bugün

cemaat evinde olan şeylerdir.

(bkz: abiler)

(bkz: ablalar)
kur'an-ı kerim, zaman gazetesi, aksiyon dergisi, seccade, tespih, risale-i nur külliyatı, broşürler, kurbanda bağış yapılacak yerlerin ki genelde yurtlar olur, isimlerinin listesi, televizyon var ise samanyolu tv, samanyolu haber ya da mehtap tv kanalı.
beyinden başka herşey vardır.
nasıl beyin yıkanır, yeni başlayanlar için beyin yıkama isimli psikoloji kitapları bulunabilir.
içten içe ev abisine sövmek. cemaatte kalan öğrencilerin bir çoğu dışarıda gizliden gizliye ev, yurt bakar. rahat bir yer bulsakta kurtulsak burdan diye. yaşadım biliyorum.
çuval çuval pirinçtir.
şaka değil kendi gözümle gördüm.
ilerde savaş çıkacakmış gibi pirinç erzağı var heriflerde * .
bir müzik aleti olarak saksafon.
bol bol gıcır zaman, hayır israf haram lan. yazık o kadar ağaca mürekkebe emeğe. sırf ego tatmini için.

siz de yanacanız lan...
(bkz: alaturka tuvalet)
islami usullere uygun sıçma gereksinimlerinin ihtiyacı olaraktan, evde alafranga tuvalet olsa bile alaturkaya çevirirler.
cemaatine göre değişen şeylerdir. kimisinde kuran bulamazsınız, milyonlarca risale vardır. kimisinde milyonlarca meal vardır, hadis yoktur vs. kimisinde playstationdan tutun, bulaşık makinesine kadar her türlü gerekli(!) eşya mevcuttur. kimisin de oturacak bir kanepe bile yoktur. türkiye'deki cemaatlerin çeşitliliğini düşünürsek, evlerindeki "şeylerin" çeşitliliğini daha kolay fark edebiliriz.
gümüş yüzük.
demli çay ve sızıntı dergisi
Namaz, risale okuma ve futbol muhabbeti.