bugün

günümüzün en ünlü internet "blogger"larından bir tanesi.
son yıllarda günlük dilimize giren blogger kelimesi bildiğimiz gibi internet günlüğü yazan öne çıkan kişilerden oluşuyor.

bundan birkaç sene önce chiara henüz blog dünyasına yeni adım attığımda tevafuk keşfetmiştik onu arkadaşlarımızla. o zamanlar sadece alakasız marka giysileri bir araya getiren, bol bol solaryuma giren, dağınık siyah göz kalemi ve sarı saçlarıyla karşımıza çıkan bizim cadde kızları olarak adlandırabildiğimiz o prototip italyan kızlarından birtanesiydi. o dönem milano'nun neresine adım atsanız chiara ve benzerlerini görebilirdiniz.

fakat zamanla ünlü oldu... tabii ki bu üstün yazma kabiliyeti veya über bir güzellik sayesinde olmadı. varlıklı bir aileden gelmemin kaymağını yedi. çünkü kombinleri birbirleriyle alakasız bile olsa, pek çok kişinin sahip olmak için can attığı pahalı marka ürünleri giyiyordu, adım adım tırmandı ve ne kadar ironik ki bugün kendi markası olan bir kadın.

baktığımda "songoftstyle" olarak ünlünen aimee, blogger aleminde hem tarzı hemde geçmişiyle çok daha el üstünde tutulması gereken biriyken, popüler kültürün gazlamasıyla chiara ferragni nasıl olduysa "süper giyinen" bir moda ikonu ilan edildi.

geçmişten günümüze geçişlerine bakıldığında, her bulduğu markayı üzerine geçiren concon kız modundan, saç baş dağınık "ben umursamıyorum ya ne varsa giydim, kate moss vari bir tarza bürünmüştür.

instagram'ın da bu hızlı yükselişteki payı yadsınmamalı elbette. bir fotoğraf bin söze bedel diye boşuna dememişler!
dünyanin en zengin bloggeri olmustur. katilmadigi parti, davet kalmamistir. cok sansli bir insan her yeri geziyor ve kisa zamanda cok büyük islere imza atmistir. kendi ayakkabi koleksiyonu da cok güzel olmustur.
görsel
görsel