1. 1.
  (bkz: CORAZoN CONTENTO)
  ... mulayim
 2. 2.
  yeni bir altıncı nesil yazar. koştursun efenim sözlükte. *
  ... peynirciks
 3. 3.
  ispanyolcada kalp anlamına gelen kelime. espinado ile tamlama kurduğunda ise Ferhat Güzel'in kalp yangını eserini andırır.
  2 ... okuyanadem
 4. 4.
  Carlos santana'nın yeni ve kariyerinin 22.albümüdür. Yine çok güzel sololar, riffler ve düetlerle bezenmiş, o sevilen Sanatana tarzını yansıtan, gayet hoş bir albüm olmuştur. Gloria Estefan ve Pitbull'un konuk olduğu şarkıların yanında, Diego Torres'in seslendirdiği Feel ıt Coming Back ile Samuel Rosa'nın söylediği saideira da dikkat çeken parçalar olarak kendini gösteriyor. Albüm 16 şarkıdan oluşuyor.
  ... faithful lover
 5. 5.
  ispanyolca asıl anlamı " kalp, yürek " olan sözcüktür. ama sevgiliye hitap için de sıklıkla kullanılır, bu yüzden herkes corazon'un sevgilim demek olduğu zanneder. hayır efendim. merkez anlamında kullanıldığı da olur. el corazón de la ciudad: şehrin kalbi (merkezi).

  aslında kökenlerine baktığımızda corazon ile ingilizcede kalp demek olan heart aynı kökenden gelmektedir. ikisinin de kökü proto hint-avrupa dilinde kalp demek olan " kert " ten gelir. ingilizce german dili olduğundan k sesi h sesine dönüşmüştür.

  kerd sözcüğünün kökeninin ise hititçe, asurca gibi dillerde kalp anlamındaki "ker" sözcüğünden geldiği düşünülmektir.
  1 -1 ... tomris hatun