bugün

görsel
"re re re ra ra ra gassaray gassaray cim bom bom" sloganının içinde geçen lakap.
galatasaray'ın bir diğer adı lakabıdır.

ligde böyle namı diğer adı olan başka takım yoktur.
Başı dik yürür.
sloganın türkiye'ye gelişi-

"cim bom" sloganını türkiye'ye, galatasaray'ın eski oyuncusu sabit cinol getirdi.

eğitim için gittiği isviçre'de, aynı zamanda servette kulübü'nde futbol oynayan sabit cinol, taraftarların "jim bom bom" tezahüratlarından etkilendi.

istanbul'a 1924 yılında dönen cinol, galatasaray kulübü'ne geldiğinde, servette takımının sloganını önce arkadaşlarıyla paylaştıktan sonra, bunu "re re re ra ra ra galatasaray, galatasaray cim bom bom" olarak uyarladı. sabit cinol'un uyarladığı bu slogan, zaman içinde galatasaray taraftarlarından büyük teveccüh
gördü ve bugünkü tezahürat doğdu.

bugün galatasaray ile özdeşleşen bu slogan, aynı zamanda türkiye'de bir spor kulübünün kullandığı en eski slogan olarak da kabul ediliyor. <
galatasarayımızın başka bir güzel ismi
galatasaray spor klübünün resmi olmayan ismi..
söylendiğinde kulağa çok hoş gelen ritmik ses..
türkiyenin en iyi takımının halk arasında söylenen diğer ismi
avrupa fatihi imiş... artık avrupa cimcimesi. hah evet cimbom buradan geliyor işte.
ligin sahibinin onlarca lakabından biri.
Kuşgilller familyasının tokmakçısı olan, Galatasaray ile özdeşleşen tatlı isim.
kelime olarak herhangi bir anlamı olmasada, bir galatasaraylı için manevi olarak çok şey ifade edecek olan kelimedir.

(bkz: en büyük cimbom)
bugun şampiyon olmuş takımın nickname'i.
çok eskiden bir yerlerde, takımın simgesi olan aslanın adının "cimbo" olduğunu, "m" ekinin ise, benim cimbo'm anlamında olduğunu okumuştum.
sallama olma ihtimali kuvvetli, ama valla okumuştum böyle birşey.
bazı eziklerce anlamsız bulunsa da, galatasaray la özdeşleşmiş kelime. güzeldir bir gs lı olarak, söylemekten zevk aldığım kelimedir.