bugün

yalandan damar yapmaya gerek yok ciğerinden gelen imansızlık kokusu felan diye, ayak kokar. hele bir oda bir sürü ayak daha fazla kokar.
müslümanların imanlarının zayıflığını gösterir. zira temizlik imandandır.
Kiliseye gidin o zaman gerçi orası parfüm kokar. Pislik başka şeyle gizlenmez ki. Ayak üstü sıçıyorlar bilmiyormuyuz.
20 sene oldu girmeyeli..
Eskiden olmaz idi..
Yazık..
Henüz inançlı bir müslümanken namazı terketmeme sebep olan mevzu. Bir teravih namazında, önümde namaz kılan adamın ayak kokusu daha rükudayken hayattan bezdirmiş bende yatsının ilk sünnetinden sonra selam verip çıkmıştım o da son oldu zaten. Oruç tutan insanın ağzı, 3 gündür çoraplarını değiştirmeden namaza gelen adamın ayakları mis kokmaz, sana mis gibi geliyorsa pis herifin tekisindir. Temizlik imandan geliyorsa ve sen bu durumu hoş görüyorsan ben senden daha iyi müslüman olmalıyım.
O kadar camiye gittim hiç öyle ayak kokusu çekmedim.
Ruhu leş insanların leş ayaklarının bastığı ayda bir yıkanan pislik içinde korku avutucu ucube yerinde haklı adam.
imamların namaz kıldırma fiiliyatından maaş aldığı halde camiyi temizlememesinden de kaynaklanan sorundur, evet.

imamın ne işi var anasını satayım? Bize camiye gidiyoruz diye ücret veren yok, imama neden namaz kıldırıyor diye ücret versinler?

Halbu ki imamın asıl görevi temizlik olmalı. O halılar her hafta halı yıkama makinesi ile yıkansa bu şikayet dile gelmez.
Peygamber yolundan gidilmiyor demektir.
Cenazeden cenazeye camiye uğradığım için bilmediğim kokudur, hoş onda da içeri girmiyoruz zaten dışarıda halloluyor.

Ancak koktuğuna dair hiçbir şey duymadım etrafımdan bugüne kadar.
keşke sadece ayaklar koksaydı, lakin apış arası da dahil olmak üzere tüm vücut organlarının harmanlandığı tarifi imkansız bir koku var camilerde.
Kazık kadar adamların temizlik adabı bilmemesinden dolayıdır.