bugün

CHP'nin kader birliği yaptığı, ittifak ortağı HDP'nin, Türklerin ermenilere soykırım yaptığını iddia ettiği tweetine karşı dut yemiş bülbüle dönmesi hadisesidir. ekrem'in zaten Kürtçü olduğunu biliyoruz da, ülkücü olduğu iddia edilen Mansur Yavaş, biden'a laf yetiştireceğine erkekse HDP'ye iki çift laf konuşsun, yiyorsa tabi.

Edit:ben hdp diyorum koyunlar hala "ama abd'ye tepki gösterdiler ya" diyorlar. ulan abd'ye tepki göstereceğinde ne var, chp'lilerin verdiği tepkinin abd'nin sikinde olmadığını herkes biliyor. ben diyorum ki, chp'liler erkekse hdp'ye tepki koysunlar, anladınız mı? yine anlamadınız amk.
ben 2 gündür pek çok chp'linin abd'nin yaptığı açıklamaya tepki verdiğini gördüm.

lakin sizin akp genel başkanı 2 gündür ortada yok.

başkasını elestirecegine önce kendi genel başkanını sorgula.
La senin reisin yüzüne senin ecdadın soykırımcı diyen bidon'a karşı sus pus oldu, ne diyorsun değişik?

Kaldı ki bu konuda hdp'ye bir laf ettiğini de duymuş değiliz.

Yandaş olmak yüzsüz, ahlaksız olak demektir.
chp ve hdp (ve tabi ki ip) ittifakı bir nevi mantık evliliğidir arkadaşlar. zengin koca derdi ile yanıp tutuşan kız/kadındır yani chp (ve ip) yıllardır istediği, aradığı kocada hdp'dir. bu yüzden, zoraki de olsa bir aradalar.

dedik ya "mantık evliliği" diye bundan mütevellit mantıklı davranıyor, kocaları hdp'nin her türlü rezilliklerine, skandallarına hatta tehditlerine bile göz yumuyor, görmezden geliyorlar.

zaten olması gereken de bu. yine dediğimiz gibi bu birliktelik bir mantık birlikteliği, öyle cumhur ittifakı'nda olduğu gibi vatan aşkı, millete hizmet sevdası gibi bir durum söz konusu değil.

işte bu yüzden mantıklı davranıp kocaları hdp'ye tepki göstermiyor hatta izlerinden yürüyorlar. ip'liler de ona keza. chp'lilerden hiçbir farkları yok onlarda kocaları hdp'ye her türlü boyun eğiyorlar.

bazen ip içinden kısık, cılız bir ses tepki gösterir gibi yapıyor sonra "görmedim, duymadım, bilmiyorum" ayağına devam. buradaki ipliler de aynı örneğin, hiç taş kafa bir iplinin hdp'ye tepki gösterdiğini gördünüz mü?

kolay kolay göremezsiniz zira, o çok bahsettikleri, sadece ve sadece kendilerinde olduğunu iddia ettikleri "namus, ahlak, şeref, haysiyet, gurur ve onur "dan bi haber, sadece erdoğan'dan haberdardır bu taş kafalar.
kemalist çomarların pek tabi ki yine her zaman ki gibi çamura yatmasına sebebiyet vermiş durumdur. eğer öyle olmasaydı, "r.t.e tepki gösterdi mi" diyerek kıt akıllarınca bir şeyler ispat etme çabasına girmezlerdi.

zira küresel eşkıya abd, bu zavallı açıklamayı yaptığı dakikadan itibaren, hükümet en sert bir şekilde abd'yi kınayan onlarca açıklamalar da bulundu, gerekli adımların atılacağını üstüne basa basa belirttiler.

ama bizim kemalist çomçomların umurunda değil. ne olacakmış, çıkacak sayın erdoğan gereken açıklamayı yapacakmış. o da olacak, merak etmeyin. az daha sabredin.

lakin chplilerin bu durum karşısında büründükleri sessizlik hakkında da bir kaç kelam edin, korkmayın kocanız hdp kızmaz, kızamaz. o da size muhtaç len şaşkalozlar! hahayt!
Cem yılmaz da sessiz kaldı.
Chp nin bir tane suspus olmama timi kurması lazım. Bütün gün sosyal medya başında oturup "ulan neye suspus olmasak" diye düşünmeli.
chplilerin sikinde olmadığı içindir. o tivitin muhatabı ve tepki göstermesi gereken kesim ülkeyi yöneten partidir. kaldı ki o partinin lideri soykırmı tanıyan abd başkanı için bile 2 kelam edemedi henüz.
ben 2 gündür kılıçdar dahil pek çok chp'linin abd'nin yaptığı açıklamaya tepki verdiğini gördüm.
lakin sizin akp genel başkanı 2 gündür ortada yok.
Bu chpnin suskun haliyse konuşsa nolur acaba.
Normaldir koalisyonu bozmak istemezler,chp Kürt oylarına gebedir.
chp'liler kürt milliyetçisi ve ermeni sevici olduğu için gayet normaldir insan kardeşine aynı yolda yürüdüğü dava yoldaşlarına hiç laf edermi.
Chp akp mhp hdp toplumun kanayan yarası. Evet.
(bkz: şahsımın abd ye müzik notası bile verememesi)
CHP şu an Atatürk ilkeleriyle uzaktan yakından alakası kalmamış kanserli bir oluşum. Önce içindeki Şafak pavey, sezgin, canan, sera, gamze tayfasını temizlesin.

muharrem ince'ye 2023'te gönül rahatlığıyla oy vereceğim. Mansur Yavaş da başkanlığa aday olursa oyum onundur. Ekrem denen Yunan yalakasına da asla oy vermem.

Muhalif olmak uğruna Türk düşmanı olacak kadar kafayı siyasetle yemiş beyinsizler düşünsün.
Suspus olmaları daha hayırlıdır konuşsalar destek üstüne destek verirler zaten.
Tabii birşey söylemez, ittifak ortağına laf söyler mi?
Ortada şaşılacak bir şey olmadığı gibi, Tam bir tutarlılık ve istikrar arz eden tavırdır.
Kendi içerisinden dahi bu sözleri edenlere (Mesela Canan Kaftancıoğlu) Bırakın tepki göstermeyi tavır koymayı, Ödüllendirip eş başkan yapan bir oluşumdan, Aksi bir tavır beklemek daha şaşırtıcı ve akıl dışı bir iş olur.
Yandaş medyada yaratılan algıdır.