başarılı ve değeri bilinmesi gereken müzisyendir, saygılarımla.
Başarılı bir müzisyendir.
doksanlarda adından çokca söz ettirmiş efsane gitarist. tüzmen in son rüya sında, girişteki enfes solo bu abinin parmaklarından çıkmıştır... saygıyla eğiliyoruz efenim..
deniz arcak'ın efsane şarkısı eller aldatır'ın da asıl sahibidir. söz ve müziği kendisi yazmış, bestelemiştir.
tarihler 1993'ü gösterirken "tak takıştır sür sürüştür komşulardan şikayet" gibi sözlere sahip şarkıyla aklımda kalmış müzisyendir.
an itibari ile facebooktan 19 eylül 2012 manchester united galatasaray maçı ını nereden izleyebileceğini soran müzisyen.*
Kısaca bu memleketten çıkmış en iyi müzisyendir. yanlış zamanda ve yanlış yerde doğmuş olması şansızlıktır. Kip Winger'la güzel işler yapmaya devam etmektedir amerika'da.
ben yağmurda doğdum adlı şarkısını şiddetle tavsiye ettiğim türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi gitar virtüözlerinden biri...
bu aralar özge fışkın'la beraber görülen -sadece müzik alanında- müthiş yetenekli insan.
kip winger gibi aşmış bir müzik adamının kankası olan aşmış gitar virtüözü. türkiye'den yetişmiş en sağlam gitar virtüözüdür, tüm gitar virtüözleri arasında da rahatlıkla en üst sıralara oynar...

en önemlisi 10-15 sene önce yaptığı müziği günümüzde tekrar etmeyen bir adamdır, tarzını sürekli yeniler.
shur gitarlarının türkiye temsilcisi olmuş müthiş müzik adamıdır.

edit: ayrıca ailesi ankarada çok güzel bir müzik kursuna sahiptir.
facebook'dan dediğine göre steven wilson'ın yeni çıkacak olan albümünde bir şarkıda vokal ve keyboard çalmış. hayırlısı.
1997'de zehirli isminde şafak karaman prodüksiyonu bir albüm çıkarmış olan gitar virtüözü.
seneler önce albümünü gece gündüz dinlediğim yetenekli müzisyen , gitarist. albümünü yurdumuzun küçük bir şehri olan memleketimde aradığım zamanlar dükkan sanibi ile aramızda geçen şu diyaloğu hiç unutmam.

karamellikek : iyi günler .cenk eroğlu'nun albümü geldimi?
dükkan sahibi :( raflara bakınır . kim di o ya der gibi)
karamellikek : şey amca albümün adı zehirli.
dükkan sahibi : (arar , arar, sonra raftan bir kaset çıkartır) musa eroğlu var kızım. onu versem olurmu.
karamellikek : nası ya!!
ben yağmurda doğdum, ben yağmurda geldim bu dünyaya demesiyle tanıdığım müzisyen.
şuan piyasada en temiz çalan elektro gitarist. sırf tonundan dolayı bile en iyi olmayı hakediyor.
'efendim sultanım' videosundaki gitar tonu takdire şayan gitarist. makina'da gördük ki konuşunca da güzel şeyler çıkıyor. yürü be! diyorum kendisine.
hasan cihat örter e verdiği ayardan sonra sözlük yazarı olduğunu düşünmeye başaladığım şahane gitarist,prodüktör,besteci...

ayarı görmek isteyenler için ; http://www.youtube.com/watch?v=RJIs1btVBbk

kendisini hayvanlaştığı bir anda görmek isteyenler ise ; http://www.youtube.com/watch?v=5To3V79oCHE
kemal eroğlu'nun torunudur bu şahsiyet.
şuan türkiye sınırları içinde prodüktörlüğe ağırlık vermiş, bu yüzden de "ya keşke yeni bir albüm yapsa be" diye sızlandığım müzik adamı.
türkiye'de türkçe rock müzik popüler değildi cenk eroğlu vardı.
şimdi türkiye'de türkçe rock müzik popüler, cenk eroğlu yok.
çok eskiden çıkarttığı zehirli albümü, yıllarca dinlenebilecek cinsten olan, yetenekli insan.
winger ile pek yakında yollara dökülmesini beklediğimiz abi.

görsel
türkün gururu, gitar sevdalısı virtüöz. tüzmen'in söylediği son rüya adlı nadide parçanın bestekarı. winger gibi efsane bir grubun üyesi olarak göğsümüzü kabartan şahsiyet.