1. 1.
  pink floyd mucizelerinden biri , division bell albümünün giriş parçasıdır,ruh haliniz müsaitse girişir.david gilmour gitarıyla merhaba dedikten sonra hangi sularda ilerlediğini bilmeden sadece yüzmenin ve bir boşlukta yükselmenin hazzını yaşatır. " keşke roger waters da olsaymış" diyecek oluverirsiniz ama,david gilmour bu... düşünmekten utanırsınız.
  1 ... darksideofthepink
 2. 2.
  division bell in girisi, lakin sizi albüme davet etmez, o gelir, cuk diye oturur içinize, agirligi altinda kalma gücünüz ruh halinize baglidir.
  2 ... seybn
 3. 3.
  önce "hatırla o günü" adamı dayım basar tuşa, sonra grantchester'li babam alır sazı eline ve en iyi bildiği işi yapmaya koyulur. e araba meraklısı amcam boş mu duracak, durmaz elbet. o da usulca dokunur zillere, tomlara... ve kıssadan hisse, adeta şöyle derler bize: "üç, bazen dörtten daha büyüktür"...
  4 ... salamander
 4. 4.
  stratocaster nedir? david gilmour kimdir? sorularının kısa cevabı. albümümün * geri kalanında detaya da giriyorlar tabi..
  ... nr1strat
 5. 5.
  dünyanın en underrated parçalarından biridir.
  hayır efendim hiç abartmıyorum.

  (bkz: bunu yapan insan olamaz)
  2 ... nr1strat
 6. 6.
  insan üstü bir olay. bunu yapan hakkaten insan olamaz. "pink floyd neden çok büyük?" sorusunun cevaplarından sadece birisi.
  1 ... koylu goren masum uzayli
 7. 7.
  division bell albümünden bir parça. david gilmour ve richard wright'ın birlikte ne denli uyumlu, nasıl da tatlı, nasık da farklı çaldığını gösteren en birinci şarkıdır. bir diğeri için
  (bkz: echoes).
  1 ... em vv wr
 8. 8.
  richard ile gilmour'un, klavye ile gitarın inanılmaz dansına verilmiş isimdir.
  1 ... em vv wr
 9. 9.
  division bell albümünün bir numaralı şarkısı.

  bambaşka ve hiç kimsenin ulaşamayacağı mistik bir kapıdan giriş yapıldığını belirten ismi, gilmour'un büyülü riffleriyle, richard'ın dokunaklı notaları arasında kaybolan duyguları ve beyni ortak noktada bu denli birleştirmedeki uyumuyla ayrı güzel duruyor.
  1 ... preciousvs
 10. 10.
  Bu şarkının bambaşka bir büyüsü, bambaşka bir albenisi var. Tüm albüm bununla olsaymış olurmuş o derece.

  Efsane bir kompozisyon, Efsane 3 adamın birbirine bu kadar yakıştığı, birbiriyle bu kadar anlaştığı şarkı.
  1 ... preciousvs