bugün

çok acı bir gerçektir.
başka zamanlarda sürekli senle konuşan içini döken insanlar, senin canın sıkkınken sana sırtını döner..
kimin kime, neye, ne kadar değer verdiğini anlaman için önemlidir.
bu durum daha çok canını sıkar ama gerçekleri görürsün.
kime ne kadar fedakar olacağını belirlersin..
hayatına yön verirsin. tek güzel yanı da bu olur sanırım.
şu hayatta yüzünüze çarpan en harbi gerçeklerden birisidir. insanı olgunlaştırır hatta duygusuzlaştırır.

yalnız geldik yalnız gideceğiz'in çok güzel de bir hatırlatıcısıdır

ayağı denk aldırtır, dikkat ettirir. adamı kurt yapar.
Duvara kafa atilir..
O da cevap verseydi allah allah...
canınız sıkkınken bile size kimlerin destek olduğunu görmenizi sağlayan, insanı üzen durum. eğer bu durumu atlatabilirseniz ayaklarınız yere daha sağlam basar.
kötü günde yanınızda olmayanlara, iyi gününüzde nasıl davranacağınızı düşünürken bulursunuz kendinizi.
ne olursa olsun yanınızda olmaya çalışan değerli insanlar, daha da bir değerlenir.
Şu 3 4 gün içinde yaşayarak tecrübe ettiğim hadisedir. Evet üzülerek söylüyorum ki gerçek bu. Şimdi ben ne yapacağım tekrar gülen espriler yapan eski ben olabilecek miyim ? Eğer ki olabilirsem hayata küstüğüm zaman teker teker bana sırtını dönen asla arayıp sormayan arkadaşlarıma daha doğrusu arkadaş bildiklerime tavrım nasıl olmalıdır ? Ha ayrıca gülersen bütün dünya seninle güler ağlarsan tek başına ağlarsın sözünü akıllara getiren başlıktır.
(bkz: durduk yere adamın amına koyan başlıklar)
tam tersinin geçerli olduğu durum.
Canı sıkkın olan kişi genelde çevresine negatif enerji saçtığı için doğruluk payı mümkün.
Çünkü insanlar bıktı kötü olaylardan.