bugün

https://galeri13.uludagso...ica-civil-war_1021387.jpg

iron man'in takimi daha seksi duruyor gibi.
her zamanki gibi sabah matinesinde ya da sali gunu falan izlerim (evimin yakinindakii bir sinema sali gunu biletleri hemen hemen yari fiyatina satiyor)

marvel'in coluk cocuk filmlerinin tam bilet parasini hakettigini dusunmuyorsunuz herhalde?

bu arada dc'ye bakiyorsun wonder woman'a ayri poster yapiyorlar, filmde falan trinity ilk kez bir araya geldiginde ortasinda falan duruyor batman ve superman'in.

marvel'a bakiyorsun. posterde 9 tane erkek ismine karsilik 2 tane kadin ismi var.

o kadinlardan birini de (natasha romanoff) avengers:aou filminde ask cocugu yaptilar. haha.

biraz seksistiz galiba ha?

adamlar 12 tane super kahraman filmi yapti, 13.cusu de bu civil war denen film olucak.

aklinizda en cok kalan kadin karakter? natasha romanoff. digerleri? hep damsel in distress rolunde ya da yan karakter. iste shield ajani falan filan.

dc napti. dc extended universe'in 4. filminin wonder woman olacagini acikladi. cekimleri de bitmek uzere.

onlarca film yapmis ama daha bir tane bile dogru duzgun kadin karakter oturtamamis sig beyinli bazi firmalara gelsin bu.
bu filmdeki hero'ların hikayelerini bilmeyen arkadaşlar için saçma sapan görünen ama aslında gayet doğru dağılım vardır. ayrıca black phanter'in orada olmasından önce keşke wolverine filminde afrikadaki köy sahnelerinde gösterebileydi kendisini biraz daha.
Merakla beklenen film.

Captain amerikaya çizgi romanlardan çok bağlıyım ama robert d.j ı da oyuncu olarak çok seviyorum. punisherı da görmek çok güzel olurdu.
o değil de iron man niye captain amerikayla kavga eder ki?
lan manyak mısınız dedirten sorunsal filmdir.
başından sonuna kadar atlama zıplama bin bir türlü akla hayale gelmedik patlama ve çarpışmalardan ibaret bir film olacağı yarın güneşin yeniden doğacağı kadar kesin. vizyona girmesi ile beraber sümüklü veletlerin salonları doldurması bekleniyor. salona girmeden lolipop almayı unutmayın gençler.

edit: değersiz niteliksiz boş beleş bir film.
https://galeri14.uludagso...ica-civil-war_1031447.jpg

biletim hazir, izleyip yerden yere vurmak icin sabirsizlaniyorum. hadi bakalim.

bazi at kafalari 'biletimi aldim batman v superman'e ilk sovenlerden olacagim' diyor.

ben boyle demisim cok mu?
marwel'in bütün serilerini etkileyecek bir film gibi duruyor.
her 3 senede bir aynı batman filmini izlemekten sıkılmayan dc fankidlerinin bile izlemek için önceden yer ayırttığı film. işte en çok bu enayiler sayesinde disney para basıyor. disney'yi bu zekanızla zengin ettiniz.
--çok ama çok ağır spoiler--

captan ölüyor.

--çok ama çok ağır spoiler--
bugün izlediğim filmdir,tayland'a önceden gelmiş,gittik.
film başlamadan önce kraliyet ailesi için ayağa kalkıp saygı duruşunu yaptıktan sonra(ne gerek var arkadaşım?) geçtik filme.
film 2.5 saat falan sürüyor,öyle ara falanda vermediler,ara verme sadece bizde oluyo heralde.

--spoiler--
-o nasıl bir spider man? elin ergen bebesi de,bir savaşta görünüp gitti,antmande öyle.ayrica captain america spider man'in ağlarını koparamıyor,şaka gibi.
-film captain america-bucky-iron man,biraz da black panther etrafında dönüyor.
-baya actionlu falanda,çok derin bi hikaye beklemeyin.
-filmin creditsten sonraki bölümünde bir sik yok,ipucu falan aramayın yani.çükerim öyle sahneyi ben.
-Captain ölmüyor,götünüzden element uydurmayın.
--spoiler--
Malum ortamlara sinemada cekilmis versiyonu dusmustur.
Yıllardır beklediğim yarın vizyona girecek olan kaptan amerika film serisinin üçüncü filmi.
Filmin sonunda kazanan tabiki iron man olacaktır.
görsel
An itibariyle izlediğim ve spoiler vermemek için kıçımı yırttığım film. Acayipti.
0-6 yaş grubuna uygun dandik film. yazık lan koca koca adamlara bak.
Uzatmıcam umarım okur ve hayatınızın hatasını yapmazsınız.

Film bildiğiniz street fighter öncelikle hepsini bir havaalanına koymuşlar dövüşün demişler.Başından sonuna kadar ne bir amaç nede verilicek bir fikir vardı.

Antman ve hawkeye filme nasıl dahil oldu neden kaptanın tarafında savaşıyolar gibi bir çok mantıksal sorun var.Tabi bu spıder-man içinde geçerli.Ahh Tobey senin zamanında spıder-man daha güzeldi.

Filmin sonuna baktığınızda ne yenilmezlere nede kaptan amerika filmine katkısı vardı sadece film olsun diye çekilmiş tıpkı Transformersin son 2 filminin senaryo hikayeye değil efektlere göre yazılması gibi.Son sahneden sonra yanımızdakilerle birbirimize bakıp 'ee?' dedik.

Ama eğer bir taraf tutcaksanız bunu körü körüne yapmayın ben başındam beri Team Stark olarak Ironmani destekledim ve finaldede bunun doğru bir seçim olduğu kanaatine vardım.
çoğu kişinin sırf captain america ile iron man'in (grup ya da teke tek fark etmez) kavgasını izlemek için bilet aldığı film. yani kavga sahnesi için özel salon açsalar çoğu kişi gider sadece o sahneleri izler çıkar. fragmanda zaten o etki yaratıldı.
bol aksiyonun yanına eğlence de eklenince hoş vakit geçirmeniz kaçınılmaz oluyor. olaya uzak değilseniz sizi şaşırtacak, ''hea bak bu yüzdenmiş la'' tepkisini verdirtecek düzeyde bir senaryo mevcut.
aşırı büyük beklentiler ile gidenlerin tam olarak karşılık alacağını düşünmüyorum ama itin g*tüne sokulacak bir film değil.
verdiğiniz para boşuna gitmez merak etmeyin.

spoiler içermeyen film incelemesi için: https://www.youtube.com/w...G7uI&feature=youtu.be
Konusu Klasik marvel filmi. Su sıralar fazla film çıkarmaya başladılar. Para sıkıntısı mı çekiyorlar ne?
Spoiler gibi olmasın ama sonunda cap'in ağır onun bunun çocuğu olduğunu düşündüren,kurgusu kısmen zayıf aksiyon dolu klasik Marvel filmidir.
Marvel'ın bu süper kahramanları birbirine düşman etme hikayesi kadar saçma bir Hollywood olayı daha yoktur. O bayrağı gördüğüm yerde -yedi ceddine diyecem 7 ceddi de yok bunların- küfrediyorum.

Gidin lynch izleyin, cronenberg izleyin, ridley scott izleyin AMK.
Çok fazla hollywood klișeleriyle dolup tașmıș vasat bir film. Hele o spiderman neydi amk? Tüm karizması yerle bir oldu koskoca spiderman' in. tobey maguire eminim götüyle gülmüștür. Bunun üstüne Captain america' ya olan antipatimde eklenince baya baya antipatik bir film oluyor. He siz severseniz bilmem ama ben hiç sevmedim.

Nolan' ın batman üçlemesinden bu yana hiçbir süper kahraman filmi yapılamadı. Buna batman vs superman' de dahil. Șimdi gidip küçük bir batman begins açıp dertleniyorum.

spoiler

Filmin en saçma yeri demir kollu herifin tek bir yumrukla duvarları kırmasına rağmen, bașka birine yumruklar salladığı zaman kimseye zarar verememesi. Hollywood klișesi ne yapacan iște

spoiler
aşk adamı vision'ın kumkapıdaki rakı-balık sahnesinin çıkarıldığı ortalama bir marvel filmi. filmin özeti "aunt may'in maşallahı olduğudur"...
Klişe ama güzel film.
Gayet güzel film efenim. "Ya gideyim mi ne yazıyor millet" diye okumaya gelenler için şu yorumu yapabilirim. Film Batman v Superman: Dawn of Justice gibi karmaşık bir anlatım tarzını tercih etmemiş gayet akışı doğru ve güzel bir şekilde vermiş. Dizileri ile alakalı olduğu noktalar var, fakat Bvs'deki gibi işte "izlemezseniz anlamazsınız" kıvamında değil de izleyenlere dizileri "hee" dedirten, izlemeyenleri de "şey işte ya..." cümlelerine sevkeden bir durum söz konusu. Ama kesinlikle MCU'yu bilmeniz gerekli. En azından diğer filmleri de izlemiş olmanızı öneririm.

--spoiler--
Film hakkında beni çok olumlu hale getiren en önemli unsur savaş kesinlikle. Savaşta her iki tarafta kendine göre inanılmaz haklılar. Ben iki tarafında hak veremeyeceğim kadar saçma bir adımını görmedim. Tony Stark'ın tüm hamleleri karakteri ile uyumlu, keza cap'te de aynı durum söz konusu.

Bu filmin diğer güzel yanı açıkcası çok ciddi dengeleri oynatmış olması. Artık herşey dün bildiğimiz gibi değil. Sonraki filmlerde bu filmin sonuçlarını göreceğiz.

MCU adına baya önemli bir kilometre taşı. Bu filmden sonra gelecek her film bu filmden izler taşıyacak sonuç olarak.

--spoiler--
film diye gittik mahalle kavgası çıktı amk.