bugün

Bunu tek fark eden ben değilimdir umarım. Hatta cevizli kek kokuyor. Trolluk değil bu yaptığım. Kafayı yiyecek duruma geldim hep de yalnızım bu güzergahı kullanirken kimseye de "ya sana da öyle gelmiyor mu?" Diyemedim haliyle. metrobüs durağının tam merkezine hayali bir pergelin sivri ucunu koyun ve etrafında yarıçapı 500m olan bir çember çizin heh evet o çemberin içi devasa bir mutfak ve bir kabın içinde tonlarca kilo kek hamuru var.
Her ilçenin bir kokusu vardır mesela Kadıköy lağım kokar fatih nefes+ter, bu Cevizlibağ da kesinlikle kek kokuyor...
Çünkü Ülker fabrikası orada

Bunu bilmemek ayıp öğrenmemek ayıp..
ülker fabrikası sanayinin yakınlarında.
Ay o kadar rahatladım ki anlatamam... Yeni taşındım bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu artık rahat nefes alabilirim.
Kek değil de kakao kokuyor net şekilde. E5'ten geçerken falan rahat alınıyor koku.

Ben buna benzer bir kokuyu bağdat caddesinin bir kısmında da alıyorum ama onu henüz çözemedim.
Evet ya sufle kokuyor. Cevizlibağ, merter. insana diyet bozdurur.
bence de öyle kokuyor gibi. güzel bir havası var. bizim ev bahçelievler'de olduğundan dolayı cevizlibağ durağını çok kullanmıyorum.
Cevizlibağ ve çevresi çikolata kokusu ile meşhurdur.
Zeytinburnu Anadolu teknik lisesinde okurken ben bizim alt sınıfından birileri Ülker fabrikasında staja gitmişlerdi. Hoca sormuş bunlara ne öğrendiniz diye albeni yapmayı öğrendik demişler. Staja falan giderseniz faydalı bilgiler edinebilirsiniz.
vakti zamanında Atatürk kız öğrenci yurdunda kalan bir ablanız olarak özledim o kokuyu çocuklar yemekhaneye gidilen o uzun ve meşakkatli yolda Ülker fabrikasından çikolata kokusu gelirdi. Vay be büyümüşüz.
Üzümlü cevizli kek kokması hadisesidir, bakın bu bir dramdır. *
ülker fabrikasından kaynaklanan kokudur.
isminden dolayı cevizli kek kokmasıdır.