bugün

ayağı sakat olan.
beceriksiz insanlar içinde kullanılan bir kelimedir.
Sözlükte kullandığım nickimdir.Allah'a çok şükür ayağım sakat olmasa da beceriksiz olduğum aşikardır.C le yazılmış olsa da kendi nickim için tercihim bu harfın k ile okunmasıdır.O zaman niye k ile yazmadın diye soranlara cevabım nacizane:eski bir hikaye...
lise yillarinin bana kazandirdigi,karakterini,kisiligini takdir ettigim,bursa'daki beraberligimizin ardindan istanbul'da da beraber olma sansina eristigim,hukukcu kardesim.

ayrica bol sayida* entarisi olmasina ragmen caylakliktan kurtulamamasina isyan eden kisiliktir.format hakkinda nacizane yaptigim uyarilardan sonra bu surecin hizlanacagi kanisindayim.*
4. nesil yazardır. hoşgelmiştir.
2 yıllık lise artı 2 yıllıkda üniversite ve ev arkadaşımdır. hoşgelmiştir.
şahsıma karşı çok dolmuş yazar. halısaha maçlarında rüşdünü gözümde ispatlamış, fakat zannımca bunu sözlük ahalisine de kabul ettirmek istiyor. burdan yetkililere sesleniyorum, görün bu çocuğu, pişman olmayacaksınız.
okulda kurduğumuz takımda defansımızın belkemiği olan beraber çok defa top oynadığım ancak sözlükte ki varlığından henüz haberdar olduğum arkadaşım. benden eski sayılır sözlükte ama yine de geç kalınmış bir hoş geldinle girizgah yapalım.
geçen hafta oynadığımız halısaha maçında büyük bir farkla yenildiğimiz takımın defansta ki belkemiğiydi ancak bu hafta dağıtılmış bir takımın defansının belkemiği oldu. *
"dağıtılmış bir takım"'dan kasıt maçın 12 ye 8 bitmesi şeklinde ise evet "dağıtılmış bir takımın" oyuncusuydum.
ancak bizim dağıtmak diye tabir ettiğimiz hal en az 15 farktır hatta bundan da önemlisi karşı takımdan artık golleri saymayalım colpa diyenlerin hali vaziyetini görmektir.
ne acıdır ki bu psikolojik çöküntü bununla da kalmaz maç sonuna doğru kale dışında elle bir dokunma penaltı olarak değerlendirilir ve asıl eziklik orda başlar:gol atamamanın ve fazlasıyla gol yemenin verdiği eziklik karşı takımın bütün oyuncularına öyle bir yansır ki herkes bari bu gol olsun diye penaltı noktasında kümelenir.oyunu sonuna kadar ciddiyetle sürdüren bizim takımın itirazlarının da bir kıymeti kalmamıştır artık; zira karşı takım dağılmanın ne demek olduğunu kendi kendilerine fazlasıyla hissetmiş ve hissettirmişlerdir.
diğer bir konu ise geçen hafta "dağıtan" ama bu hafta bazılarının söylediğinin aksine "dağılmayan" takım(lar)ın aynı olmayışı.şöyle ki geçen haftanın takımından 3 kişi bu hafta yoktu.onların yerine takıma eklenen 2 kişi ise geçen hafta "dağılan" daha doğrusu "dağıtılan" takımın oyuncusu idi,bu hafta ise bizim.yanlış anlaşılmasın bunlar bizim için mazeret değil isteğimiz neyin ne olduğunu açıklığa kavuşturmak.sağolsun bu organizasyonları gerçekleştiren arkadaşa(300 samatyali)maç öncesi kadroları oluşturup bana söylemeye çalıştığında dediğim gibi "gerek yok 300 samatyali" biz sahaya çıkar topumuzu oynarız.
belki dağıtırız belki dağılırız(ki bu hafta dağılmadık) kimseye ezdirmeyiz kendimizi.*yeri gelmişken bunu da belirteyim asıl mevkim ortasaha ama defansta da elimizden gelen mücadeleyi vermeye çalışıyoruz.
velhasılı bu bir cevap yazısıydı ancak bizlere halısahada güzel organizasyonlar düzenleyen 300 samatyali sakın alınmasın.bu organizasyonların devamı dileğiyle...
(bkz: mea culpa)*
yeni mezun,çiçeği burnunda hukukçu.dün fotoğraf çekmekten vakit kalsaydı daha iyi muhabbet edecektik fakat yine de hoş sohbetliğini hemen kanıtlayabilmiş yazar.
bursa hali sahalar bize dar part 10 zirvesinde ayni mevkide* gorev yaptigim cok degerli yazar. usta sen de olmasan kurda kusa yem olurdum ben.*
bir baska zirvede tekrar gorusmek dilegiyle, saygilar.
çok muhabbet bir yazardır. zirve öncesi biraz konuşma fırsatı bulduğumuz için bunu en iyi ben ve ziggy marley biliriz sanırım.istanbul üniversitesi hukuk fakültesi mezunudur kendisi ve onu gördüğünüzde hiç şaşırmazsınız bu duruma. çünkü o duruştan ancak bir avukat bir savcı falan çıkabilir.son derece beyefendir,saygılıdır. çok da samimidir.
görev adamı, takımını farklı yenilgiden kurtarmıştır. çok muhabbet edemedik sadece nerede okuyorsun, ne yapıyorsun falan filan. daha ayrıntıları için bir başka zirve diyorum.*
iyi bir insan olduğu yüzünden anlaşılan yazar. farkettiğim bir şey var, halı sahadan sonraki ev zirvesi o'nu pek açmamış olabilir, böyle bir ortamda bulunmak zorunda kaldığı için kendisinden şahsım adına özür dilerim. *

olay şudur: türkiye'nin bu adam gibi hukukçulara ihtiyacı var!

tabi tekelspor defansının bel kemiği olduğunu söylememe gerek yok heralde.
tekelspor'un defansını toparlayan, lucas neill'i aratmayan yazar. yüksek top tekniği, oyun kurma konusundaki becerisi büyük mücadelenin dengeli geçmesinde önemli rol oynamıştır. ayrıca maç sonrası yapılan zirvede, sorunları olan, kanunlar hakkında bilgi isteyen yazarlara hukuki danışmanlık da yapmıştır.
bursa'nın en iyi avuktlarında biri olacak potansiyele sahip yazar. hukuki problemi olan bursa'lıların yerinde olsam derhal başvuracağım yazar. özeltmiştir kendini vesselam..
görsel