bugün

ankara kulislerinde dolaşan ittifaktır. chp mhp'yi ankara'da, mhp ise chp'yi istanbul ve izmir'de destekleyecekmiş.

ankara ve istanbul'da tutması muhtemel ama izmir'de gerek yok, chp her türlü alıyor orayı.

2009 yerel seçimlerinde büyükşehirlerde oylar şu şekilde:

istanbul:

akp - %44.2

chp - %37

mhp - %5.1

ankara:

akp - %38.5

chp - %31.5

mhp - %26.9

izmir:

chp - %55.2

akp - %30.7

mhp - %7.2

böyle bir ittifakta ankara'da melih gökçek'i kesin indirirler, izmir zaten chp'nin ama istanbul'da çok başabaş giderler.
olmasını dileriz ancak adaylar mhp ve chp'nin ortak adayları olmalı. her iki partiye de eşit mesafede olabilecek bir 3. kişi aday yapılmalıdır. bu da merkez sağdan isimler olabilir.
kemalist gençlerin apocularla el ele oldklarını gördükten sonra şaşırmayacağımız ittifak. it tifak.
kesinlikle gerçekleşmeyecek olandır. mhp'nin kemiklekmiş oy tabanı asla böyle bir ittifaka yanaşmayacaktır. hatta böyle bir ittifak kurulursa, daha önce de görüldüğü gibi mhp'den bazı kesimlerin akp lehine oy kullanacağı dahi düşünülebilir. akp ankara ve istanbul'u elinde tutacak, chp ise izmir'i korumaya çalışacaktır.
chp'nin milliyetçilikten uzaklaşması sonucu, böyle bir ittifakın yapılması ülkücü tabanı fazlasıyla rahatsız edecektir.
nasıl ki erkek aslanlar tek gezer ve kimseye ihtiyaçları yoktur aynen öyle de; tilkiler ve çakallar, maymunlar gibi hayvanlar ittifak etmelidirler çünkü zayıftırlar, birleşmek zorundadırlar.
melih gökçek'i tutuşturan ittifaktır. kariyerini twitter fenomeni olarak devam ettirebilir.
istanbul, izmir değil de ankarada tutmasını canı gönülden istediğim ittifaktır.
gerçekleşmesi hangi aday çıkarsa çıksın imkansız olan olaydır.
bu ittifakla birlikte ankara'dan bir yavşak yok olup gidecektir. Zor gibi görünsede gerçekleşmesini dilediğim ittifaktır. Bir milliyetçi olarak desteklediğim ittifaktır.
başbakan ın mhp yine bir şeylerle tehdit ederek kurulmasının önüne geçilecek ittifaktır. ya da mhp son anda çark edecektir.
chp ve mhp'nin ortak özelliği vatanperver olmalıdır. akp gibi ümmetçi - amerikancı bir oluşumun karşısında ittifak yapmaları çok normal.

ayrıca akp'lileri fena tutuşturmuş ittifaktır. yine kendilerine yakışır bir biçimde hakaretlere başlamışlar.
Şimdiden ak itleri ve gönülden akepeye bağlı ülkücü geçinenleri korkutmuştur. akp-bdp hainliğine karşı dur demek için milliyetçi iki parti yerel seçimlerde zor da olsa işbirliği yapmalıdır.
genel bir ittifak değildir, yerel seçim ittifakıdır. ayrıca da çok gereklidir.
olmayacak bir durumdur. sağ ve sol hiçbir zaman birleşmez en fazla koalisyon oluşturur. istanbulda mhpli adama chpye oy ver diyemezsin.
akp ve yalakalarının bütün olumsuz hareketlerine rağmen kurulursa sadece bir yerel seçim değil. uzun vadede bu tür bir ittifakın akp yi ne derece yıpratabileceğini gösterir bütün gözlere. izmir zaten chp nin ama mhp nin de katılımı ile ortaya nasıl bir chp çıakr bunu görebiliriz. istanbulda akp nin büyük bir üstünlüğü var akp den almak zor ancak bu ittifak olursa ankara kesinlikle mhp ye geçer. chp liler mhp ye oy vermekte herhangi bir beis görmez bu bilinen bir şey. ankara da 25 olan mhp oyu chp nin de katılımı ile 55 e kadar çıkacaktır iddia ediyorum. ankarada gökçek devri bitebilir. gökçek ise bu kutsal ittifaka karşı ankara değil de istanbul dan aday gösterilebilir.
Ak parti yanlısı olmamama rağmen siktiri çektiğim durumdur.

sen düzgün genel başkanlar bulama partine,iyi muhalefet yapama ondan sonra öyle ya da böyle halkın seçtiği partiyi indirmek için ideolojileri taban tabana zıt olan iki parti olarak birbirinizi kollayın.

alparslan türkeş ve atatürk görse mezarında ters dönerdi.
utanmadan onurlu gösterilen ittifaktır. ak partiye karşı ideolojik olarak farklı iki kutbun utanmadan birleşmek istemesi. ancak birleşerek ak partiyi yenmeyi düşünmek. yazık.
aynı kökten beslenerek doğan iki parti nin birleşmesidir.

bu kök çanakkale ve kurtuluş savaşında atıldı. daha sonra gelenlerden bir bölümü daha batıcı ve çağdaş diğerleri de geleneklerine bağlı kalarak çağdaş olmayı seçti.yani aralarındaki küçük fark bu.

bu gün chp iktidar olsa uygulamaları mhp nin ugulamalarından farklı olmazdı. zaten başbakan da kaçırdı ağzından ruh ikizler diye. şimdi taban taban zıt demek de ne oluyor.
iki milli parti nin birleşmesi kadar doğal ne ola ki. bdp ve akp milli olmayan partilerdir. bu birleşmesinin dışında kalmaları da çok doğaldır. onlar türk olmaktan gurur duymazlar. biri liberal diğeri ayrılıkçı sosyalist geçinir.
bu zor zamanda mhp ve chp aynı cephede yer alacaktır , korksun akapeliler.
iktidar ejderha gibi ee hal böyle oluncada denize düşen yılana bile sarılıyor dostum diyor .

gezi parkında kanıtladılarda zaten bunu sağolsun böyle muhalefet bütün iktidarların başına yaw .

tescilli türk düşmanları gelse muhalefet gel birlikte bu iktidarı devirelim seve seve canı gönülden kabul ederler .

demezler ki ulan bu iktidarı benim milletim seçti sen nein peşindesin bakim ? tabi bunu diyebilmek için önce insan olmak sonrada benim bir milletim var o ne derse o olur ddemesi gerekir .

milletine ve iradesine güvenmeyen kendisine zaten güvenemez . bunuda cehape zihniyetinde çok net bir şekilde izliyoruz asırlardan beri darbelerden beri .

iktidarı demokrasinin ön gördüğü gibi elde edemeyen her yola başvururmuş bunu bizlere kanıtladı cehape . olabilecek en kötü yolları denedi denemeyede devam ediyor etsin etsin ki eksileri çoğalsın .

atatürkün getirdiği sandıkdan atatrükcülerin çıkamaması zaten baş başına büyük bir fiyasko ve rezilliktir atatürkünde kemiklerini sızlatıyorlar .

ne demişti atatürk egemenlik kayıtsız şartsız milletindir türk milletinindir nasıl olcak şimdi ?

milletine güvenmeyenlerin zaten olamaz o egemenlik olmadığı içinde her yolu deniyorlar reziiler sürüsü .

bu millet cehapeyi isteseydi zaten çoktan iktidar yapardı sorun bunda değil .

sorun şimdiki cehape ve zihniyetinde yoksa o eski chp liler nerdeeeee şimdikilerin alayı batılı olmuşlar bile modernlik çağdaşlık ayağına tabi nefsede hoş geliyor vur patlasın çal oynasın .

her yer bar pavyon batakhane olsa cehape liler asla asla rahatsız olmazlar olmadılarda olmayacaklarda sorun genlerinde çünkü iradesizliklerinde .

hal böyle oluncada aziz türk milleti onları istemiyor oyda vermiyor bir avuç oyda iktidar olmaya asırlardan beri yetişmiyor bir türlü .

demiolarda ulan acaba bizim hatalarımız neler ki milletimiz bizi seçmiyor ben söliyim sana paşam .

sen müslüman ülkesinde salyangoz satmaya çabalıyorsun bu yüzdende istenmiyor sevilmiyor seçilmiyorsun .

hee şu var tabiki gitsen bir gavur memleketine orda senin iktidardan indirmezler zaten bundan hiiiç şüphem yok .

buda demektir senin hareketlerin zihniyetin ideolojin hayat tarzın müslüman ülkelerine göre değil bu yüzden müslüman ülkelerde o zihniyet 5 para etmez .

şahsen öyle bir zihniyetten allah a sığınırım dinle araya mesafe koymak akıl karı bir iş olamaz allah buna çok kızar ve gazaplanır .

allah ın mukaddes dini ile müslüman bir ülkede araya mesafe koymak demek kazma sapını toprağa saplayıp yeşertmeye çabalamaya benzer cehapede bunu yapıyor şu anda .

geçmişteki cami kapatmalar baş örtülü kızlarımızı okullardan yaka paça atmalar olduğunda özgürlüklere kısıtlama var diye ayaklanmayan cehape alkol kısıtlaması getirildiği gün yeri göğü bir birine kattılar özgürlüğümüz kısıtlandı diyerekden tabi zıkkımlanma özgürlüğü .

bu yüzden cehapenin sonuda dsp gibi olacaktır allah ın izni ile dsp de beyazdı güvercindi bak yalan oldu gitti cehapede olacaktır ben buna canı gönülden inanıyorum ve sabırsızlıklada bekliyorum .

iktidar dünyanın en büyük hava alanını yapıcam diyor cehape hayır olmaz diyor neden ? ülkenin kalkınmasını istemiyorda ondan . neden ?

çünkü ülke kalkınırsa bu iktidara artı olarak oy olarak geri dönecektir ki zaten bir iktidarın görevide budur ülkeyi dünden daha iyi bir duruma getirmek .

ülkenin kalkınmasını istemeyen dış düşmanlarımızdan hiç bir farkı kalmıyor böyle oluncada türk milletinin değil oy selam bile veresi gelmiyor o zihniyete .

türk milletinin sevgisini kazanacakları yerde nefretlerini kazanıyorlar zaten şu andada fazla ile bunu kazandılar .

şahsen ben bile sıkıldım cehapenin her seçimi kaybetmesinden ama onlar sıkılmadı bir türlü demek ki insan kaybetmeye bile bağışıklık kazana biliyor enteresan .

cehape bizim anılarımızda vatan haini olarak yerini alırsa hiç şaşırmam . sadece biraz daha hata yapmalarını bekleyelim diyorum ben .
akepelileri korkudan mhp'li gibi davranmaya iten ihtimaldir.
şimdilik söylentidir. ama yüksek ihtimal tabanların nabzını ölçmek için sızdırılmış bir söylentidir, dönüşü pozitif gibi görünüyor, olma ihtimali bence yüksek.
Bu ittifakı ancak yeni yetme,türk-islam ülküsünden haberi olmayan kişiler destekler.Azıcık Seyyid Ahmed Arvasi,Yavuz Bülent Bakiler okuyun.Gerçi ülkücü geçinen bazı arkadaşların bu kişilerden bile haberi yoktur.
ancak bir kör cahil solcu'nun inanacağı iddia'dır. ulan beş para etmez beyinni kasap'a kakalamaya çalışan değersizler, hiç, mhp kutsal değerlere modası geçmiş eşya gözüyle bakanlarla, bölücülere hizmet edenleri partisinde tutanlarla ittifak yapar mı?

sinan oğan'ın dediği gibi; mhp, milletten başka hiç kimseyle ittifak yapmaz!
milliyetçi hareket partisi apocularla kol kola gezen, sezgin tanrıkulu gibi bölücüleri kadrosunda bulunduran bir partiyle asla yan yana gelmez. mhp yalnızca türk milletiyle beraberdir.