1. 13.
  Babasının mirasına sahip çıkıp, derleyen, toplayan ve biz gibi orta dünyayı seven insanların hayalgücü için emek harcayan insandır.

  Elf gemisine uğurladık kendisini. Yolu açık olsun, babasıyla buluşsun gittiği yerde.
  1 ... yazdan kalma bir gun
 2. 12.
  Uzuldum. Allah rahmet eylesin.
  1 ... otisabim
 3. 11.
  aramızdan ayrıldığı haberiyle üzen yazar. orta dünya ile ilgili pek çok ayrıntıyı kendisinin derleyip yayınladığı notlara borçluyuz. eru rahmet eylesin.
  2 ... cole phelps
 4. 10.
  ölümüyle aşırı üzmüş kişi, hançer yemiş kadar oldum... tek tesellim amazon'un çektiği aragorn temalı dizinin zırvalıklarına maruz kalmayacak oluşu.
  1 -1 ... arkeles
 5. 9.
  bizlere babasının yarattığı sonsuz ve güzel orta dünya ile alakalı çok daha fazla eseri, babasının el yazmalarını derleyip hazırlayarak, bizleri dünyanın karmaşasından uzaklaştırmış olan güzel insandır kendisi. bugün vefat etmiş. allah rahmet eylesin. iyi ki bize böyle güzel eserleri ardında bıraktı...

  westu hal...Namárië! Nai hiruvalyë Valimar.
  4 ... glorfindel06
 6. 8.
  unfinished tales gibi bir gurebaya yeşil ışık yakmasıyla hatırlanacak mühim kişilik. herkes yine gereksiz romantizm yapmış ama mallığı da çoktur bu abimizin. allah rahmet eylesint tabii. güzel işlerini de biliyoruz reyiz. sen olmasak hurin'i bir bütün metin halinde kim sunacaktı bize.
  1 ... john yossarian
 7. 7.
  son bir gemi kalktı gri limanlardan valinora gitmek üzere. toprağın bol olsun christopher tolkien
  2 ... realabbass
 8. 6.
  Hayırlı bir evlat. Allah rahmet eylesin. Teşekkür ederim sana ve babana.
  1 ... turquoiseblue
 9. 5.
  bugün 95 yaşında hayatını kaybetmiştir.

  Christopher Tolkien, babasının ölümünden sonra onun kitaplarının yayın yönetmenliğini yapmış ve el yazmalarını bir araya getirmiştir.
  2 ... true
 10. 4.
  bir babanın oğluna bırakabileceği en iyi mirası* devralmış ve ona sahip çıkıp, derleyip toparlamış ingiliz yazar. jrr tolkien'in oğlu.
  1 ... basketbol asigi