bugün

özellikle kılıçdaroğlu döneminde artarak devam eden durumdur. Gençlerde bir apolitik durum oluşmaya başladı. Bu sadece chp ile ilgili de değil aslında. diğer partiler açısından da durum hissedilir derecede fazla. Sadece bu durumu sümenaltı ediyor partiler. Sanki yeni nesil; " biz işimize bakıyoruz, gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz " mesajı veriyorlar partilerin tümüne. Avrupalı gençlerin 20 yıl önce kendi partilerine karşı apolitik duruşları şimdi bize de yansımaya başladı gibi.

çalışan, üreten ve istihdam sağlamak isteyen yeni nesil için iktidarı ve muhalefetiyle birer başarı hikayesi olmaktan çok uzak günümüz partileri. Militarist partici bakış açısı gençlere hiç bir şey vermiyor, onları harcıyor bu yapı.

Özellikle chp ve hdp ye karşı gençlerde müthiş bir soğuma var. Yeni bir sol oluşumun ana rahmine düştüğü günleri de yaşıyor olabiliriz. Ya da sağı solu olmayan melez bir yapı. Bilemiyorum.

siyasileri kafadan silen, onları yok sayan ilginç bir başkaldırı.

gençler değişiyor, demek ki dünya değişecek.
Kılıçdaroğlunun böyle götü başı ayrı oynamaya devam ederse ve de parti bunu engellemek yerine destek olursa hiç bir zaman gençliğin ilgisini çekemeyecekler gençlerin beklentisi Atatürk'ün gençliğe hitabede belirttiği gibi bir direnişe önderlik edebilecek karakter de bir parti lideridir.
Atatürk'ün çizgisinin kilometrelerce ötesinde davranması sebebiyle oluşan durum.
Şu anda tüm türkiyeyi saran bezmişliğin dışa vurumu sanki bu olay. Tüm partilere karşı bir pasif başkaldırı. iktidarı ve muhalefeti başarısızlığı ölçüsünde bu duruştan nasibini alıyor gibi. Sanki gençler sessiz bir şekilde şöyle bağırıyorlar: " susun artık yeter, siz işinize bakın, biz de işimize bakalım "
bugün ne yapsam da chp'ye sallasam derdindeki puştlara batmıştır.

--spoiler--
Bu sadece chp ile ilgili de değil aslında. diğer partiler açısından da durum hissedilir derecede fazla.
--spoiler--

o zaman niye başlığı doğrudan chp adına açıyorsun lan?
gençlik kafasını telefondan, tabletten, pc den, oyundan, karı kız peşinde koşmaktan, dedikodudan kaldırmıyor ki büyük resmi görüp ilgisini çeksin.

ak gençlik arı gibi çalışıyor bu konuda tek taktir ettiğim kişilerdir. bağlı oldukları kuruluşa yeminli gibi davranıyorlar.
başlığa bahane bulup dünyadaki değişimleri göremeyenlerin suratına tokat gibi patlayan başlıktır. Başlık gibi başlıktır, anlayana.

not: ilk mesajın tamamını okumayıp cahilliklerini ortaya kolan tüm loser lara Allah şifa versin. Hemende nasıl bilinçaltınız bahanelere sarılıveriyor: Ergen, mergen,... 40 yaşında biri olarak siz beyni ergenlere çok gülüyorum haberiniz olsun. Benim buraya gelip yazı yazmam sizin için bir nimettir. Yoksa hiç biriniz dengim değilsiniz*
Dünyadaki solculuktan bihaber, dünyadaki apolitik yükselişten bihaber kişileri rahatsız etmiş başlıktır. Artık kimse ben solcuyum, ben sağcıyım diye bas bas bağırmıyor sokaklarda. Artık kimse bir partinin militarist uşağı olmak istemiyor. Görüyor ki, uşaklık yapanların tamamına sahip çıkıldığı falan yok. Ölen öldüğüyle kalıyor, ağlayan ağladığıyla kalıyor. Ulen tepedeki üç-beş fularlı züppeyi memnun edecez diye adam hayatını mı ortaya koysun? Gezide görmedik mi chp nin tutumunu. evet, bir lafa katılıyorum. Şu an gezi benzeri bir şey olmaz belki. bunun nedeni Gençliğin bir üst bilinç seviyesine ulaşmasıdır. Kendilerini kullanmak isteyenleri çok iyi görüyor. Sağcısı solcusu kendisini nasıl manipüle ediyor görüyor. O nedenle, burada bu duruma karşı çıkmakla hiç bir şeyi d e ğ i ş t i r e m e z s i n i z.

Gençlik uyandı artık, yola çıkıldı, bundan sonra olacak olan kartopu etkisi.

Tüm dünyada yola çıkıldı.

Şimdi sizde boş boş mesaj yazmayı bırakın ve kendiniz için, sonra bu ülke için bir şeyler üretmenin yollarını arayın.
Sadece chp icin gecerli degil bu durum. Tum partilere ve siyasilere karsi bir tutum var. Misal ben, siyasetle ilgiliyimdir ama herhangi bir siyasetciyi tvde gordugumde kanali degistiriyorum. Cunku hic birinin agzindan cikan bir tane mantikli laf yok. Cb basbakan bakanlar muhalifler hepsi icin gecerli bu durum. Dinlenecek bi taraflari yok. Bi fikirleri yok. Bosa lakirdi.

Bi aktroller var liderine dinleyen pesinden kosan. Onlarda zaten kendini bir sey biliyor sanan cahiller. Hayatinda tup gormeyip, tup kuyruklarindan bahsedenler.
Konu anlaşılmış falan değildir. Anlaşılmış olsaydı ülke bu durumda olmazdı. Şu son 5 yılda ülkenin kaybettiklerini kaybetmemiş olurduk konu anlamış olsaydık. Yaptığınız çıkarımlar konuyu ve anlatılmak isteneni anlamadığınızı ve hala şovanist bir biçimde mevcut düzeni savunduğunuzu gösteriyor.

Benim söylediklerim çok açık, lafı hiç kıvırmıyorum: " bu ülkede iktidarı ve muhalefeti asla bir başarı hikayesi değildir " ; " gezi de kullanıldık falan demedim. Sadece gezi bilincinin bir üst seviyeye çıktığını söyledim" ; " 40 yaşında olduğumu söylemem sadece ergen diye laf söyleyen beyni ergenlere bir cevaptı" ; " söylediklerim bellidir ve sözlerimin arkasındayım. Şu anda chp de, hdp de, akp de gençliğin sesi olmaktan çok uzak. kesinlikle yeni bir parti kurulmalı. Daha fazla yormayın artık beni. Kendi haksızlığınızı varsayımlarda bulunarak ortadan kaldıramazsınız.

Yine diyorum; boş mesaj yazmak yerine dünya nereye gidiyor ona bakın. Teknolojiyi tüketen değil, üreten olun. Elin adamı 2-3 yıla belki robot askerlerini üzerimize salacak. Buna uyanın. Çok vakit kaybettik artık ayağa kalkın ve koşun. Koşmaktan başka bu arayı kapatmanın başka bir yolu yok. Bunu bir parti için değil, önce kendiniz, sonra da ülkeniz için yapın. Ben bu potansiyele inanıyorum ve olacaktırda...
Gencim,
Chp ilgimi çekiyor,
Sorun nerde?
ne alaka.
Umarım, bu " ne alakacı " kafasını toprağa gömmüş, dünyadan bi haber tayfa, mevcut gençlikte çok az bir yüzdeyi temsil ediyordur. Umarım.
Zihinler dinozor olduktan sonra bünye teenager olsa ne fayda!!!
insan olarak en büyük zaafımız olan başkalarından çok kolay etkileniyor olmamız*, sanırım bilinçli gelen gençlikle beraber tarih olacak.
kendisiyle çelişen kişi iddiası.

apolitik bir gençlik oluşuyorsa, hiç bir parti gençlerin ilgisini çekmiyor demektir.

ayrıca her ne kadar saçma eğitim sistemiyle, mantar gibi türeyen imam hatiplerle gençler düşünmekten aciz hale getirilmeye çalışılsa da, teknoloji çağının göbeğine doğmuş bu gençler bilgiye saniyeler içinde ulaşıyor. gençleri 7/24 atv izleyen orta yaş üstü vatandaşla karıştırmayalım lütfen. eğriyi doğruyu tartıp biçmesi kendilerine kalmış.

hele en çok kendilerini ilgilendiren konularda apolitikleştiklerini iddia etmek zekalarıyla alay etmektir.
partiler genel olarak ilgimi çekmiyor.
chp nin gençliğin beklentilerini karşılayacak vizyondan fersah fersah uzak olduğundandır. Öncelikle gençlik demek; sol görüşülü veya sağ görüşlü diye ayrılmaması gereken bir topluluk demektir. En büyük hata burada. Benim ideolojim durumundan ülkenin ideolojisi durumuna geçmedikçe de gençlik birleştirilemez. Yine diyorum gençliğin ideolojiye körü körüne bağlı kaldığı dönemleri geride bıraktık.
Uzun zamandır cereyan eden durum.
2002 genel seçiminde chp 6.1 milyon oy almış. kasım 2015 te ise 12.1 milyon oy almış. sayılar ortada, oy sayısı 2 katına çıkmış. tatava yapmanın anlamı yok.
oy sayısıyla ilgiyi bir görenleri göstermiş olan başlıktır. Oya ve seçim başarısına bakarsak 7 seçimdir kazanmayan bir partiden bahsetmemiz gerekir ki, tatava yapmayın diyenlerin nasıl bir taklaya gelmiş olduğunu anlarız kibarca. Kibarca diyorum çünkü ortada gerçekten rezil bir durum var. Hem de bu kadar iktidar yıpranmasına maruz kalmış bir rakip varken. Akıl sır alır mı bu durumu? Sokağa çıkmamaları lazım chp li yöneticilerin ki, chp ye verilen oyların büyük bir kısmı akp karşıtlığından alınmışken.

Umarım aklı başında gençlik bu dilemmayı çok kısa sürede çözer.

değişimden korkmamak lazım. Chp de değişebilir ve değişmelidir de. en fazla chp nin ihtiyacı olduğu için şu anda bu başlıkta bunu konuşuyoruz. Yoksa sorun sadece chp nin sorunu da değil.

Gençlik değişiyor, dünya değişecek. Bunu chp istese de istemese de kabullenmek zorunda. kabullenmediği her geçen zaman çok daha büyük, çok daha kalıcı hasarlara gebe parti açısından.
Acilen Ekşi sözlük ve burcu bakdur öncülüğünde belirli kitleleri alaya alan reklam çalışmaları yapmaları gerekir yoksa ekmek çıkmaz.
bunların bir şeyler yapmaya niyeti yok .
ilginçtir, bu ilgisizlik çok daha fazla derinleşerek artıyor. Bence bunun tek sebebi siyasi partilerdeki değişmeyen lider hegemonyası. Her partide liderler ölene kadar, aklı dengesini veya fiziksel becerilerini kaybedene kadar kalıyor. Bi bulamadık toplumca bu hastalığın tedavisini.

" Benim sadık yarim kara koltuktur "
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar