bugün

otomobil youtube kanallarından takip ettiğim 2 kanaldan 1 tanesidir.
(bkz: otopark com)
sunucu kibar ve diksiyonu düzgün birisidir. eğitimli birisi olduğu her halinden belli.
videolar kısadır ama yeterlidir. uzun videolara da gerek yoktur zaten. videolarda nokta atışı yapılır. aracın yol tutuşu, yakıt tüketimi, süspansiyon sistemi, iç ve dış dizayn tasarımı sade ve anlaşılır şekilde izleyici aktarılır.
en kaliteli otomobil gurmelerinden fahir talib in yönettiği youtube kanalı. niçin en kalitelilerden biridir denecek olursa, kendisi bir otomobil hakkında, benim çeşitli otomobil dergilerinden aldığım çeşitli bilgilerin harmanını o 5 dk içinde bana sunabilmesi, otopark kadar olmasa da arabayı tatmaya çalışması, aracı olgun bir anlatımla izleyiciye tanıtabilmesi. ayrıca aracın artı ve eksilerini de yine olgunlukla yani neden sonuç ilişkisiyle anlatması.

en önemli başka özelliği de benim için kalıplardan kurtulmuş biri olması. en kötü dergilerden olan auto motor&sport yazarlarını iyi bilirim, eğer bir araç premium imajı taşıyorsa o araç premium kabul edilir ve ciddi bir eleştiri konusu bulamazsınız. hatta aynı yazarların köşe yazılarını okursanız hepsinin birer bmw, mercedes tutkunu olduğunu, mert yılmaz gibilerinin kasım 2015 yazısında b-segmentte mini dışındakilerin ağızlarıyla kuş tutsalar premium olamayacaklarını yazdığını görür, dergiye verdiğiniz paraya üzülürsünüz... mesela fahir talib böyle değildir, hakeden arabaya "bu araç premium" der. ya da amblemi, imajı vesairesi ne olursa olsun " bu araç olmamış" der.
vw aşkıyla yanıp tutuşan bir garip otomobil kanalıdır. vw ne yapsa iyidir mantığıyla kraldan çok kralcılık yapması haricinde bir olayını görmüş değilim. bir de otomatik vites spor arabayla girdiği virajlarda garip sesler çıkarıyor.

(bkz: arap sen içme bokunu çıkarıyorsun)
biliyorsunuz,
benim boyum,
1.78