bugün

Ne işim olur öyle şeylerle.

Düşman değilim demek istedim.
kendinle karıştırma bizi batı anadoluda grek ortodoks hıristiyanlığı olsaydı bile azınlıklara inandıkları dinin hukukuna göre yargılama veriyor olurdu ezanı yunanca yapmaz dilimizi değiştirmezdi kendi müftümüzü kendimize atatırdı laikliği getirmez halifeliği kaldırmazdı, yahu bunları yapsa bile müslümanlara yapardı sana giren çıkan ne ki, en kötü azınlık idaresi en iyi cumhuriyet yönetim şeklinden iyidir. niye biliyor musun en azından azınlık kalsaydık gerçek bi milli mücahede verirdik.
Azınlık idaresini öven cumhuriyet düşmanı şuursuz. Bulgaristan da Yunanistan da Türk azınlık olsaydı ne yapacaktı acaba ki yaşayan örnekleri var en yakından belene kıbrıs... cumhuriyet kıçını kurtarması idi zaten öyle de olmuş olacak idi.. O kadar şuursuz ki kendi konuştuğu kendi milletinin diline düşman. Bırakınız anlatmayınız yanı başlarında başka ülke zulmü altında yaşayan Filistin için bayrak açarlar da kendilerini o durumdan kurtaran adamlara düşman olurlar.keşke yunan galip gelseydi diyenler eokacı enosisçi rumun elinde sağlam götünü kasap çengelinde maydanoz tıkalı gördüğü zaman anlardı o eksik beyninden bir porsiyon söğüş bile çıkmayacağını da arada güme giden biz olurduk.
Kibar olmayın ;

“Babası belli olmayan yazarlar”

Diye açın başlığı biz anlarız.
Partiler düzeyinde cumhuriyet sisteminden şikayet eden yok sanırım. Ferdi olarak isteyen istediği fikri savunabilir bölücülük içermeyen.
yahu cumhuriyetin mucidi eski yunanlılar bile bu kadar cumhuriyeti savunmadı olm siz ne kadar bağnaz yapıda insanlarsınız, yarın bir gün diğer devletler cumhuriyetten daha iyi bir yönetim biçimini benimsese biz de muasır medeniyetler seviyesine çıkmaya çalışıp o yönetim biçimine geçmeye çalışsak o devrin bağnazları siz mi olacaksınız olm kendinize bakın bi artık sizin devriniz kapandı bazı şeyleri si ke si ke kabul edeceksiniz (:
Ryuk o son cümleyi sana yediririm.

insan ol fikrini yaz.

Cumhuriyeti yetersiz görmek bir fikirdir, düşmanlık etmek başka bir şeydir.
cumhuriyet düşmanı olmamak lazım tabii ki.
cumhuriyet ile gelen seçim sistemini kabul etmeyip emekliler oy vermesin diyen kitleden bahsediyor olabilir.