bugün

asıl adı maxim can mutaf olan isminden de anlaşıldığı gibi yeni bir devşirme basketbolcu. * ayrıca getirildiğinde 2 yaşı küçültülmüştür bildiğim kadarıyla yani asıl yaşı 16 değil 18 olması lazım.

ancak gerçekten ümid vaadeden bir basketbolcudur fenerbahçe'nin gelecekteki süperstarı olacağını düşündüğüm bir isimdir ayrıca kendi adıma ilerde ismini herkesin duyacağı bir oyuncuyu daha önceden keşfetmek kendim açımdan gurur verici *
bu gencin (bkz: genç) küçültme oluğu iddia ediliyor ki ben de öyle düşünüyorum. iyi oyuncudur ama çok şişirilmiştir, şimdiden pek bir havalı olmuştur. iyi basketbolcu olacağını düşünmeme rağmen doğuş balbaydan daha iyi değildir kanımca..
2 sene önce küçükler türkiye şampiyonasında ışık maçına akşam lunaparka gidipte yediği hamburgerden dolayı zehirlenmesi sonucu çıkamamış oyuncu.** oynama fırsatım olmuştur. iyidir yeteneklidir ama küçültmedir.*
Can Maxim Mutaf, (d. 9 Ocak 1991 istanbul) Fenerbahçe Ülker ve Basketbol Milli Takımı oyuncusu. 1.94 m boyunda ve 85 kg ağırlığındadır. Babası Türk, Annesi Rus'tur. Rus vatandaşlığına da sahiptir. Çok yetenekli bir basketbolcudur. Fenerbahçe Ülker'de ilk maçı Axa Barcelona'ya karşı 2006-2007 sezonunda olmuş ve bu karşılaşmada 0.35 saniye görev almıştır.
(http://galeri.uludagsozluk.com/r/can-mutaf-21585/)

(http://galeri.uludagsozluk.com/r/can-mutaf-21588/)
15 yaşından beri fenerbahçe'nin a takımında forma giyen ama hala önemli işler yapamamış kayıp genç yetenek. 4 yıl önce sorsanız şu an nba'de çaylak sezonlarını bile atlaşmış olacağını söylerdim. şimdilik beklentilerimin çok altında.
fenerbahçe ülker formasıyla geçtiğimiz lig maçlarından birinde takımın en skorer oyuncusu olmayı başarmış, genç, yetenekli 2 numara. 1'de oynuyor aslında fakat genç takımda da esas mevkisi 2 numaraydı. özellikle şut stili gerçekten çok iyi, şutör bir guard yani. bakalım, lig maçlarında zaman zaman önemli dakikalar alıyor, umarım daha iyi yerlere gelir.
tekrar fenerbahçe'ye dönmesi gereken süper yetenek. obradovic'in elinde bir yıldıza dönüşmesi işten bile değil.
anadolu efes'in kadrosundadır.