1. 1.
  demokrat parti nin an itibariyle istifa etmiş genel başkan yardımcısı
  ... mignon
 2. 2.
  o artık mhp'li. galiba.
  ... antipskotik
 3. 3.
  http://www.internethaber....-mhplilesiyor-326918h.htm
  ... sonsarkiyicalkemanci
 4. 4.
  kemal türkler in kızı nilgün türkler e göre kemal türkler cinayetinde ünal osmanağaoğlu na silah temin eden kişidir.
  ... 1977
 5. 5.
  celal adan
  ... recomax
 6. 6.
  celal adan
  celal adan
  celal adan
  ... recomax
 7. 7.
  Meclis künyesinde şöyle yazıyor:
  ---------------
  Celal Adan, 10 Eylül 1951'de Ağrı'da doğdu. Babasının adı Temur, annesinin adı Fatma'dır.

  Orman Yüksek Mühendisi; istanbul Üniversitesi Orman Fakültesini bitirdi.
  iMPA AŞ ve iNMAŞ Limited Şirketini kurdu ve yöneticiliğini yaptı.
  21. Dönemde istanbul Milletvekili seçildi.
  Adan, evli ve 2 çocuk babasıdır.
  http://www.tbmm.gov.tr/de...donem=24&p_sicil=5687
  -------------
  Kendisi Ülkücü hareket diye bilinen hareketin en önemli aktörlerinden biridir arkadaşlar.
  ------------
  Tansu Çiller'in DYP Genel Başkanı seçilmesinden sonra Doğru Yol Partisi istanbul il Başkanlığı'na getirildi. Adı Flash TV'nin kurşunlanması ve Budapeşte'de Mesut Yılmaz'ın yumruklanması olayına karıştı.

  Öğrencilik yıllarında ülkücü kesimde yer alan Adan, MHP davasında istanbul bölgesi sanıkları arasında yer aldı. MHP'nın eğitimciler olarak bilinen kadrosundan olduğu ileri sürüldü. Yılma Durak tarafından, Musa Serdar Çelebi'nin Almanya'ya gönderilmesi, Abdullah Kılıç'ın askere gitmesi üzerine 1979'da istanbul'a gönderildi.

  Yılma Durak başkanlığında Orhan Çakıroğlu, Mustafa Verkaya ve Recep Öztürk'le birlikte oluşturdukları komiteyle istanbul'da ülkücü militanların eğitilmesi, eylemlere yönlendirilmesi ve korunması işlerini yürüttüğü ileri sürüldü.

  DiSK Genel Başkanı Kemal Türkler'in öldürülmesi olayında Türkler'in adresini Bahçelievler katliamı sanığı Ünal Osmanağaoğlu'na verdiği iddia edildi. MHP davasının zaman aşımından düşmesiyle beraat etti.

  Haluk Kırcı ifadesinde Abdullah Çatlı'yı, Bahçelievler katliamından kaçarak istanbul'da saklandığı dönemde Celal Adan vasıtasıyla bulduğunu söyledi.

  Adan, 22 Temmuz 2007 seçimleri öncesinde Mehmet Ağar liderliğindeki DYP'de görev aldı. DYP'nin adını DP olarak değiştirmesinden sonra da bu partide siyasete devam etti. Ancak seçimlerde DP barajı aşamayınca Adan da Meclis'e giremedi.
  http://celal-adan-kimdir.cix1.net/
  ... nevzatb
 8. 8.
  "Ergenekon ve balyoz darbe hevesidir" diye açıklama yapmış devlet bahçeli de bu lafı onaylamış. Ulan ne demek gerek bilmiyorum
  Sandıkta görüşelim.
  ... asfaloth
 9. 9.
  Fethullah Gülen'i Türkiye'ye getireceğini iddia eden Mhp'li vekil. Aynı zamanda Ergenekon ve Balyoz'a darbe hevesidir demiş olan kriptoluktan çıkıp açık açık cemaatçilik yapan şahıs.

  MHP’de Celal Adan krizi çıktı. “Ergenekon ve Balyoz’da darbe heveslileri yargılandı” diyen Celal Adan’a sert tepki gösteren eski MHP Edirne il Başkanı Mehmet Tolga Akalın, sosyal medya hesabında “Adan 2011 yılında bir toplantıda ‘Hocaefendiyi Türkiye’ye biz getireceğiz’ dedi” mesajını paylaştı.

  ‘BiZ MUHTEREMLERi TANIRIZ’

  Aynı zamanda hukukçu olan ve Ergenekon ve Balyoz davalarında da avukatlık yapan Akalın, facebook adresinden MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan’a tepki gösterdi. Akalın, facebook sayfasında 18 Mart’ta şu mesajı yazdı: “Yıl 2011. istanbul 2. Bölge Bayrampaşa ilçesinde seçim arifesi bir kahvaltı.Kasetlerin yarısı patlamış durumda .Celal Adan kahvaltıda konuşuyor... “ Biri cumhurbaşkanı diğeri başbakan oldu. Muhterem hocaefendiyi memlekete getiremediler. MHP nin iktidarında muhterem hocaefendiyi Tükiye’ye getireceğiz ve havaalanında karşılayacağız”. Nokta ... Konuşmaya tanık mı? Çığır Doğu Zorlu kahvaltıdaki yüzlerce ülkücüden biri...MHP içerisindeki kripto cemaatçilerin bugünkü açıklamalarına hayret edenlere duyurulur. Biz muhteremleri tanırız.”

  BAHÇELi, ADAN’A DESTEK VERMiŞTi

  Celal Adan’ın açıklamaları, 18 Mart Çarşamba günü partisinin Genel Merkezinde basın toplantısı düzenleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de sorulmuştu. Bahçeli, bu ifadelere katıldığını belirterek, “Evet, Celal Adan doğru söylemiş” diye yanıt vermişti.

  2007’DE GÜLEN’iN YANINA GiTTi

  Celal Adan, 2011 seçimlerinden kısa bir süre önce MHP’ye katılmıştı. Yıllarca “ülkücü kökenli” olarak DYP ve Mehmet Ağar’ın genel başkan olduğu Demokrat Parti’de yönetici olan Adan, 2007 yılında Ağar’ın talimatıyla ABD’de Fethullah Gülen ile görüşmüştü. Görüşme basına Erkan Mumcu’nun açıklamalarıyla yansımıştı. Hürriyet gazetesi yazarlarından Şükrü Küçükşahin 5 Ağustos 2007 tarihli haberinde, Mumcu ve Ağar arasındaki ittifak görüşmeleri yapılırken, Ağar’ın Mumcu’ya şu cümleyi söylediğini yazdı:

  “...Aynı süreçte Celal Adan’ın da ABD’ye gittiği ortaya çıktı.

  Geziden sonra 31 Mayıs’taki ilk buluşmada Ağar, Mumcu’ya ilginç bir soru yöneltti:

  - Celal’i ABD’ye gönderdim. Ya grup toplantında ne dedin ki Sayın Gülen, ‘Erkan Bey bizi çok incitti’ demiş. Çok kırgın.

  - Cemaatlerin ekonomik yapılarını eleştirdim.

  - Neyse; cumartesi günü onların Matematik Olimpiyatı’na gidiyorum. Biraz toparlayıp çiçek atacağım.”
  1 ... salatalik simsari
 10. 10.
  Az evvel canlı yayında HDP li milletvekilleri için "80 tane terörist meclis'te" demiş daşşaklı vekil.
  2 ... tosovale