kasım fenerbahçe-steau bükreş maçını insan gibi izleyebildik en sonunda.
Değil 80 reklam, ana avrat küfür bile etse, o maçın yine izleneceğini bilir. istediğini yapma hakkına sahiptir. Mevcut yayın şartları çerçevesinde sunucu özgürlüğü vardır. Ha ama ne oldu? Kimine göre ayıp etti, kimine göre iyi yaptı. Görecelidir. Reklamı kullanacağı yeri iyi bilir, ve reklamın iyisi kötüsü olmaz prensibinden yola çıkmışlardır.