1. 1.
  dindar olmayan, çağdaş değerleri benimsediğini düşünen genellikle akdeniz ve ege sahil şeridinde yaşayan seçmendir. takım tutar gibi parti tutmaktadır. günlük siyasetle çok fazla ilgilenmez. chp'nin kendi yaşam biçimini koruyacağına inanır. bu seçmene göre kendileri dışındaki halk cahil ve aptal kimselerden oluşmaktadır. gerektiğinde ordunun darbe yapması gerektiğini savunurlar. büyük şehirlerde ise elit semtlerde yaşarlar.

  - ekonomik sıkıntıları yoktur
  - ezilmemişler ve haksızlığa uğramamışlardır.
  - eğitimsizlik,sosyal sorunlar ve adalet gibi konularda mağdur olmamışlardır.
  - onlara göre ülkenin en büyük sorunu türban meselesidir.
  - araştırma şirketleri ülkenin %90'ından fazlasının cumhuriyet değerlerini benimsediğini söyleyedursun bunlar sürekli cumhuriyet ve laiklik elden gidiyor paranoyasıyla yaşarlar.
  32 -31 ... nestarum
 2. 2.
  bülent arınç'ın "hayat seksten ve alkolden ibaret değil" sözü ile dalga geçebilecek kadar alçalmışlardır. bu da onların hayatı seks ve alkolden ibaret gördükleri anlamına gelir ki bu beni dumura uğratır. vay amına koyayım böyle çağdaşlığın. sosyosapkınlıktır lan bu.
  14 -7 ... al hadji
 3. 3.
  tamam anladık dine mesafeli yada dinin emrettiği kuralları ağır bulan kişilerin toplaştığı bir parti ama özellikle alevilerin bu kategoriye girmesine inanamıyorum.

  Aleviler müslümanlar içinde en hoş görülü insanlardan oluşurlar. chp gibi yasakçı bir zihniyeti nasıl kabulleniyor bu zümre anlamış değilim.

  Evet aleviliği araç olarak kullanan ateistler var ama Aleviliğin özünü benimsemiş insanlarda cu parti içinde.
  4 -4 ... menntre
 4. 4.
  -ekonomik sıkıntıları vardır,
  -ezilmişler sağlam bir kısmı işkencecilerin ellerinden çok geçmiş bi kısmı hala geçmektetir
  -eğitimsizliğe gelince cemaat kolejleri ve dersanelerinin amip gibi ürediği günümüzde, sırf çocuklarının beyni yıkanmasın diye onlardan kaçmak için gerekirse eksik bırakan onlardır çocuklarını. kimin olduklarını hepimizin bildiği o çocuklar gerek cep telefonlarına gelen mesajlar sayesinde türkiye birinciliği olsun gerek ,dostlar saolsun, aldıkları burslar sayesinde gerekse karşı tarafın hak hukuk tanımadan "bizden olan bizimdir gerisi ölsün varsındır" ilkesini benimsemeleri dolayısıyla gelecek kaygısı taşımadan, kendini geliştirmek durumunda olmadan günlerini gün ederken chp seçmeni sırf siyasi görüşü yüzünden pek çok kapının kapanacağının farkında olarak vazgeçilmezlik noktasına ulaşmak durumunda olduğunun bilincinde, kendi başına çırpınır. çünkü sırtını vereceği bir yağlı kapısı yoktur. adaletsizlikten hiç bahsedilmesindir onlara davaları bile görülmeden aylarca yıllarca içerde tutulan aydınlar yine onlarındır. ya da üzerinden onlarca yıl geçmesine rağmen yine onların katilleri bulunamamıştır (!)
  -onlara göre ülkenin en büyük sorunu eğitim meselesidir. çünkü eğitilmemiş toplumlar saatli bombaya benzer. onlara sunulan her şeyi sünger gibi emerken beyinleri öyle tahrip olur ki chp seçmenini dinsiz, ülkenin en büyük sorununu türban bile ilan edebilirler.
  -6 ok'a gönülden bağlıdır bu insanlar, türkiye cumhuriyetinin üniter ve laik yapısına göz diken tüm unsurlara karşı savaşmaya hazırdırlar, savaşmaktadırlar, savaşacaklardır da.
  3 -7 ... misskin
 5. 5.
  ergenekon sanıklarının aday olmasını isteyen tabandır aynı zamanda. ben inanmadım elbette ama, gürsel tekin'in yalancısıyım.

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25203280/
  3 -2 ... nickbulanakadarcanimcikti
 6. 6.
  M. Kemal' in askerleridir. Her Türk gibi vatanına ve bayrağına sahip çıkandır.
  11 -13 ... soldier832
 7. 7.
  kendisini elit ve çağdaş sananların partisidir. bu sanrılarından dolayı kendilerinden gayrı herkesi küçümserler. ama küçümsedikleri kesimler tarafından asla ciddiye alınmazlar.
  7 -6 ... ayazhan
 8. 8.
  akp seçmeninden iyi oldukları muhakkaktır.
  (bkz: bir torba kömüre vatan satanlar)
  5 -9 ... ecel
 9. 9.
  şu aralar yaptıkları yorumlarla insanı çıldırtmaktadırlar.

  hüseyin aygün'ün kaçırılıp sonrada serbest bırakılmasından sonra partinin adını karalamaya başladılar!

  bu partiye oy veren biri olarak bu insanları kesinlikle kınıyorum. bende yapılan açıklamayı tatmin edici bulmadım açıkcası.

  normal zamanda bu barış kardeşlik mesajı süpersonik prim yaparken bu azmış şerefsiz pkk lılara karşı bu tutum sökmez! bir chp li olarak; onları anlamalıyız, herkes kardeşlik istiyor ben duygusal bakıyorum açıklamalarını yanlış buluyorum.

  gelgelelim chp seçmenine. bi coşmuşlar ki anam sormayın gitsin! yok bundan sonra bu partiye birdaha oy vermem, sülalecek oyumuzu vermiyoruz hebelehübele. lan amına koyim birlik beraberlik olmayı bilmiyor ki solcular. duruma şöyle bir bakarsak aslında yapılan hem doğru hem yanlış.

  akp seçmeni gibi koyun olup hurraa vekilim naparsa doğrudur, taparız yaparız ederiz mantığına bürünmüyoruz. eleştirebiliyoruz, düşünebiliyoruz.

  ama birde şöyle düşünsek; lan bi duralım bakalım neler olacak. belki partililer de tepkili, hüseyin aygün belki de sadece ortamın yatışması için böyle konuşuyor? adam gördü kaldıkları yeri. dere yatağında bi yermiş. bilmem ne kameraları görüntü alamıyormuş da o yolu seçiyorlarmış. en azından şuan bunları biliyoruz, korktuklarını biliyoruz. adamın bildiği daha çok şey var belki ve bunu bilmesi gereken kişilerle paylaşıyor? vs vs...

  lan amına koyim ya; aydınlar, solcular koyun olmadıkları için bir türlü birlik olamıyorlar. sonra partide çatırdamalar var yok şöyle yok böyle.

  bi kendinize gelin artık yaa! akplilerin başı şehidimize kelle diyor adamlar yine de ayaklarını yalıyor, siz halinize bakın. yazık ulan yazık be!
  -5 ... benbenimodao
 10. 10.
  photoşopcudur hepsi. aralarında şiddetle röntgencide barındırır ki deniz baykal vakasını unutturmayız
  3 -5 ... nigne2008