bugün

normal seyir hizinin cok altinda bir hizla seyreden otobusun, bir yere yetisme telasini yasayan yolcusudur. bu yolcu ile sofor arasinda bazen ilginc diyaloglar yasanir:

- sofor bey
- buyrun
- kardesim kordonda gezinti mi yapiyosun taksana ikiye!..
geç kalmanın telaşı ve şoföre olan asabiyetten dolayı kurdeşen çıkartma olasılığı yüksek yolcu.
otobüsten inip, koşmaya başlarsa gideceği yere daha çabuk varması muhtemel yolcu.
(bkz: bahtsız bedevi)
sevgilisinin lüx bir arabaya bindiğini gören lakin, taksiye verecek parasi olmayan züürt sevgilinin son bir umutla hal otobüsüne binmip acele öndeki arabayi takip et abi diyesi yolcusudur. şöförün maceraperest bir tarafi varsa gazlayabilir.
ve şu diyalog ortaya çıkabilir;

X=şöför bey öndeki arabayi taki et
Ş=hangini mavi olanimi?
X=merak etme simdi yakalarim onu?
Y=şöför bey benim duraği geçtik!!
Ş=görüyorsun dimi insana ağız tadiyla ekşında yaptırtmıyorlar. in hadi in!!
X=şurdan sağa döndü abi
Ş=tmm şimdi yakalariz
Y2=şöför beyy ben..
Ş=hay şöförüne.
aynı zamanda şoföre küfür etmekte olan yolcudur. *
çıkıp otobusun yanından koşan yolcudur.**
(bkz: işe geç kalmış kişi)
yalnızca acelesi olduğu zamanlar otobüsün yavaş gitmesi yüzünden allah'la iletişime geçip günah sorgulamasını yapar. muhtemelen sayfa görüntülenemiyordur.
(bkz: o hikayedeki mal bendim)
benimde başıma çokça gelen bir olay...

içimden şoföre " bas gaza abicim bas gazaaaa kim tutaar senii bas gazaaaa " şeklinde tempo tutmama rağmen lanet otobüs ilerlemez ve ben her zaman ki gibi geç kalırım.

acaba sözleri yüksek sesle mi söylesem ?
yolcunun ne kadar acelesi varsa otobüs o kadar yavaş gideceğinden sinir katsayısı artacaktır ve etrafındakileri de çileden çıkartacaktır.
otobüsten inip taksiye binen yolcudur...
soyle bir durumu degerlendirir, bakar ki yapacak birsey yok acip kitap, dergi okur.
şöföre ailesi ile ilgili saydıran yolcudur.