bugün

sucuğun 3 büyüklerindendir.
(bkz: ikbal sucukları)
(bkz: cumhuriyet sucukları)
(bkz: namlı sucukları)
yumurtayla yaptığı iş birliği sonucu ortaya harikalar çıkaran sucuk markası.
pişirildikten sonra normal diliminin yarısı ebatına düşen sucuk;çok yağ kaybediyor...
ama o yağa ekmeği bandırarak yemek ayrı bir zevk olsa gerek
cumhuriyet dönemi laik, demokratik sucukların teokratik sucuklardan kendilerini ayrıştırmak için kullandıkları niteleme.

(bkz: cumhuriyet gençleri)
(bkz: cumhuriyet çocuğu)
eskişehirde lokantası açılıpta iflas eden marka.sucuk döneri en lezzetsiz olanıydı. öğrenci kentieskişehirde lokanta olarak varlığını bu kadar kısa sürdüren başka bi yer hatırlamıyorum.şehrimizin yasin sucuğunu ısrarla tavsiye ederim
marka ismini ataturk'un verdigi afyon merkezli firma.
afyon'un önemli karayollarının kesiştiği noktada olması dolayısıyla bu kadar ünlenen, ancak kayseri sucuğunun yanında esamesi okunmayan sucuktur.
cumhuriyete gönülden baglı atatürk ilke ve inkilapları icin mücadale vermekten kacınmayan sucuktur. lezizdir.
kayseri sucuğunun ırzına geçmiş sucuktur. kayseri sucuğu babalara gelmiştir. sucukçu esnafı kan ağlamaktadır kayseri'deki. kurarım ben devrik cümle ayrıca.
genelde sabahları yapılan uzun,sert ve kalın kakalara verilen isim.
"yine bırakmışsın sabah sabah tuvalete cumhuriyet sucuğunu, tuvalete girilmiyor" şeklinde ifade edilir.
çok super sucuk.yenilesi. bi başkası için ;
(bkz: ikbal sucuk)
laik sucuktur.
kesilen inekler genelde izmir ineğidir, süt yerine şarap verir bunlar memesinden.
sucukların padişahıdır. iftar sofralarında kalın doğranmış ve güzelce tereyağ da sotelenmiş türünün üstüne 3 yunurta kırılması ile orgazm a ulaşılabilir.
komünist rejimlerde yeri yoktur.
komünist rejim çok sıkıdır. bu rejimi yapan hiç bi şey yiyemez. hele ki cumhuriyet sucuğu hiç yiyemez.
"lan bu çok pahalı" sucuğudur.

şöyleki;
bundan 4-5 sen evvel abimle gimaya girip sucuk alacağız. neyse sorduk kadına sucukların kalitesini falan filan...

- merhaba sucuklar ne kadar aceba?
+şu şööle, bu bööle, bi de cumu#½& var çok güzeal.
- peki o zaman ondan alalım.
+hankisinden?
- en son söylediğinizden işte...
+tmam.

neyse bir kangal aldık. lan tam sepete atıyorken bir baktım üstünde 12 küsür fiyat yazıyor;

-lan bu çok pahalı! sadece bir kangal sucuk bu kadar pahalı olamaz argadaşım.
-e napacaz şimdi? lan napıyosun sen?
+çaktırma abii çaktırma...

evet yaptım, o koca bir kangal cumhuriyet sucuğunu çay rafının arkasına attım ve sislerin arasında kaybolup kasadan çıktık.

en son gördüğümde gimayı yıkıyorlarda. yok öyle değil temizliyorlardı. bozulmuş sucuk kokusu çok pistir inanın bana azizim...
şerait sucuğuna tepki olarak doğmuştur.

(bkz: ikbal sucuk) *
ismi elinden alınmak istenen gelen bahtsız sucuk.
hafif ve güzel bir tadı var.

görsel
Cumhuriyetin tek sevdiğim şeysi.
ah sucuk dendiğinde aklıma polonezden başka bir şey gelmiyor.
sadece almanyada satılan bi sucuk var ismi neydi unuttum bilen varsa söylerse sevinirim katkı maddesi olarak c vitamini kullanıyorlar sıfır katkısız.
Ben cocukken izmir- ankara arasinda afyon da durur saatlerce sira bekleyip kilolarca aldirdik. Koroglu belinde dag suyu akan bi mesire alani vardi. Dedem mangali cikartir ciz biza atardi sucuklari. Taze yagli, ekmegi hemen basardi ustune. Yilda iki kez ankara'ya giderdik ankara'ya dair hic bir anim yok mesela tum bellegim Cumhuriyet sucuguna ait.

Ha bi de dedemin 1975 model beyaz murat 124'u. 7 kisi giderdik ankara'ya yayla gibiydi uyuyarak falan.

Tn; eski hali bambaska guzel olan sucuktur.
afyon'un kaliteli et sucuğudur.
yenilir bir maddedir. tadı iyidir.yumurtayla pişirilebilir.tosta da konabilir.