bugün

bazı zamanlar vardır kişi hissettiklerini anlatamaz, konuşamaz, sessizce ağlar bir köşe de... etrafındaki insanlar o kişinin bu halini görüp "neyin var?" dediğin de, cevap olarak "hiçbir şeyim yok" derler... işte bu da onun gibi bir şey...

acı çekme nedeni aklına bile geldiğinde paramparça olurken... nasıl anlatılabilir ki? nasıl kelimelere dökülebilir çekilen acı?

bir ara cesaretinizi toplayıp konuşmak istersiniz ama gücünüz yetmez, gözleriniz yaşarmayai dudaklarınız titremeye başlar... kelimeler ağzınızdan zar zor çıkar... işte bu zamanlar acının insanı yok ettiği zamanlardır...

her acı anlatılamaz, bazen bakışlar bile "o" insanın nasıl bir acı çektiğini anlatabilir size... susmak acıyı, sevdanın doğduğu yere gömmenin en güzel yoludur...
--spoiler--
ne kadar acım varsa biriktirdim kutuda
kimi yemek kartı
kimi kravatım
kimi lise formam
kimi ise matematik defterime yazdığım şiir suretinde
kimi ise bir gitarın telinde

en son o liseden ayrılırken koridorda bıraktığım nefesim var bildiğim
sonra yılların geçmesi üzerimden

bilmiyorum acı çektim mi hiç bilmiyorum
yaşar'ın şarkısı var ya
batıyor ama acıtmıyor senin sevdan.

işte öyle bir şey

çektiğim ne varsa anlatamıyorum
sırtıma binmiş bir yük gibi
kurtulmam lazım kurtulamıyorum
--spoiler--

bu dertten muzdarip olanlara konuşmaya gerek duymadan anlayacak insanlar ile karşılaşmaları dilenir.

tanım: kişinin sorunudur. çünkü çözülmeyecek dert, tasa yoktur. sadece zaman alır.
(bkz: kimse bilmez kimse anlamaz)
(bkz: Herkesin bir derdi var durur içerisinde)
(bkz: Volkan Konak)
normaldir.
çünkü kimse aynı acıyı yaşamadığı sürece anlayamaz. empati de bir yere kadardır.

ne kadar "evet, anlıyorum" dense de, hiçbir zaman tam anlamıyla bir anlaşılmışlık yoktur.
öyle çok acır ki canınız öyle çok yanar ki ne ağlayabilirsiniz hıçkıra hıçkıra ne de anlatabilirsiniz kimselere -çünkü kendinize bile itiraf edememişsinizdir henüz- herşeyi bırakırsınız bir tarafa aileyi,dostları,herkesi ve her şeyi zaman durur saniyeler,dakikalar işlemez olur.
şiddetini telaffuz etmeye kelime bulamayışın zorluğudur.
acıyı çekmek ve anlatamamak iyide ağlayamamak zor be.
(bkz: kabız)*