bugün

Valla ben doğru düzgün CHP yi eleştiren akpli görmediğim için onlara çomar demekten başka bir carem kalmıyor.zaten akpliler in yüzde 90 comar kardeşim.
görsel
Kelime haznesi bitiktir.
GÖTE göt demiştir. Alaçomarsınız ne denecek ki?
düşünüp orjinel fikir bulamayan hepsinin ağzında sakız gibi düşmeyen "çomar" lafını kullanan bir şahıstır. millete çomar demekten kendisi karabaş olmuştur.
o kadar saçma salak şeyler zırvalıyorsunuz ki bir türk milliyetçisi olarak chp'liler bu konuda haklı size neyin cevabını verecekler?
atatürk düşmanlığından gözünüz o kadar kararmış ki istemeden karşısında olduğunuzu sandığınız siyonizme ve avrupa emperyalizmine hizmet ediyorsunuz, gerçekleri nefretten dolayı hazmedemiyorsunuz ve aptallığınızdan dolayı idrak edemiyorsunuz. vatan hainlerini peygamberiniz ilan edip insanlara sürekli iftira ve küfür ediyorsunuz. islam alemi bok içerisinde yüzerken nasıl olur da başkasını eleştirme hakkını elinizde tutarsınız ve bunun tüm sorumlusu etkisi sadece fişeklemek olan dış güçler değil sizlersiniz. aptallığınızın ve şark kurnazlığınızın bedelini sizin ile birlikte sizin gibi düşünmeyenler de ödemek zorunda değil.
tek kelime ile çomar gayet açıklayıcı size o sıfat boşuna verilmedi. k.k açık bir şekilde söyledi adamız işgal edildi; geri alacak mısınız? siz bahsediyorsunuz ismet inönü döneminden ulan salaklar madem o eksikti o zaman siz düzeltin, hiçbir şey yapamayan adamlar sürekli başkalarını suçlar.
görsel
Dunyanin hicbir ulkesinde, antikapitalizm, antiemperyalizm argumanlariyla siyaset yaptigi halde bankasi olan bir parti yoktur. Chp lilere bu celiskilerini hatirlattigimizda ama tayyip hirsiz diyorlar. Yahu tamam elbette hirsiz, hatta sahtikar başbekaan ama sizin neden bankaniz var kardesim? Nasil solculuktur bu? Emekcinin, fakir fukaranin sirtina kambur olan faize simdiye kadar kac desilik laf ettiniz allah askina?
Adam bakıyor bu kalın kafalıya bir şey anlatamayacak Çomar diyor geçiyor, haklı ve yeterli açıklama, Çomar tam manasıyla bu kalın kafalığı açıklıyor bence.
bunların kökeni sarı saç mavi göz olduğu için içinde bulundukları toplumu benimseyemezler.

sonra kalkıp gevur desen senin müslümanlığını sorgularlar. sanırsın müslümanlığı hiç yok etmeye çalışmamışlar gibi.

bu denyolar kazara iktidara gelse yapacakları ilk iş islami değerlere saldırmak olacaktır. bunların ehonomiden kalkınmadan adaletten anladıkları bu.

ak parti 14 yıldır bu köhne zihniyetin dangalak muhalefeti ile uğraşmaktan zaman zaman iş yapamaz hale geldi.

nerde islam düşmanı türk düşmanı vatan düşmanı varsa onlara don lastiği olurlar.

ee bu millet bunu görmüyor değil. her seferinde kol gibi koyuyor bunlara...

hayırlısı be gülüm...
Kendi ideolojisini sadece ama bize yol yaptı diye savunabilen kişiden üstün olan kişidir.
yapılan eleştirilerden sadece çomar kısmını anlayabilecek kapasitede olanların hoşlanmadığı cehapelidir.

(bkz: algıda seçicilik) ya da (bkz: algıda çomarlık)
Vallahi bana diyenin anasını avradını fena bir şekilde sıkıyorum, haberleri olsun.
görsel
1923-1950 arası hükümeti yönetme görevini alan parti liseli ergenler tarafından eleştiriliyor. ulan yavşak adamların nasıl bir yönetim şekli var daha ondan haberin yok. çomar halinle chp eleştirmeye kalkıyorsun. ergenlerin beyni yok fikri var.
o kadar saçma şeyler söylüyorsunuz ki adam size ne dese boş, ben de eleştiriyorum. bir kişi de çomar demedi. o sıfat size boşuna verilmedi.
tarih bilginiz şeyhlerin götten uydurmaları ve batının size sunduğu aspagaras metinler.
siyaset bilginiz aşırı derecede kısıtlı, erdoyu bekliyorsunuz konuşmak için o derece düşük. adam ne derse ötüyorsunuz.
ekonomi desek zaten sıfır, global doları dolar bozarak düşürebileceğinizi sanıyorsunuz.
15 temmuz'da ordu ve türk düşmanı, arap milliyetçileri olduğunuzu da gördük.
tam malsınız aq.
Belki de siz sadece o kelimeyi anlamak istiyorsunuzdur.
CHP Türkiyenin en amaçsız partisi hiçbir şey yapmadan %25 oy alıyor .
içinde seneler,katliamlar,zulümler,yasaklar gizli bir çomar sözüdür.artık sabrın bittiği vazgeçme noktasıdır.karşındakinin kendi insanlığını hiće sayıp utanmazlığını yüze vuruştur.çok anlam gizlidir.
anlatmak istediklerini bir kelimeyle özetlemiştir.
yıllarca laf anlattık da anladınız mı? nefesimizi yormamak için çomar diyip geçiyoruz. aklını kullanan chp'lidir.
algı operasyonları ile karalama kampanyası yürütmeyi eleştiri olarak adlandırırsan normaldir. dinsiz yaftası yapıştırmak sizin eleştiri anlayışınız. ya da 70 yıl öncesinde kalmış chp iktidarı üzerinden eleştirmek. chp nin en son iktidar olduğu yıllar artık tarih biliminin ilgi alanı siyasetin değil. bilmeniz gereken şey ise tarihsel süreçler zamanın şartları göz önünde bulundurularak değerlendirilir.

gerçekten eleştiren yok mu vardır tabi ki. örneğin 17-25 aralık operasyonlarından sonra akp li 4 bakanın dokunulmazlığının kaldırılarak yargılanmasını isteyen chp, dokunulmazlığı kaldırıldıktan sonra tutuklanan hdp liler için seçimle gelen seçimle gitmeli dedi. burada bir tutarsızlık var iki tutum birbiriyle çelişiyor iki olaydan birinde yanlış yapmış demek ki. işte bu benim chp eleştirim son seçimde chp ye oy kullandım ama chp liyim demem sözde demokraside bana dayatılan adaylar arasından seçim yaptığımdır sadece chp. ama bu olaylara dersen ki chp teröristleri koruyor işte bu eleştiri değil karalama kampanyasıdır buna benzer örneklerle ben akp li vekilleri terörist bile ilan ederim hem de itiraz bile edemezsiniz.

mesela chp yi siyaset üretmiyor diye eleştirebilirsiniz, akp nin ürettiği siyasete muhalefet yapıyor ama muhalifin tek görevi bu değil alternatif yollar da üretmeli. 7 haziran seçimleri öncesi bunun tam tersi yaşandı akp tıkandı chp siyaset üretti akp onların vaatleri üzerinden siyaset kampanyası yürüttü. bu da chp nin ana muhalefet olarak tek başarısıdır benim gözümde 7 haziran öncesinde söyledikleri sayesinde bugün asgari ücretli 1300 lira alabiliyor bunu kimse inkar edemez.

bu ve benzeri eleştiri getirecek olanlar buyursun yapsın eleştirisini ama unutmasın ki bizler oy verdiğimiz partiyi kutsamayız yeri geldiğinde kendimiz eleştiririz verdiğimiz oyun hesabını da sorarız. ekmeleddin ihsanoğlu gibi benim görüşlerimle alakası olmayan bir adamı getirip bana aday diye dayatmaya çalıştığı zaman gitmem ben sandığa kardeşim koyun gibi ve bu şekilde gitmeyen bir çok chp li de oldu. cumhurbaşkanlığı seçiminde katılım % 75 civarındaydı ki bizim seçim ortalamamız % 85 lerde.

akp liler yanlışa yanlış diyebilse, erdoğanı peygambermişçesine kutsamasa, yeri geldiği zaman eleştirebilse veya bir eleştiri haklıysa haklısın burada yanlış yaptılar diyebilse zaten bu ülkenin hiçbir problemi olmaz. seçimle gelmiştir biz de saygımızı duyarız o da istediği gibi at koşturamaz çünkü yanlış yaptığı zaman cezasının kesileceğini her zaman bilir. adama öyle bir güven verdiniz ki ne yaparsam yapayım bu koltuktan inmem algısı oluştu korku sıfır. ondandır bunca kanın içinde çırpınıp durmamız, ondandır bataklığın içine battığın halde bir kişinin bile sorumluluğu üstlenmemesi koltuğunu bırakmaması. niye bıraksın ki onu o koltuğa oturtan bırakmasını istemezken o adam da şerefli ve namuslu biri olmadığına göre bırakmayacaktır tabi ki.
Evet vardır bu tipler. Chp'nin önce bu çomarcı tayfadan kurtulması ya da bunları eğitmesi gerekli. Aksi halde sözünü ettikleri çomarlardan pek bir farkları kalmıyor.
oysa mantıklı açıklama yapsalar dinleyecek ve irdeleyeceksin!?
sıklıkla "koyun" der, bizde her seçimde koyarız.

diimi ama diiimiii.