bugün

ırkçıların bir grup kişi tarafından yüceltildiğini düşünen kişi.

ırkçılık ekseninde prim yapan kişilerden bahsediyorum. mesela fuat köprülü onlardan değildir, kendini iyi yetiştirmiş bir diplomat olarak tanınır en başta. ama nihal atsız onlardandır. sana göre fikir önderidir, bana göre benito'ya komik mektuplar yazan tutarsız soytarıdır.

ulusçuluk dediğin zaman bu iş çadırda yaşayıp kımız içmeye varır. çünkü türkler yerleşik hayata geçerken çinlilere, islamdan sonra araplara, yakın zamanlarda avrupalılara bakmıştır. kendi ulusununkiler haricinde hiçbir değeri benimsemiyorsan git çadırda yaşa. mesela.

milliyetçilik dediğin zaman işin içine sadece kültürel ögeler girebilir. arabından, aceminden aldığın şeyler için "türk" ismini kullanman da saçma. kaşgarlı mahmut deyimiyle ne bulduysa almış bir toplumsun ve diğerlerindem alıp benimsediğin şeylerle kendini övmen saçma olur.

ırkçılık dediğimiz saçmalığı ise git george carlin'den dinle. derdin kültür birliği falan değil de bildiğin ırkçı pisliksen tabii.
kendi nick altına üşenmeyip 1019 karakterle sıçmalayan yazarımsıdır. (bkz: sıçmalamak)
(#23771667)
sığırlara yaranamayan yazar.

lan o kadar şey anlattık, harf saymış yine de bizimki.
(#23771800) aşık atışmasına soksan tutup sazı fırlatacak, yazdıklarını editlerken yazdıklarının kaç karakter olduğunu öğrenebileceğini bilmeyen cahal yazar.
bahsi geçen başlığı açarken amacını belirtmiştir.

kürdlere karşı vurdumduymaz davranan moderasyonun başka hassasiyetlerini sınamak.

gidin ırkçıları ayıplayın. mezhebi kendin seçersin ama ırkı kendin seçmezsin.
On birinci nesil fake kürt. görsel

Hakaret rererö deyip alevilere sallayacak kadar ikiyüzlü bir de.
ırkçılardan öğrenecek şeyi olmayan insan.

dinini de kendin seçersin, mezhebini de. ama hangi ırktan olacağını kendin seçemezsin.
iki yanlışın bir doğru etmeyeceğini anlayamamış bir sözlük yazarıdır.
söyleyecek bir sözü var belli ki.
ama üslup da çok önemlidir.
şakirt islamist tespit eden biri için çok kolaydır. tam tayyeap zekası mevcuttur. yani beyin sapı diyeyim siz anlayın. koyu bir mustafa kemal ve laiklik karsıtıdır. Ama neye karsı oldugunu diger butun islamist faşistler gibi bilemez. sırf karsılık vermek icin karsılık verir ki burada kapasitenin asıldıgının kanıtıdır.

komik olan hepsi de aynıdır. ya tek bir adam multi hesap kullanıyor; ya da bunların butun beyinleri sadece 5 nörondan olusmaktadır. cevap verdiğinde cevap verdiğini sanan varlıktır kısaca....

paylaştığı sivas kongresi belgesinin sahte oldugunu biliyor ya da bilmiyor ama bok atmak için paylaşacak kadar tarih saygısından yoksun yazardır.

not: "Anayasada ( 1921) "Türkiye" adı yazıldı ve 1923'de Türkiye adı resmi olarak kabul edildi. Türkiye Cumhuriyeti'nin 29 Ekim 1923'ten 1 Kasım 1928'e kadarki ismi osmanlı arap alfebesi ile yazılmıştır. 1 Kasım 1928 tarihinde 1353 sayılı " Yeni Türk harflerinin kabul ve tatbiki hakkında Kanun"un kabul edilmesi ile yazılış bugünkü halini almıştır. "
Türk tarihi kürt tarihi ve siyaset tarihi hakkında hiçbirşey bilmeyen herhangi bir soruya cevap veremeyen yazardır. işi gücü millete pislik atıp birbirine düşürmektir. Anarşik.
uçak fabrikasının/fabrikalarının inönü döneminde kapanmaya başladığını bilen kişi.

edit: ilk fabrikanın akıbeti budur. rekabet edemediği için kapanmıştır o fabrikalar. milli bir anlam yüklemeye gerek yok.

sonrasında açılıp kapanan fabrikalar silsilesi şahsımı ilgilendirmez. birtakım aptallar, cümleyi istedikleri gibi algılayabilirler.

neyi düzenlediğimi ilan etmek sadece beni bağladığı gibi, nicki bile çalıntı olan ezik balıkların önemsizliği ortada.
vasat kürtçüdür. türk düşmanı başlıklar açıp, tek cümle yazılar yazarak dikkat çekmeye çalışmaktadır. ayrıca kendisi gördüğüm kadarıyla alevi düşmanıdır. desteklediği partide sebahat tuncel gibi aleviler olması şaşırtıcıdır.
yeni nesil troll.

yalnız daha önceki kullandığımız şeyleri tekrardan ısıtıp önümüze koyuyor.

(bkz: yaratıcılık).
kendisini muhafazakar olarak hiçbir zaman tanımlamamış yazar.

milleti kategorize edip şahışların hareketlerini varsaydığı/zannettiği mensubiyete yıkanlar mı ahlak dersi veriyor? ahlak bitmiş, ne diyim.
(bkz: pkk li yazarlar zirvesi) başlığını açıp kaçmış vatandaş. kendi başlığına sahip çıkamayacak kadar vasat, bölücü başını destekleyecek kadar haindir.
açtığı başlıktaki ilk entry silinen yazar.

canlandırmayı talep ettim ama modların hantallığı, bana ne sanki...
suçun ve cezanın şahsiliğinden bihaber tiplerin nick altında zırvaladığı kişi.

mal edemezsin diyoruz, daha "öröp/möslömön öhlökö reröre" diye zırvalıyor ve açıkçası böyle bir organizmayı dünyaya getiren insana kırgınım. küfürler falan hep ondan.
kafası kalın organizmalarla uğraşıyorum.

bak, hala muhafazakar varsayıyorsun -aslında tuhaf olmayan bir şekilde- ama senin için safımı tanımlayayım:

(bkz: demokrat)

benim günlük yaşantımın islam'a uyduğu söylenemez. ayrıca kürt kültürüne göre de yetişmedim. annem kürt, babam türk ama ikisinin de memleketinden uzakta yaşıyorum. gerçi bunlar seni pek ilgilendirmiyor ama söylemlerimin tutuculuk çerçevesinde ağızdan çıkmadığını bilmeni isterim.

halifelik, ruhani bir makam değil. (çünkü islam'da din adamı yok, herkes dininin adamı sayılıyor.) tarihte çifter, üçer halifeler bile var olmuştur hatta. endülüs emevilerinin halifesi, abbasi halifesi ve fatımi halifesi aynı döneme denk gelir. (eyyubiler fatımileri aradan çıkarmıştır ama, olsun.) yani her halife belirli bir grubun "sözcüsü" konumundadır. iyi kötü, çift tek, bir buçuk milenyuma dayanmış bir islam geleneğidir hilafet. daha sonra devlet gelip bunu ortadan kaldırıyor. ben buna evet mi diyeceğim? devlet kim oluyor da ortadan kaldırıyor bunu? bir geleneği. devlet bu konuda haksızdır. aksini iddia etmek ise akla mantığa sığmaz.

gelelim kürtlük konusuna. dedim ya, kürt kültürüyle yetişmedim ben. kürtçe konuşamıyorum en basitinden. ama devletin yaptığı ortada. her türlü aşiret imhası politikasını geçtim, çoğumuzun varsaydığı "muhtaç etme" politikasını da geçtim, hadi dersim'i de geçtim; 1983'te kürtçe yasaklandı be. ne demek bir dilin yasaklanması? ülkendeki milyonlarca insanın konuştuğu dilin yasaklanması ne demek? kürtçe konuştuğu için dövülen, hapishanelerde bok yedirilen insanları neden unutuyorsunuz? ben unutmam. edinmeye çalıştığım demokrat sıfatı bunu gerektirir.

görüşmemek üzere.
sanırım kendisi ideoloji karmaşası yaşıyor. bu konuda iyi bir desteğe ihtiyacı var.

halifelik ruhani bir kurum olmuştur islam tarihinde. halife demek peygamberin halefi olmuştur. emeviler çöktüğü zaman endülüs'te emevi kökenliler abbasi halifeliğine karşı kendini halife etmişler, aynı şekilde afrikanın bazı yerlerinde kendini halife ilan edenler çıkmıştır. bunlar yerel olarak kaldığı için halife olarak kabul edilmez islam tarihinde. zaten zamanla sönüp gitmişlerdir. islamiyet tek devlet olarak çıktığı için uzun süre tek devlet olarak hüküm sürmüştür. sırasıyla Hulefa-i Raşidin> emeviler> abbasiler> osmanlılar gerçek halife olarak kabul görmüştür islam dünyası tarafından. cumhuriyet döneminde halifelik makamına başka müslümanlar tarafından umursanmadığı için devlet içi devlet olmasın diye kaldırılmıştır.

fatimiler şii olduğu için sünni halifeler ile hiçbir alakası yoktur. katolik dünyasında papalar karşısında çeşitli zamanlarda anti-pope'lar yer almıştır. bazıları papalığı ele geçirebilmiştir. papalık bir devlet olmuştur italya cumhuriyeti kurulana kadar. italya kurulduğu zamanlarda ortadan kaldırılmasına yönelik çok konuşulduğu halde, katolik dünyasının papaya saygısının devam ettiği göz önüne alınarak tekrar devlet haline getirilerek yaşatılmıştır. osmanlı halifesi kendi devletinden başka kaç müslümanın ciddiye aldığı kavramdır son zamanlarda. eğer sadece dini kurum olarak yaşatılabilecek olsaydı emin ol hala bir halife olurdu.

gelelim kürtlük konusuna. kürtler hapishanede acı çekmiş olsa bile ülkücüler ve sosyalistlerin çektiği acılarla kıyaslanması mümkün değildir. son yıllarda moda olan diyarbakır cezaevi demeden önce mamak cezaevinde neler oldu aç oku biraz. tek acıyı kürtlermi çekti buna dikkat et. 40.000 insanın ölümüne sebep olan örgütü savunacak hiçbirşey yoktur. benim yakınlarımda hapise girdi 12 eylülde ama benim milliyetçi olmama engel olmadı. her kesimden zarar gören insanlar var ve sadece kürtler zarar görmedi. demokrat olan insan eziyet çeken bütün insanların hakkını yiyerek tek gruba yönelmez.

son olarak açtığı başlıklardan amacı belli olan demokrat(!) yazardır:
selahaddin i eyyubi ye karşı savaşan türkler
pkk li yazarlar zirvesi
apo paşa olsun diyen gazi öğretim üyesi
faşistos
ülkücüler adana da veriyor mp4
barbar fetişisti godoşlar.
(#23944180)

benim yazdığım entry silinebilir tamam da, sen 1 yılda 4 hesap değiştiriyon, barınamıyon buralarda, nasıl olcak yazarı.

o karakteri, kafa yapısını değiştirmez, karı kızla laf dalaşına girersen karı ağızlılar gibi daha çok yalan olursun. nedense jimmypage uzun uzun paragraf paragraf eziyor seni ama ağzını açıp "Hıı snne b slq"dan farklı cevap yazamıyorsun. işte bilgi olmayınca böyle oluyor. hadi biraz da erkeklere çalışsın ağzın.

yakın zamanda yalan olacak yazar.
Vatan haini, sorunlu mahlukat.
cüceleri nick altında görmekten memnun yazar.

uçacak ama, olsun.

her neyse.

oğlum, siz nihal atsız'ın benito'ma attığı mektupla övünen insanlarsınız. o sıralarda yalan olan bir balkan antantı vardı hani, italyanlar çıkamayınca almanların girdiği yunanistan'dı müttefikimiz ama kuyuk kıstırmıştık falan. işin özü, sizin beğeniniz de ayar anlayışınız da pek matah değil. sallayacak birilerini bulun siz. ben yazdım yazacağımı, "öröp/möslömön öhlökö" diye zırvalayan birine karşı altta kalacak değiliz çok şükür.

son olarak, "uzun yazmış demek ki haklı" diyosunuz lan hala. ne cahilsiniz.
Yeteneksiz, vasat bir keko.

(bkz: ırkçılık yapmanın çok keyifli olması)

bu tür mutasyona uğramış kürtlere karşı ırkçıyım. Kafatası derisini yüzer tuza basarım yani o derece. düzeltme gereği duymuyorum çünkü verdiği bilgilerin hemen hemen tamamı çarpıtma ve yanlış.

(bkz: çok cahilsin keşke ölsen)
kisa ve net olarak soyluyorum: cigolayt sendeki galekter ana garninda galik yazarligi birak denilesi yazardir.
uzun uzadıya saçmalıkları okuyan ama ne diyeceğini bilemeyen yazar.

ulan, realizm yumruğu diyorsun, şu milenyumda ulusçuluk oynuyorsun? romantizmden öte nedir ulusçuluk? hele ki yeni ulusların general electric, google ve her türlü dünya devi şirket olduğu bir dönemde hala ırkçısın birader?

hilafet konusunda ise safsatalar yine.

görüşmemek üzere dedik ya, bi daha okusan?
güncel Önemli Başlıklar