bugün

Çok umut dolu ve hayal gücü güçlü bir insan tipidir. Sayıları az kaldığından koruma altına alınmalıdırlar.

"Param yok ama hallerim var benim" diye güzelde bir kalıp cümleleri vardır.
(bkz: en kahraman rıdvan)
hayal kurmanın en güzel tarafı da bu zaten. cebinde kaç para var, üstündeki kıyafetin markası ne, bunların hiçbir önemi yok. kendi hayal dünyanda hep başrolsün zaten *
görsel
Başlığa bakıp bakıp efkarlanıyorum. Nereden çıktı karşıma nereden buldum bilmiyorum.
Ukte, içimde ukte bu başlık.
Doldurun
marx bey demiş zaten insanın kulübede düşündüğü ile sarayda düşündüğü müsavi değil diye.
Beyin bedava ise, hayal de bedava olmalı.
bu dünyada önemli şeyler başarmış kişiler bunu hayal kurarak yapmıştır bütün tarihçiler bunu söyler.
normal olandır. cebinde 1 milyon çay parası varken hayal kurmazsın zaten, gider yaparsın amk. hayal yokluğun tacıdır. (okurken vurguyu tacıdır'a değil, yokluğun'a yap.)
Basit edebiyatçı mantığıdır. Zaten parası olsa hayal kurmaya ihtiyaç duymazdı.
Azmin ötesinde bir kudretle hayal kurmaktır. Yalnız böyle parası olmayan biriyle dalga geçen dallamaların da fakir olması çok üzücü. (bkz: fakirin fakire yaptığı zulüm)
Hayaller herkes icindir. Elon musk'in kurdugu imkansiz hayalle maddi durumu olmayan bir hayalperestin kurdugu imkansiz hayal onun icin gereken caba gosterildigi muddetce aynidir.
hayalde olsa be güzel dostum. işte ne güzel parasız kur hayalini bir anda olsa mutlu ol dostum.
O pozisyonda hayalini kuracağım tek şey çay olurdu heralde aq.
yahya kemal'in şiirinde dediği gibi, bozgunda bir fetih düşü görmektir.
thomas more ütopya kitabında şöyle der:

'' hayal gücünü kaybeden toplumlar yarınsızdır''

belkide en çok ihtiyacımız olan şey hayallerimizdir. çünkü hayallerimiz hayata meydan okuyuşumuzdur. yasalara, sisteme, var olan tabulara, kurallara ve zamanın sınırlayacılığına.

hayatın zorlu şartlarına tahammül edebilmemizi sağlayan tek şey hayallerimizdir.

hayalleriniz olmadan gerçeklere ulaşamazsınız.

siz siz olun ekmeksiz kalın hayalsiz kalmayın.
Değil bir bardak çay, dötünde donu olmayan adamın bile hayalleri vardır, insanoğlunun en uçsuz bucaksız özgürlüğüdür.

Hayallerinizde ister amerika başkanı, ister pokemon, ister fesleğen olun.
Kime ne?!
Hayallerin sınırı yoktur ve neyse ki parasızdır.

Sabancı'nın torunuyla veya ünlü bir cerrahla ya da bir hint fakiriyle aynı hayali kuruyor olabiliriz düşünsenize!
Ayyyy çok keyifli yaw!