bugün

Yerli üretim sikici tabancadır. Emniyetin 14 lü yü standart dışı bırakması sebebi ile yeni silah budur.

Not : tipini beğenmediğim dallamayı vurucam beyler
yeni mezun olan polislere dağıtılan beylik tabancasıdır. horozsuzdur ve ateş ettiğimi anlayamadığım silah. harbiden tetik sistemi çok hafif ses olmasa ateş ettiğimi anlamam.

edit: polis değilim. silaha sahipte değilim fakat silahı kullandım.
(bkz: ben polisim)
(bkz: ben yeni polis oldum)
(bkz: silahım var benim)
(bkz: silahlı bir polisim ben)
yanlış hatırlamıyorsam EGM ihalesi sonucu devletümüze birim başı 350 tl'den satılan tabanca ki bu fiyatın 40 küsür tl'lik kısmını da silahın testleri sırasında sarfedilen binlerce mermi maliyetinden birim başına düşen tutar oluşturuyor.

yani demem o ki; bu devletin polisi belinde 300 tl'lik tabanca ile görev yapıyor. bence ciddi sakıncalı bir durum.

bir glock sırf adı var diye, boşuna 1000-1500 dolar değil beyler. Ben olsam canımı 300 tl lik bir makineye emanet etmem.
Kosmetik olarak güzel görünen bir silah üretmek üzere yola çıkıp silahta üretimden kaynaklanan kronik hatalar olduğu gerçeğini ısrarla kabul etmeyen canik firmasının ürettiği silah.
Bu silahla nerden baksan 400 fişek attım kaç kere tutukluk yaptığını sayamadım tetiği desen oyuncak silah gibi hassasiyet sıfır gez arpacık çizgileri hiç ergonomik değil üstüne para verseler almam ancak Sfx modeli iyi olabilir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar