bugün

Tamam abi haklısın doğru. Teşekkür ederim.
Ev sahibi kimi isterse onu davet eder.
Karışmayın.
bilmemenin ayıbı olmaz, öğrenmemek ayıptır şu durumda.
ayrıca bu eksikliğinizi bilerek dile getirmeniz de bir erdem dir. ( yorumlarım sizi yadırgamak adına değildir!)
inanmamakla, inanıp uygulamamak arasında ameli ve itikadi olarak ayrılan dağlar kadar fark vardır, önce bunu idrak etmeliyiz.
garip bi ikilemde kalmışşınız sanırım.
emre uymamanız sizi günahkar yapar. ama emri ve yasağı inkar edip reddetmeniz sizi kafir yapar. aradaki farkı anlamak zor değil.
nerde durduğunuzu siz ve içinizdeki inanç belirler, bunun netleştirin ve bunu idrak etmeye çalışın herşeyden önce.

ve hayatın her anı'nın son kez yaşandığını unutmayalım. hayatın geriye dönüşleri yoktur.
ve an, bu an'dır.
başlamak için de, bitirmek için de!
--spoiler--
hani sen müslümansan bu ne, ateistsen de bu ne!
--spoiler--

Son namazımı, Allah yerini cennet etsin rahmetli Rafet dedem ile kılmış idim. Çocuktum daha. Ya 4. Sınıf ya 5. sınıf. Fındıklı yaylası'nda. Birlikte giderdik cumaya, çarşıya, Pozantı'ya filan. Hiç zorlamazdı, ben istersem giderdim onunla her yere.

Şimdi lafına gelecek olursam da, allah' a kalben sövmüyorum ama Müslüman gibi de yaşamıyorum belli oluyor ki. Bilmediğimi söylüyorum. Abdest almak nasıl bilmiyorum.

Bence kötücül bir mesaj değildi. Ha senelerdir kılmadım zaten. Bilmiyorum da. Dua da bilmiyorum. Ama bu kılsam gocunurum manası taşımaz. Belki memnun da olurum. Çocukluktan çıktığımdan bu yana Çünkü o duyguyu bilmiyorum.
--spoiler--
lan gitmişken kılsam mı namaz? vallahi allahu tealanın da hoşuna gider ha. ama abdest nasıl alınır bilmiyorum ya.
--spoiler--

efkarlıabi, acilen kendinizi muhasebeye çekiniz. detaya gerek yok...
hani sen müslümansan bu ne, ateistsen de bu ne!
cevabı kendinize verin.
biraz mantık....
Haşa haşa. Ne ateisti?

Benim de gitmem lazım camiye ya. inşallah cuma günü unutmam da giderim. Hocayı görmem lazım. Tabureyi kırmıştım. Özür dilemem lazım.

Lan gitmişken kılsam mı namaz? Vallahi Allahu tealanın da hoşuna gider ha. Ama abdest nasıl alınır bilmiyorum ya.
Belki düzelme eğilimindedir, belki babası zorla götürmüştür, belki lavaboya girmek için gelmiştir bilinmez ancak camiye gelmişse saygı duyarım.
ayakkabılarını yenilemesinin zamanı gelmiştir.
hüküm dağına çıkan frodo gibidir. aman gollumlara dikkat!
cemaate parmak atmak icin giden kisidir.

edit:ulan yakalanmayasin ha.
taklit yeteneği zamanla gelişecek olan kişi.
ölmüştür. müslüman bir toplumda öldüğünden cenazesi camiden kaldırılır.
ya bayram namazıdır yada cenaze namazıdır, belki de kıramadığı kıramayacağı bir kişinin cuma namazı teklifi sonucu gitmiştir camiye. hocanın uydum imama demesiyle yatar kalkar. kemikleri açılır.